Z radością informujemy, że Khenpo Tsultrim Tenzin Rinpocze, który jest obecnie z wizytą w Europie, zgodził się przyjechać do Polski w terminie 16 październik – 5 listopad 2014. Jest to niezwykłe wydarzenie, Rinpocze będzie w Polsce pierwszy raz. Rinpocze jest opatem szkoły medytacyjnej w klasztorze Triten Norbutse w Nepalu. Jest znany ze swojej rozległej wiedzy i głębokiej realizacji duchowej. Szczególnie słynie z dogłębnej znajomości systemu dzogczen, który jest uważany za najwyższe nauki w tradycji tybetańskiej. Poniżej biografia Khenpo.

Program:

Gdańsk
19 października, godz. 20-21.30, Wykład otwarty: Medytacja w życiu codziennym, ul. Krynicka 7, Gdańsk Przymorze. [pełne info]

Sopot
20-21 października, godz. 18-20. Temat: nauki Tapihritsy, które przekazał Gyerpung Nanghyer Lodpo (ZHANG ZHUNG NYIEN GYÜ DJA DRAL DJE ME), pensjonat Eden, ul. Księdza Augustyna Kordeckiego 4/6, Sopot.
Kontakt/zapisy: 515413515, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. [pełne info]

Poznań
25-26 października (sobota godz. 10-18, niedziela godz. 9-17) Związek ciała, energii i umsyłu z tekstu dzogczen Kusum Rangshar.
ul. Strzałkowskiego 5/7, sala 208, piętro II
Kontakt/zapisy: 500 177 147, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. [pełne info]

Bielsko-Biała
31 października:

  • godzina 16:00 - Wielka Doskonałość - wprowadzenie do praktyki - [pełne info]
  • godzina 18:00 - Śmierć i umieranie w tradycji tybetańskiej , wykład otwarty - [pełne info]


Kraków
ul. Stradomska 17/4
3 listopada godz. 17.30-19.30, nauki dzogczen z cyklu Sziang Sziung Njen Dziu.
4 listopada godz. 17.30-19, nauki dzogczen z cyklu Sziang Sziung Njen Dziu.
Kontakt/zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. [pełne info]

Khenpo Tsultrim Tenzin Rinpocze urodził się we wschodnim Tybecie, w regionie Kham, prowincja Hor. Na prośbę dziadka został mnichem w wieku 13 lat. W wieku 14 lat skończył tradycyjny zestaw praktyk wstępnych do nauk ezoterycznych Bon, znanych jako Ngondro Bumgu według cyklu Drenpa Yabse (Drenpa Yabse był powszechnie praktykowany przed rozpowszechnieniem tekstu Sardzy Kusum Rangshar). Pozostawał w Lungkar Gonpa, gdzie studiował filozofię Bon i otrzymywał przekaz Kalung Gyatso od Lamy Lungkara Gelonga. Służył tam jako mistrz rytuałów przez trzy lata. Następnie przeniósł się do klasztoru Menri w Centralnym Tybecie i studiował u Lamy Kalzang Nyima. Otrzymał od niego nauki na temat monastycznej dyscypliny (Dulwa), Denod Dzod (Skarb Tantry autorstwa Shardzy Tashi Gyaltsena Rinpocze) i A-Tri (bardzo ważny tekst medytacji dzogczen w Bonie). Dzięki Lamie Kalzang Nyima i jego instrukcjami na temat A-Tri, osiągnął doświadczalne zrozumienie Wielkiej Doskonałości (dzogczen). Poszukując głębszego zrozumienia Dziewięciu Ścieżek Bon, udał się do klasztoru Triten Norbutse w Kathamndu, Nepal, gdzie spotkał swojego rdzennego lamę Yongdzina Rinpocze. Tam podjął intensywne studia na temat Sutry, Tantry i Dzogczen.
W klasztorze przez trzy lata służył jako mistrz śpiewów i następne trzy jako osoba odpowiedzialna za dyscyplinę. W 2001 roku, po ukończenie 12-letnich studiów, otrzymał tytuł Gesze. Dzięki swoim głębokim wglądom duchowym, został w 2002 roku wyznaczony przez Yongdzina Rinpocze na opata Szkoły Medytacyjnej w klasztorze Triten Norbutse.
Otrzymał trzy razy kompletny przekaz Sziang Sziung Njen Dziu wraz z inicjacjami od Yongdzina Rinpocze. Otrzymał wszystkie inicjacje Bonu (wang) od Yongdzina Rinpocze i od Menri Trizina (dwa razy). Z cyklów tantrycznych kilkakrotnie otrzymał nauki Ma Dziu (Tantra Matki) z inicjacjami od Yongdzina Rinpocze oraz Pha Dziu (Tantra Ojca).

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn