2015-03-28 09:30 - 2015-03-29 18:00
Trul khor
Kurs jogi tybetańskiej

Dariusz Orwat
Person

Związek Garuda
  Poland, Białystok, 27 Lipca 27
  , , pakarpow@wp.pl
  http://www.ligmincha.pl/pl/termin...

Tsa Lung, Trul Khor
Cudowne ćwiczenia z kanałami i życiodajnym oddechem

Tsa Lung, Trul Khor to jogiczne ćwiczenia pochodzące z cyklu starożytnych nauk dzogczen Sziang Sziung Njen Dziu tradycji Tybetańskiego buddyzmu Jungdrung Bon, które oczyszczają ciało, energię i umysł. (Tsa - energetyczne kanały, Lung - subtelna energia, prana, Trul Khor - magiczne koło, ruch).
Ćwiczenia Tsa Lung - Trul Khor opierają się na zrozumieniu współdziałania trzech aspektów naszego istnienia: fizycznego ciała, życiowej energii (lung, prana) i umysłu. Te trzy wymiary doświadczenia nazywane są trzema bramami prowadzącymi do urzeczywistnienia. Kiedy ciało, energia i umysł zostają zintegrowane w jogicznych ćwiczeniach Trul Khor, tworzą tzw. magiczne ruchy, które usuwają wszelkie zakłócenia w naszym funkcjonowaniu. Poprzez integrację energicznych ćwiczeń fizycznych ze świadomością oddechu, odblokowujemy i otwieramy przepływ subtelnej energii w określonych obszarach ciała. Każdy z ruchów rozluźnia i usuwa fizyczne, energetyczne, emocjonalne i mentalne blokady. Dzięki technikom Tsa Lung - Trul Khor możemy połączyć się bezpośrednio z energetyczną strukturą myśli i uczuć, które zaciemniają nasz umysł, możemy uwolnić się od destrukcyjnych emocji, od negatywnych wzorców, możemy rozpuścić struktury tzw. konceptualnego ciała bólu. Kiedy uwalniamy się od negatywnych wzorców, doświadczamy otwarcia, które prowadzi nas do doświadczenia naszej istoty.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z PRAKTYKI JOGI TRUL KHOR
Ćwiczenia Trul Khor harmonizują przepływ życiowej energii, przywracają naturalną kondycję ciała, usprawniają funkcjonowanie wewnętrznych narządów, opóźniają proces starzenia, dodają witalności, równoważą emocje, uspokajają i przebudzają umysł.

ZAKRES KURSU
W czasie kursu zostaną przekazane praktyki oddechowe, oraz pierwszy cykl ćwiczeń Sziang Sziung Trul Khor. Duży nacisk zostanie położony na praktyki z oddechem rozwijające zdolność odczuwania subtelnego aspektu oddechu (lung, prana). Doświadczenie subtelnego aspektu oddechu stanowi podstawę praktyki Tsa lung - Trul Khor. Ideą kursu jest wprowadzenie w głębszy, bardziej wewnętrzny wymiar praktyki, by poprzez żywe doświadczenie tsa i lung, uzyskać zdolność usuwania negatywnych energetycznych wzorców, które blokują nasz potencjał.

Zainteresowani praktykami Tsa lung - Trul Khor będą mogli kontynuować naukę podczas kolejnych kursów. W sierpniu w ośrodku odosobnieniowym Cziama Ling w Wildze pod Warszawą odbędzie się kurs z Alejandro Choul-Reich, głównym nauczycielem jogi Trul Khor instytutu Lingmicha. Kurs będzie składał się z kolejnych cykli, przekazywanych przez kolejne cztery lata, dając możliwość rozwinięcia swojego doświadczenia tym wszystkim, którzy zapragną zaangażować się w praktykę Trul Khor. Więcej informacji tutaj.

„Ćwiczenia mogą być dobre dla ciała, energii, dla umysłu i ducha. Pomyśl, jak się czujesz, kiedy po dłuższym okresie braku aktywności zaczynasz biegać czy chodzić na spacery. Przedtem miałeś huśtawki nastrojów, byłeś zestresowany i ospały, po ćwiczeniach zaś czujesz się lepiej fizycznie, doświadczasz swobodnego
przepływu energii, masz jaśniejszy umysł i czujesz się podniesiony na duchu.
Energiczne ćwiczenia Trul khor (joga tybetańska) mają podobne skutki. Trul khor został jednak stworzony głównie po to, aby uzyskać subtelne efekty w sferze energii i umysłu. Mówiąc ściślej, ćwiczenia Trul khor są pomocne w praktyce medytacyjnej, stanowią bramę do bardziej otwartego, przejrzystego i stabilnego spoczywania w naturalnym stanie umysłu. Integrując energiczne ćwiczenia fizyczne z koncentracją i świadomością oddechu, odblokowujemy i otwieramy przepływ prany w określonych obszarach ciała”.

„Znam wielu adeptów jogi, którzy skupiają się jej na dobroczynnych efektach fizycznych, na tym, że dzięki niej dobrze wyglądają i mają lepsze samopoczucie - nie mając pojęcia, że jogiczne pozycje i techniki oddechowe mogą służyć osiągnięciu wyższego urzeczywistnienia świadomości. Z drugiej strony, istnieją jogini zaawansowani w wyższych medytacjach umysłu i prany, którzy zaniedbują fizyczny wymiar praktyki.
Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że ostateczny cel samorealizacji osiągną ci praktykujący, którzy rozumieją subtelne interakcje ciała, mowy (energii)  i umysłu”.

Tenzin Wangyal Rinpocze

Program:
Piątek - wykład otwarty o 19:00
sobota 9:30-18:00
niedziela 9:30-17:30
-:- pl-PL / http://ex.boninfo.org/event/1777/css/5101.PL.html