Khenpo Tenpa Yungdrung urodził się w 1969 roku w Dhorpatan, w odległej części zachodniego Nepalu. Dhorpatan to mała miejscowość, gdzie istnieje klasztor Bon oraz mała osada dla uchodźców z Tybetu. W większości mieszkańcy tej  osady to Bonpo pochodzący z zachodniej części Tybetu.

W wieku 11 lat rozpoczął nauki w pobliskim klasztorze Tashi Gegye Thaten Ling. Po ukończeniu kursu wstępnego, na temat tekstów rytualnych Bonu oraz kaligrafii, przeniósł się do Dolanji (Indie) aby kontynuować studia w Szkole Dialektycznej klasztoru Menri.

Przez następne 13 lat Khenpo Tenpa Yungdrung studiował wszystkie systemy filozoficzne Bonu – Sutry, Tantry i Dzogczen, oraz inne tybetańskie nauki takie jak gramatyka, astrologia, sanskryt, nauki sakralne, geometria i sztuka oraz medycyna.

W 1994 roku, kiedy otrzymał tytuł Geshe, wyjechał do Katmandu aby kontynuować studia na temat Tantry i Dzogczen u boku Yongdzina Tenzina Namdaka Rinpocze w klasztorze Triten Norbutse.

W 1996 roku został mianowany przez Jego Świątobliwość Menri Tridzina oraz Yongdzina Rinpocze - Ponlopem klasztoru Triten Norbutse, czyli jego głównym nauczycielem i mistrzem.
 Od tamtego momentu naucza w Akademii Nauk Wyższych Jungdrung Bonu.

W 2001 roku Khenpo Rinpocze został mianowany, przez Jego Świątobliwość Menri Tridzina oraz Yongdzina Rinpocze, Khenpo klasztoru, czyli jego opatem.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn