Nauki Chaphura Rinpoche w Białymstoku 
22 i 23 marca 2016

Serdecznie zapraszamy na nauki, których udzieli Rinpoche w naszym mieście. Zaproszenie kierujemy szczególnie do członków Ligmincha Polska, którzy chcieliby odwiedzić nasze zielone miasto na progu wiosny. W naukach, które poprowadzi Chaphur Rinpoche, udział wziąć może każda zainteresowana osoba. Będą one poświęcone takim podstawowym zagadnieniom, jak:

  • Sens i cel ludzkiego życia
  • Znaczenie śmierci w jej wymiarze fizycznym i duchowym
  • Rozpoznanie nietrwałości wszelkich zjawisk( w tym ludzkiego życia) i poszukiwanie trwałej, niezmiennej, pozaczasowej esencji
  • Nauki o otwarciu serca, o rozpoznaniu, pobudzaniu i kultywowaniu bezgranicznego współczucia i miłującej dobroci
  • Nauki o ścieżce oświecenia - duchowego przebudzenia, o rozpoznaniu swojej prawdziwej natury

 

22 marca  (wtorek), godz. 17.00 – 21.00 

NAUKI O NIETRWAŁOŚCI

23 marca (środa), godz. 17.00 – 21.00 

NAUKI O WSPÓŁCZUCIU (
BODHICZITTA)


Adres:  

SHANTI YOGA STUDIO, Białystok, ul. 42 Pułku Piechoty nr 41

 

Sugerowana darowizna za dwa dni Nauk: 120 zł, za jeden dzień Nauk: 60 zł.

Osoby, dla których finanse stanowią problem, prosimy o kontakt z organizatorami.

Ustalimy zniżki.

 

Zgłoszenia i informacje:

Paweł Karpowicz,e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 696 662 209

 

Ewa Łukasińska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 504 588 555

Odosobnienie z Marcy Vaughn 
Praktyka Sierab Ciammy

 

08 – 12 czerwca 2016 roku
Ligmincha Polska, Cziamma Ling, al. Huberta 4, 08-470 Wilga

 

Praktyka Szerab Ciammy – szczegółowe informacje o odosobnieniu wkrótce.

 

  Marcy Vaughn

Marcy Vaughn - Jest wieloletnią uczennicą Tenzina Wangyala Rinpocze, praktykuje zarówno Buddyzm jak i Bon od 1974 roku. Marcy redagowała wiele książek Tenzina Wangyala Rinpocze między innymi Uzdrawianie Dźwiękiem w Tradycji Tybetańskiej, Przebudzenie Świętego Ciała, Przebudzenie Świetlistego Umysłu. Obecnie jestDyrektorem ds. Nauk i Praktyk w Ligmincha USA.

Skończyła program psychoterapii kontemplatywnej na Uniwersytecie Naropa. Marcy prowadzi kursy medytacyjne w USA, Meksyku i wielu krajach Europy. Organizuje także programy terapeutyczne oparte na rozwijaniu uważności, wizualizacji i praktykach kontemplacyjnych.

Marcy Vaughn była współzałożycielką Akademii Trzech Bram, trzyletnim programie łączącym psychoterapię z praktykami Bon, w którym uczestnicy uczą się praktyk medytacyjnych rozwijających doświadczenie świętego ciała, autentycznej mowy i świetlistego umysłu i jest jedną z nauczycieli Akademii.

   

Sugerowana darowizna za nauki to 75zł za dzień (cały kurs 375 zł)
Zapisy na noclegi i wyżywienie w ośrodku Ciamma Ling: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (Prosimy zapisywać się na nocleg i wyżywienia po dokonaniu Zgłoszenia udziału)

Sugerowana darowizna za jedzenie to 40zł za dzień (trzy posiłki).

Sugerowana darowizna za noclegi (za dobę) to:
Duży domek – 40zł, Mały domek – 30zł, Przychodnia – 25zł (3 pokoje po 2 miejsca, oraz sala 9 miejsc), Stara Gompa – 15 zł (sala zbiorowa – 20 miejsc, trzeba przywieźć swój śpiwór i karmiatę), Namiot – 15zł od osoby.

Program:

08 -12 czerwca 2016 roku
10:00 - 11:30 – Nauka i praktyka z Marcy Vaughn
12:00 - 13:00 – Nauka i praktyka z Marcy Vaughn 
15:00 - 16:30 – Nauka i praktyka z Marcy Vaughn
17:00 - 18:00 – Nauka i praktyka z Marcy Vaughn
20:00 - 21:00 – Inwokacja Jesze Łalmo

Tenzin Wangyal Rinpocze
16-21 sierpnia, Cziamma Ling, Wilga

Tenzin Wangyal Rinpoche

NAUKI DZOGCZEN z cyklu 21 Gwoździ

Po raz kolejny Polskę odwiedzi wspaniały nauczyciel, który przez kilka dni będzie wyjaśniać jak poprzez stabilność, ciszę i otwartość, odnaleźć wewnętrzną mądrość i umiejętność zmieniania swojego życia na lepsze. Zapraszamy zarówno osoby nowe jak i osoby praktykujące buddyzm, bon, czy inne ścieżki duchowe.

Czytaj więcej: 21 Gwoździ Tenzin Wangyal Rinpocze

MARCY VAUGHN

Odosobnienie z Marcy Vaughn 
PRAKTYKA SZIERAB CZIAMMY

 

09 – 12 czerwca 2016 roku
[Nowa data]

Ligmincha Polska, Cziamma Ling, al. Huberta 4, 08-470 Wilga

 

Nauki Szierab Cziammy są jednymi z najważniejszych w tybetańskiej tradycji Bon. Szierab znaczy Mądrość, a Cziamma – Miłująca Matka. W wielu kulturach pierwotna żeńska energia postrzegana jest jako początek egzystencji i źródło mądrości, miłości i współczucia. Starożytna tradycja buddyzmu Bon oferuje metodę, aby połączyć się z tą energią, przynosząc potencjał głębokiego uzdrawiania na różnych poziomach doświadczenia – psychicznym, energetycznym psychologicznym i duchowym.

Czytaj więcej: Praktyka Sierab Ciammy z Marcy Vaughn

KURS A-KHRID TRUL KHOR

 

23-24 kwietnia 2016 

Shanti Yoga Studio, ul. 42 Pułku Piechoty nr 41, Białystok

sobota, niedziela: 10:00 - 13:00, 15:00 - 18:00

Kurs poprowadzi: Dariusz Orwat

 

 

Tsa Lung Trul Khor to jogiczne ćwiczenia pochodzące z radycji buddyzmu tybetańskiego Jungdrung Bon, które oczyszczają ciało, energię i umysł. Tsa - energetyczne kanały, Lung - subtelna energia, prana, Trul Khor - tłumaczy się jako magiczny ruch.

Ćwiczenia Tsa Lung - Trul Khor opierają się na zrozumieniu współdziałania trzech aspektów naszego istnienia: fizycznego ciała, życiowej energii (lung, prana) i umysłu. Te trzy wymiary doświadczenia nazywane są trzema bramami prowadzącymi do urzeczywistnienia. Kiedy ciało, energia i umysł zostają zintegrowane w jogicznych ćwiczeniach Trul Khor, tworzą tzw. magiczne ruchy, które usuwają wszelkie zakłócenia w naszym funkcjonowaniu. Poprzez integrację energicznych ćwiczeń fizycznych ze świadomością oddechu, odblokowujemy i otwieramy przepływ subtelnej energii w określonych obszarach ciała. Każdy z ruchów rozluźnia i usuwa fizyczne, energetyczne, emocjonalne i mentalne blokady.

Ćwiczenia Trul Khor odblokowują energetyczne kanały, dzięki czemu życiowa energia może się w nich swobodnie poruszać, może nas wzmacniać, oczyszczać, uzdrawiać. Kiedy uwalniamy się od negatywnych wzorców, doświadczamy otwarcia, które prowadzi nas do odkrycia naszej istoty.

Ćwiczenia Trul Khor harmonizują przepływ życiowej energii, przywracają naturalną kondycję ciała, usprawniają funkcjonowanie wewnętrznych narządów, dodają witalności, równoważą emocje, uspokajają i przebudzają umysł. Ćwiczenia te stanowią bramę do bardziej przejrzystego i stabilnego spoczywania w naturalnym stanie umysłu.

W czasie kursu zostaną przekazane praktyki oddechowe, oraz ćwiczenia A- Khrid Trul Khor. Duży nacisk zostanie położony na praktyki z oddechem rozwijające zdolność odczuwania subtelnego aspektu oddechu (lung, prana). Doświadczenie subtelnego aspektu oddechu stanowi podstawę praktyki Tsa lung Trul Khor. Ideą kursu jest wprowadzenie w głębszy, bardziej wewnętrzny wymiar praktyki, by poprzez żywe doświadczenie tsa i lung, (kanały energii, subtelna energia-prana) uzyskać zdolność usuwania negatywnych energetycznych wzorców, które blokują nasz potencjał.

Znam wielu adeptów jogi, którzy skupiają się na dobroczynnych efektach fizycznych, na tym, że dzięki niej dobrze wyglądają i mają lepsze samopoczucie - nie mając pojęcia, że jogiczne pozycje i techniki oddechowe mogą służyć osiągnięciu wyższego urzeczywistnienia świadomości. Z drugiej strony, istnieją jogini zaawansowani w wyższych medytacjach umysłu i prany, którzy zaniedbują fizyczny wymiar swojej praktyki. Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że ostateczny cel samorealizacji osiągną ci praktykujący, którzy rozumieją subtelne interakcje ciała, mowy i umysłu.

Tenzin Wangyal Rinpocze

 

Pongyal Tsempo

Trul Khor

Kurs praktyki TSA LUNG
Warszawa

Czytaj więcej: 18-19.06 Kurs praktyki TSA LUNG

John JacksonODOSOBNIENIE Z JOHNEM JACKSONEM
UZDROWIĆ ZIEMIĘ – UZDROWIĆ SIEBIE
SANG CHÖD, SUR CHÖD

26 – 29 maja 2016 roku

Ligmincha Polska, Cziamma Ling, al. Huberta 4, 08-470 Wilga


Serdecznie zapraszamy na odosobnienie z Johnem Jacksonem, podczas którego będziemy starali się osiągnąć harmonię z naturą i zamieszkującymi ją istotami. Każdy będzie mógł nauczyć się i wykonać osobiście rytuał ofiarowania dymu Sang Chod, rytuał ofiarowania Sur Chod jedną z praktyk szczodrości i pomyślności, rytuał ofiarowania dla Nagów. Poprzez osiągnięcie równowagi z otaczającym światem, który tak często ignorujemy uzdrawiamy siebie nasze ciała i umysły.

Czytaj więcej: ODOSOBNIENIE Z JOHNEM JACKSONEM