Program wizyty Gesze Lodro Tsukpu Rinpocze w Polsce 2018:


24-25 marca - nauki w Warszawie: Wprowadzenie do dzogczen
Sugerowana darowizna:
150zł
Miejsce i godziny: Ośrodek Karma Dechen Choling
ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 49/U12, Warszawa
Program: sobota godz. 10-13 i 14-18, niedziela godz. 10-13 i 14-16.
Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wprowadzenie do dzogczen
Dzogczen jest buddyjskim systemem medytacyjnym, dzięki któremu możemy rozwijać się na ścieżce duchowej. Nauki te są usystematyzowane stopniowo, dzięki czemu uczniowie mogą przejść wiele poziomów rozwoju osobistego i duchowego.
Lodro Tsukpu Rinpocze, mistrz który spędził wiele lat na studiach i medytacji, przedstawi wprowadzenie do medytacji dzogczen:
- najpierw Rinpocze będzie nauczał o czterech rozmyślaniach: o cennym ludzkim ciele, nietrwałości, prawie karmy i cierpieniu.;
- później uczestnicy otrzymają wyjaśnienia do praktyki koncentracji (szine);
- następnie uczestnicy będą wykonywać poszukiwanie umysłu, praktykę zrozumienia własnego umysłu;
- w oparciu o doświadczenia uczestników, Rinpocze wyjaśni czym jest naturalny stan umysłu;
- następnie Rinpocze opowie jak poprawnie medytować i jakie błędy mogą się pojawiać w medytacji;
- podsumowaniem kursu będzie wyjaśnienie jak łączyć medytację naturalnego stanu z codziennym życiem.

 

Biografia Rinpocze:

Gesze Lodro Tsukpu urodził się w 1976 roku w wiosce Phoksundo, w regionie Dolpo w Nepalu. Kiedy miał 13 lat od swojego dziadka Lama Jogi Samdziora nauczył się czytania i pisania języka tybetańskiego oraz kilku innych dziedzin.  W wieku 15 lat udał się na odosobnienie (3 lata, 3 miesiące i 3 dni) w klasztorze Thasung Tsoling. W ciągu tych trzech lat wykonywał praktyki wewnętrznej tantry Walcien, praktyki wstępne dzogcien (900 000 powtórzeń), główne praktyki dzogcien (ngo szi) i różne rytuały, których nauczył się od Khenpo Samdrup Nyimy Rinpocze.

Kiedy skończył odosobnienie udał się do Kathmandu i został wyświęcony na mnicha przez Jongdzina Tenzina Namdaka Rinpocze w klasztorze Triten Norbutse. W 1995 roku rozpoczął studia nad sutrą, tantrą i dzogcien w szkole dialektycznej klasztoru Triten Norbutse. Jego głównym nauczycielem w klasztorze był Jongdzin Tenzin Namdak Rinpocze, ale otrzymywał nauki także od Khenpo Tenpa Yungdrunga Rinpocze, Ponloba Tsangpy Tenzina Rinpocze i Drubdra Khenpo Tsultrima Tenzina Rinpocze.

W 2007 roku zakończył edukację i otrzymał tytuł Gesze, który odpowiada doktorowi filozofii na Zachodzie. Następnie dołączył do szkoły medytacyjnej, gdzie uczył się i praktykował cztery główne cykle dzogcien: Siang Siung Njen Dziu, Jetri Tasel, Gabpa Gukor i Drakpa Korsum. Nauka w szkole medytacyjnej trwała 4 lata. Na zakończenie programu otrzymał tytuł Siengji Naldzior, który oznacza jogina dzogcien. Gesze Lodro Tsukpu był pierwszym mnichem w klasztorze Triten Norbutse, który przeszedł edukację zarówno w szkole dialektycznej, jak i szkole medytacyjnej tego klasztoru.

Od 2011 do 2012 Gesze Lodro Tsukpu uczył filozofii w klasztorze i kilkukrotnie udzielał nauk w Europie. W 2013 Jongdzin Tenzin Namdak Rinpocze i Khenpo Tenpa Yungdrung Rinpocze wyznaczyli go na Siedrup Lopona, czyli głównego nauczyciela w klasztorze. Od tego czasu uczy sutry, tantry, dzogcien i innych przedmiotów w klasztorze Triten Norbutse.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn