2015-05-28 19:00 - 20:30
Gongi i misy tybetańskie - koncert charytatywny - Pomoc dla NEPALU.
Pomoc dla NEPALU.

Leszek Angulski
Person

Śląskie Towarzystwo Buddyjskie
  Poland, 40-032, Katowice, Plac Sejmu Śląskiego 2 , SYNERGIA MUSIC CLUB (wejście od ul. Sienkiewicza 28)      
  , , kontakt@umysl.info
  https://www.facebook.com/events/1...
  http://www.umysl.info/vpage/876/g...

Śląskie Towarzystwo Buddyjskie oraz SYNERGIA music club zapraszają na charytatywny koncert Gongów i mis tybetańskich.

28 maja o godzinie 19:00 

Wibracje gongów i mis tybetańskich delikatnie rozluźniają ciało na zewnątrz i wewnątrz. Poczujesz jak dźwięk falami rozchodzi się po całym Twoim ciele, jak przenika przez wszystkie organy wewnętrzne. Doświadczysz głębokiego relaksu, odprężenia, ukojenia i oczyszczenia. W trakcie koncertu można siedzieć na krzesłach, jednak głębszego odbioru doznań dźwiękowych można doświadczyć w pozycji leżącej. Dlatego sugerujemy aby przynieść ze sobą koc lub karimat, by w komfortowych warunkach udać się w podróż do świata dźwięku.

Mistrz Gongu Leszek Angulski zabierze nas w niezwykłą muzyczną wyprawę.  
Całkowity przychód z koncertu jest przeznaczony na pomoc dla Nepalu (szczegółowa informacja).
Koszt udziału to 25 zł. (dla zainteresowanych będzie możliwość dokonania większej darowizny).
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych wydarzeniach przez nas organizowanych, zarejestruj się oraz zgłoś swój udział poniższym klawiszem.

reg
Aby dokonać zgłoszenia udziału musisz być zalogowany/zarejestrowany. Rejestracja.
Na swój adres e-mail, otrzymasz potwierdzenie (QR) przyjęcia twojego zgłoszenia.

 

Leszek ANGULSKI podróżnik, instruktor masażu przy pomocy mis dźwiękowych i gongów.
Używając gongów, mis tybetańskich, bębnów, fletów i wielu innych archaicznych instrumentów koncertował, między innymi w Filharmonii Gdańskiej, Inowrocławskiej Sali Koncertowej, Wrocławskiej Aulii Leopoldina, Wrocławskiej Katedrze Marii-Magdaleny i w  wielu innych miastach w kraju oraz za granicą. Zrealizował i wydał kilka płyt - Medytacje w dźwięku.
W zakresie samych tylko kursów masażu może pochwalić się niemałym dorobkiem, jego kursy ukończyło już ponad 100 profesjonalnych, czynnie działających masażystów dźwiękiem w kraju i za granicą.


Gongi zaczęły być wytwarzane ponad  5 tys. lat temu na terenie Mezopotamii. Początkowo łączono ze sobą dwa metale – cynę i miedź. Potem zaczęto używać również... meteorytów, które wniosły nowy metal - nikiel. Dzięki niemu dźwięk gongu stał się głębszy, bardziej potężny. Starożytni mistycy stosowali głębokie brzmienie gongu do przekazywania ludziom, uzdrawiającej na wszystkich poziomach, energii życiowej. Dzięki gongom odmładzano i uzdrawiano ciało, usuwano lęk przed śmiercią i pogłębiano intuicję i wewnętrzne doznania. Obecna nauka oraz współczesne metody leczenia coraz częściej doceniają i podziwiają moc dźwięku, wykorzystując go w różnych formach terapii.

Gongi są jedynym znanym instrumentem, który wytwarza tak silnie rezonujące dźwięki. Ich wibracja jest odbierana przez całe ciało, sięga głęboko, aż do poziomu komórek. Dźwięk gongu to przetaczające się, powoli wybrzmiewające długie fale, nakładające się na siebie i przechodzące płynnie jedna w drugą. Dzięki temu, koncerty gongów wydają się jednym wielkim polem dźwiękowym, są przepełnione niezwykłym rezonansem, pełną harmonią, istniejąc jakby poza czasem i przestrzenią tego świata.

Wykorzystano fragmenty tekstu ze strony: http://www.harmonica.pl
Drodzy przyjaciele oraz sympatycy, w związku z ogromną tragedią jaka dotknęła mieszkańców Nepalu, nasze stowarzyszenie: Śląskie Towarzystwo Buddyjskie organizuje zbiórkę darowizn dla ofiar trzęsienia ziemi. Zgromadzone środki zostaną w 100% przekazane dla klasztoru Triten Norbutse w Katmandu, który zajmuje się udzielaniem bezpośredniej pomocy na miejscu tragedii. Przyjmujemy darowizny w postaci przelewów – [szczegółowa informacja]

Całkowity przychód z koncertu w SYNERGIA music club  zostanie komisyjnie przeliczony, wpłacony do banku i przelany do Triten Norbutse. Wszelkie operacje finansowe można monitorować na tej stronie: [link]. 

Zbiórka pieniędzy jest zgłoszona i zarejestrowana w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji RP, numer rejestracji: 2015/1761/OR

ministerstwo


 

 

pomoc Nepal

-:- pl-PL / http://ex.boninfo.org/event/1777/css/5117.PL.html