PRZESŁANIE YONGDZINA RINPOCZE

Drodzy dharmiczni przyjaciele i ludzie Nepalu,

Naturalna katastrofa spowodowana wyniszczającym trzęsieniem ziemi w Nepalu i krajach sąsiednich, która wydarzyła się 25.04.2015 roku pozostawiła mnie oraz mnichów w stanie szoku i smutku.

Śledziłem doniesienia prasowe i wiem, że w Nepalu tysiące ludzi utraciło swoje życie. Bardzo duża liczba ludzi cierpi na skutek ran oraz utraty członków swych rodzin i osób, które kochały. Ludzie żyją w panice i napięciu. Zniszczeniu uległo wiele cennych i starożytnych zabytków.

Nasi mnisi oraz mniszki z Triten Norbutse są bezpieczni, ale wszyscy głęboko współczujemy wielu ofiarom tej tragedii. Z całego serca składam im kondolencje i ofiaruję swoje modlitwy ofiarom katastrofy, wszystkim chorym i pozostałym przy życiu.

Proszę wszystkich lamów, gesze, mnichów i mniszki, joginów i praktykujących Yungdrung Bon, aby też ofiarowali swoje modlitwy i recytowali trzy Mantry Serca oraz ofiarowali lampki maślane wszystkim poszkodowanym, a także w intencji szybkiej odbudowy pokoju i pomyślności, tak w Nepalu, jak i na całej ziemi.

Łączę swe modlitwy,
Yongdzin Lopon Tenzin Namdak

Trzy Mantry Serca to:

1) A KAR A ME TU TI SU NAG PO SZI SZI MAL MAL SO HA

2) OM MA TRI MU JE SA LE DU

3) A A KAR SA LE ŁY A JAM OM DU

List Khenpo Tenpy Yungdrunga Rinpocze

Donoszę wszystkim, że nasi mnisi w Triten Norbutse są w dobrej fizycznej kondycji. Niektóre z klasztornych budynków noszą ślady pęknięć. Złe wiadomości: dowiedziałem się o poważnych zniszczeniach, jakich doznał internat naszej szkoły w odosobnionej wiosce Lubra w Mustangu. Podczas wstrząsów dzieci znajdowały się poza budynkiem. Dziś rano zawalił się szereg zabudowań domowych w Jomsom i okolicy.

Fragment Listu od Roba Patziga (przewodniczącego Ligmincha International)

Jego Świątobliwość 33 Menri Trizin i Jego Eminencja Menri Lopon Rinpocze od 27 do 29 kwietnia prowadzą modlitwy mnichów w klasztorze Menri poświęcone ludziom, którzy utracili swe życie w Indiach, Nepalu i Tybecie. Wykonane też zostaną dodatkowe rytuały usuwania przeszkód oraz modlitwy do Sierab Ciammy, Miłującej i Mądrej Matki.

Zwracamy się do Was o modlitwy poświęcone poszkodowanym podczas tego tragicznego trzęsienia ziemi. Tenzin Wangyal Rinpocze prosi nas o recytowanie mantry serca Bon OM MA TRI MU JE SA LE DU dla tych, którzy zginęli oraz mantry Sierab Ciammy OM MA ŁA MA DE MA HI MO HA E MA HO MA JE RU PA JE TA DU DU SO HA.

Wsparcie finansowe można kierować do (w tytule przelewu prosimy wpisać "Nepal"):

Shenten Dargye Ling Association

Dane do przelewu:
BNPPARB LUTECE PARIS
IBAN: FR76 3000 4017 6300 0100 3589 250
BIC: BNPAFRPPPRG

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn