Projekt renowacji Cziamma Ling
radość pracy razem nad Europejskim Centrum Ligmincha


W 2004 roku staraniem grupy praktykujących w tradycji BON, związek buddyjski Garuda działający obecnie jako Ligmincha Polska, ufundował (zakupił) ośrodek Cziamma Ling w Wildze. Był to stary ośrodek domków campingowych położony w otoczeniu pięknych lasów w pradolinie Wisły, królowej polskich rzek. Każdego roku Cziamma Ling jest miejscem, w którym wybitni nauczyciele tradycji Bon przekazują jej nauki i mądrość. Zgodnie ze wskazaniem Tenzina Wangyala Rinpocze misją ośrodka jest szerzenie starożytnych nauk i praktyk Bon w świecie współczesnym, w duchu współczucia i pokoju między ludźmi. Wilga jest miejscem wyjątkowym, pozwalając rozwijać praktykę duchową, oddawać się kontemplacji i odbywać odosobnienia w żywym kontakcie z naturą. Na terenie ośrodka wzniesiono piękną Gompę, a renowacji poddano szereg domków i obiektów infrastrukturalnych. Wiek większość domków służących jako kwatery mieszkalne dla praktykujących to około 40-50 lat, w związku z czym wymagają one dużego gruntownego remontu bądź całkowitej odbudowy.


Naszym planem jest przeprowadzona w zgodzie z naturą rewitalizacja ośrodka Cziamma Ling, jako miejsca spotkań i wspólnych praktyk naszej europejskiej społeczności. Prace nad projektem zostały zainspirowane przez Rinpocze i ma on pełne jego wsparcie i błogosławieństwo. Ośrodek ma być jednocześnie miejscem otwartym dla wszystkich szerzących nauki Dharmy w duchu ekumenicznym. Ufamy, że wspólnym wysiłkiem wszystkich praktykujących i ludzi dobrej woli Cziamma Ling uzyska nową formę i funkcjonalność niezbędną dla organizacji odosobnień i kursów. Cel ten chcemy osiągnąć w ciągu 3-5 lat.

Poniżej przedstawiamy plan prac i koszty z tym związane. Obecnie nie dysponujemy funduszami, pozwalającymi przeprowadzić wszystkie wymagane prace, dlatego liczymy na waszą szczodrość i pomoc. Projekt rewitalizacji Cziamma Ling jako Europejskiego Centrum Ligmincha będzie prowadzony z zachowaniem obowiązujących zasad zarządzania projektowego i przejrzystości. O rozpoczęciu prac i stanie ich zaawansowania będziemy sukcesywnie informować na niniejszej stronie.

Etap 1
Czas trwania: 1-2 lata (rok 2020-2022).
Remont dużych domków - każdy po 10 tys. euro
W sumie 10 domków = 100 tys. Euro

Renowacja istniejących dużych drewnianych domków zapobiegnie ich degradacji oraz stworzy warunki pobytu w ośrodku dla 60 praktykujących. Renowacja tych domków odbędzie się w zgodzie z naturą i możliwie szerokim wykorzystaniu odzyskanych materiałów.

(Duży domek nr 8 po remoncie)

Remont starej Gompy - 100 tys. euro (24 miejsc noclegowych, sala na 60 osób, mała kuchnia). Prace te umożliwią stworzenie przestrzeni na potrzeby małych retritów i kursów tematycznych.

POSTĘPY PRAC TUTAJ.

Etap 2
Czas trwania: 2-3 lata (rok 2022-2025). 
Budowa małych domków - każdy po 20 tys. euro
W sumie 10 domków = 200 tys. euro

Domki te zastąpią całkowicie zużyte campingi z lat 60., które są silnie zawilgocone i nie spełniają wymaganych standardów. Nowe domki umożliwią pobyt 40-60 osób w ośrodku podczas kursów, będą one również wykorzystywane do indywidualnych odosobnień prowadzonych ze wsparciem Lamy Rezydenta. 

Remont wodociągów - 25 tys. Euro. Remont sieci wodociągowej jest konieczny z uwagi na duży stopień zużycia rur i częste awarie powodujące straty wody.

Remont kuchni - 50 tys. Euro. W obecnym stanie kuchnia nie spełnia standardów i podczas retritów konieczne jest korzystanie z kosztownego cateringu.

Remont kanalizacji – 35 tys. Euro. Istniejący system gromadzenia ścieków jest przestarzały. Dzięki bieżącemu utrzymaniu i remontom układ jest sprawny, lecz nie spełnia potrzeb związanych z pobytem większej liczby praktykujących w ośrodku. Konieczna jest przebudowa kanalizacji oraz instalacja kilku mikrooczyszczalni.

Jak możesz pomóc?

1) Wsparcie finansowe, każda darowizna nawet mała będzie bardzo pomocna. O ile to możliwe prosimy o regularne wspierania projektu miesięcznymi wpłatami 50, 100 czy 200 złotych lub takimi jakie są w Twojej sytuacji możliwe. Wpłacając miej poczucie, że wspólnie budujemy coś ważnego służącego uwolnieniu siebie i innych od cierpienia.

Darowizny prosimy przelać na konto (w tytule proszę wpisać: "Darowizna na Projekt renowacji Cziamma Ling”):

Ligmincha Polska, Al. Huberta 4, 08-470 Wilga
BANK PEKAO SA O/Warszawa
77 1240 5963 1111 0000 4796 7584
(Kod Swift: PKOPPLPW)

Wpłat dokonywać można również wpłacać poprzez Paypal https://www.paypal.me/LigminchaPolska


2) W przypadku pytań, prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


3) Informacje o postępie prac będą umieszczane regularnie na stronie http://ligmincha.pl/pl/newspl/561-postepy-prac-w-cziamma-ling.html

Na naszej stronie www.ligmincha.pl znajdziesz także informacje o kursach i wydarzeniach, które mogą cię zainteresować.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn