Z radością informujemy, że Gesze Gyatso Choekhortshang zgodził się zostać nauczycielem (lama) rezydentem w Polsce. Gesze od 15 marca 2015 będzie mieszkał na stałe w naszym ośrodku Cziamma Ling w miejscowości Wilga (koło Warszawy) i będzie regularnie odwiedzał różne miasta w Polsce. Gesze będzie prowadził wykłady na temat tradycji Bon, uczył praktyk medytacyjnych i wykonywał rytuały. Będzie wspierał nas i pomagał nam w naszej praktyce. Docelowo planujemy, aby w Polsce było dwóch lamów rezydentów.

Program Gesze Gyatso:

1)    W ośrodku Cziamma Ling:
Codziennie w ośrodku Cziamma Ling godz. 9.30 Inwokacja Jesze Łalmo, godz. 10 Sang, godz. 20 Czie.

W sobotę (z wyjątkiem czasu trwania kursów w Ciamma Ling i wyjazdów Gesze) godz. 17-18.30 medytacja i rytuały (oczyszczające, pomyślności) – zależnie od potrzeb uczestników. Najbliższe zajęcia:
- 23 maja - nie ma zajęć
- 30 maja - nie ma zajęć


Raz w miesiącu w ośrodku Cziamma Ling kurs:
22-24 maja 2015Kurs odwołany

2)    W różnych miastach w Polsce:
-    więcej informacji wkrótce

Istnieje także możliwość zamawiania rytuałów u Gesze, więcej informacji tutaj.

Biografia:
Gesze Yungdrung Gyatso urodził się w regionie Dolpo w Nepalu w 1980r. W wieku 10 lat spotkał swojego nauczyciela Jego Eminencje Yongdzina Tenzina Namdaka i od tego czasu pod jego opieką pobierał nauki Sutry, Tantry i Dzogczen w klasztorze Triten Norbutse w Kathmandu. W 2008r. otrzymał tytuł Gesze (najwyższy tytuł w edukacji monastycznej). Po skończeniu swych studiów udał się na specjalne odosobnienie pod opieką swoich nauczycieli. Oprócz tego pracował jako dyrektor Szkoły Medycznej i redaktor magazynu Triten Norbutse ‘Drepoi Beltam’. Pracuje także nad rekonstrukcją klasztoru Tashi Namgyal w jego rodzinnym regionie Dolpo. Gesze odwiedził Polskę w roku 2013 i udzielał nauk w Warszawie, Sopocie, Gdańsku i Krakowie. Gesze zgodził się zostać nauczycielem rezydentem w Polsce i od marca 2015 na stałe mieszkać w ośrodku Cziamma Ling w Wildze.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn