Indywidualny program z instruktorem Ligmincha


Opis

Osoby praktykujące buddyzm w Polsce otrzymują wiele nauk, ale mają mało możliwości indywidualnej pracy z nauczycielem. Z tego powodu organizujemy indywidualny program pracy z instruktorem Ligimncha Jackiem Trzebuniakiem.

Program przeznaczony jest zarówno dla osób praktykujących w tybetańskiej tradycji Bon, jak i dla nowy osób, które nie miały kontaktu z buddyzmem. Program otwarty jest także dla osób praktykujących w innych szkołach buddyjskich czy innych tradycjach duchowych. Ponieważ nauka jest indywidualna, program może zostać dostosowany do poziomu i potrzeb danej osoby.

Więcej na temat tego instruktora tutaj.

Jak
Spotkania indywidualne (tylko jedna osoba i instruktor) są co tydzień przez 1 godzinę przez internet (skype lub zoom). Czyli będzie 4 lub 5 spotkań w miesiącu, 52 spotkania w roku.
Spotkanie będzie się składać z 15 minut nauk, 30 minut prowadzonej praktyki i 15 minut na pytania, rozmowę.

Sugerowana darowizna to 160zł za miesiąc (4 spotkania).
Na ten program można zapisać się w dowolnym momencie i w dowolnym momencie można z niego zrezygnować. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tematy spotkań zostaną ustalone na pierwszym spotkaniu. Godziny i dzień spotkań zostanie ustalony indywidualnie zależnie od dostępności ucznia i instruktora.

Przykładowe tematy:

Praktyki podstawowe:
- Skupiamy się na praktykach oczyszczających karmę i negatywne emocje;
- uczymy się i wykonujemy praktyki wstępne (nyndro): współczucie, guru joga, oczyszczanie karmy mantrą, wykonywanie pokłonów, itp;
- pracujemy nad oczyszczeniem konkretnych wyzwań i problemów w naszym życiu;
- wykonujemy praktykę wewnętrznego schronienia;
- wykonujemy praktyki koncentracji (szine).


Praktyki bardziej zaawansowane:
- skupiamy się na stabilizacji umysłu i pogłębianiu doświadczenia medytacyjnego; 
- uczymy się rozpuszczać nasze napięcia mentalne i fizyczne poprzez praktykę wewnętrznego schronienia;
- rozwijamy jakości (np. miłości, radości, spokoju) w naszym codziennym życiu; 
- wykonujemy podstawowe praktyki tantryczne (proste ćwiczenia oddechowe, wizualizacja i recytacja mantry), np. praktykę Sierab Ciammy;

- uczymy się jak wprowadzać medytację w codzienne życie i jak radzić sobie z traceniem doświadczenia medytacyjnego (np. spokoju, równowagi) w różnych trudnych czy stresujących sytuacjach;
- uczymy się jak przywracać równowagę pomiędzy różnymi elementami nas samych i naszego życia, żeby potrafić żyć w pełni (praktyki pięciu wojowniczych sylab, pięciu żywiołów).

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn