Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kursy, wykłady i rytuały prowadzone przez Gesze Nyimę Wosera, który odwiedzi Polskę w terminie 21 luty – 8 marzec 2015.

Program wizyty:
21 lutego - Losar w ośrodku Cziamma Ling w miejscowości Wilga [więcej informacji]
22 luty – Nauki Czie w ośrodku Cziamma Ling w miejscowości Wilga [więcej informacji]
24-26 luty – wizyta w Sopocie [więcej informacji]
28 luty - 1 marzec - Kurs rytuałów Sang i Sur w Krakowie [więcej informacji]
2-3 marzec – Wadowice [więcej informacji]
4-6 marzec – Katowice – Konferencja Umysł. Nauka, sztuka, religia. [więcej informacji]
7-8 marzec - Katowice – Kurs medytacji dzogczen [więcej informacji]

Biografia:
Gesze Nyima Woser Choekhortshang urodził się w 1976 r. w pobliżu sławnego klasztoru Samling, w regionie Dolpo w Neplau. Jego rodzina jest opiekunami klasztoru Tashi Namgyal. Kiedy miał 8 lat rozpoczął naukę w szkole w Dolanji w Indiach. Otrzymał nowoczesne wykształcenie i nauczyła się jezyka angielskiego, hindi i tybetańskiego. W 1992 roku przyjął mnisie śluby i rozpoczął kształcenie w Szkole Dialektycznej w klasztorze Menri. Uczył się przez szesnaście lat filozofii bon, astrologii, historii Tybetu, podstaw medycyny i praktyk medytacyjnych. W 2008 roku otrzymał tytuł Gesze, najwyższy stopień w edukacji monastycznej. W czasie studiów przez 8 lat był sekretarzem Jego Świątobliwości Lungtoka Tenpai Nyimy Rinpocze. W 2002 roku został szefem Szkoły Dialektycznej. Następnie przez trzy lata był skarbnikiem klasztoru Menri. W 2009 roku rozpoczął studia doktoranckie na Uniwersytecie Charles w Pradze.

 


Warning: fopen(http://ex.boninfo.org/event/lists/gnw.html): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /www/htdocs/w00e8b63/joomla25/plugins/content/DirectPHP/DirectPHP.php(58) : eval()'d code on line 2
Błąd otwarcia pliku

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn