Pozytywne zmiany w roku bieżącym i w roku 2015
List od Tenzina Wangyala Rinpocze

Droga Sango i Drodzy Przyjaciele
Przesyłam Wam wszystkim pozdrowienia. Jak zapewne wielu z Was wie, sporo pozytywnych zmian miało miejsce tego roku w Międzynarodowej Ligminczy. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do ich powstania, biorąc udział w naszych działaniach bezpośrednio lub pośrednio.

Utworzony został Zarząd Międzynarodowej Ligminczy i ludzie wchodzący w jego skład pracują ciężko w celu stworzenia istotnych organizacyjnych struktur, które są niezbędne dla naszego rozwoju jako organizacji. Odbyło się także pierwsze spotkanie Rady Mandali Międzynarodowej Ligminczy, w którym udział wzięli przedstawiciele sang posiadających status prawny w swych krajach. Obserwowanie ciepła pojawiającego się w relacjach wzajemnych oraz w procesie współpracy w sandze napawa mnie szczęściem. Spotkania takie służyć mają znalezieniu sposobów potrzebnego wsparcia dla sang na świecie.

Mamy wiele wspaniałych projektów na nadchodzący rok. W centrum retritowym Serenity Ridge, które służy za główną siedzibę Międzynarodowej Ligminczy, planujemy postawić nowy budynek mieszczący profesjonalną kuchnię, jadalnię, biura, księgarnię i wielofunkcyjną salę. Szukamy nadającego się na centrum retritowe miejsca w Europie. Berlińska Ligmincza otwarła swoją nową piękną siedzibę. Polska Ligmincza obchodzić będzie 20-lecie swojego istnienia. Tak samo Ligmincza teksańska z USA. Mamy czterech lamów rezydentów w trzech krajach – gesze Tenzin Yangton jest w Virginii w Serenity Ridge, lama Kalsang Nyima i lama Yungdrung Lodoe przebywają w Meksyku oraz gesze Lhundrup Gyaltsen jest we Francji. Obecnie jesteśmy w trakcie załatwiania spraw zmierzających do osiedlenia się gesze Yungdrunga Gyatso jako lamy rezydenta w Polsce oraz gesze Denmy Gyaltsena w Teksasie.

W tym roku mieliśmy szereg webcastów nadawanych z mojego domu w Kalifornii oraz z Serenity Ridge, z letniego retritu w Buchenau, a także z Malagi i z Valle de Bravo. Dzięki współpracy między sangami oraz pracy tłumaczy webcastów, w roku 2015 będzie ich więcej i po raz pierwszy odbywać się będą co miesiąc i poświęcone mają być jednemu zagadnieniu, którym jest Odzyskiwanie Duszy. Webcasty odbywać się będą regularnie w każdą drugą sobotę miesiąca. Są one wolne od opłat i nadawane na żywo oraz przekładane na wiele języków w różnych częściach świata. Ich wymiar czasowy to albo 1,5 godziny albo cały dzień. Nowością nadchodzącą wraz z wiosną roku 2015 będę też retrity w Lishu w Indiach, a na jesień rozpocznie się tam program studiów 3-letnich. Wynika z tego, że wszędzie gdzie jesteśmy obecni na świecie pojawią się możliwości dla praktyki i odbywania retritów.

Wyrażam uznanie dla tych spośród Was, którzy angażują w nasze dzieło swój czas, wysiłek i wspierają nas finansowo. Udało nam się zrealizować bardzo dużo. Wchodząc jednak w rok 2015 nadal wykonać musimy sporą pracę, żeby kontynuować naszą misję zachowania nauk Bonu dla przyszłych pokoleń.

Przesyłam Wam wszystkim najlepsze życzenia na nadchodzący rok. Niech nauki dojrzeją w Waszych sercach i umysłach, oby Wasza praktyka cechowała się radością i stabilnością i obyście byli w stanie dzielić się owocami Waszej praktyki z otaczającymi Was ludźmi wnosząc ciepło do Waszych relacji, pracy i spraw osobistych.

Z moim błogosławieństwem,
Tenzin Wangyal Rinpocze


tłum. J. Kotas

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn