2015-01-24 10:00 - 2015-01-25 18:00
Mantry i Sylaby Nasienne. Moc i znaczenie dźwięku w tradycji Bon.
Kurs medytacyjny

Jarosław Kotas
Person

Związek Garuda
  Poland, Wrocław, Plac Kościuszki 12
  Jarek Kotas, , jahrek@poczta.fm
  http://www.ligmincha.pl/pl/termin...

Dźwięk towarzyszy nam przez całe życie. Wyrażamy poprzez niego nasze emocje i myśli, a rodzaj dźwięku postrzeganego jako dochodzący z zewnątrz wpływa na nas silnie. Skoro zaś postrzegany jest jako zewnętrzny, często też nas zakłóca i w konsekwencji w sposób czysty nie potrafimy się połączyć z wolną od bólu ekspresją naszej mowy oraz z mową naszych myśli. Dźwięk może nas wspierać lub rozpraszać. Niepokoić, irytować lub cieszyć i sprawiać radość. Wszystko zależy od postrzegania dźwięku, który w swej czystej esencji jest po prostu ciszą pustki.
    Używamy też dźwięku na różne sposoby w naszej duchowej podróży. Recytujemy różne mantry, które są wówczas zbroją dla umysłu oraz mają moc rozwijania w naszym umyśle konkretnych jakości. Za pomocą mantr oczyszczać możemy także nasze ślady karmiczne, zwłaszcza gdy praktyka mantry połączona jest z odpowiednią wizualizacją. Co więcej, mantrą możemy także pomagać innym, którzy znaleźli się w sytuacji cierpienia lub umarli. Intonujemy sylaby nasienne, których dźwięk budzi nasz uśpiony potencjał pełnego rozpoznawania rzeczywistości i urzeczywistnienia jakości doskonałych, pierwotnie obecnych w naszym umyśle. Sylaby nasienne mają także moc wsparcia doświadczenia medytacyjnego. Z perspektywy zaś nauk dzogczen, w które tradycja Bonpów jest bardzo bogata, autentycznym dźwiękiem jest cisza wyrażająca jego esencję. Taka właśnie cisza wiedzie nas ku rozpoznaniu czystego światła naszej pierwotnej, wrodzonej świadomości.
    Podczas 2-dniowych warsztatów doświadczymy mocy dźwięku na trzech płaszczyznach – mantry, sylab nasiennych i ciszy. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych rozwojem duchowym i odkrywaniem swojego nieograniczonego potencjału. Odkrywaniem tego, czym naprawdę jesteśmy – czystą, nieskażoną i niezakłóconą przestrzenią.
dr Jarosław Kotas
Instruktor Ligmincza Polska

Miejsce: Wrocław, Plac Kościuszki 12 (Nalanda).
Czas: 24-25.01.2015, zajęcia od 10.00. do 18.00, w godz. 13.00.-15.00 przerwa obiadowa.
Sugerowana darowizna: 120 złotych za 2 dni, 60 zł za 1 dzień


reg
Aby dokonać zgłoszenia udziału musisz być zalogowany/zarejestrowany. Rejestracja.
Na swój adres e-mail, otrzymasz potwierdzenie (QR) przyjęcia twojego zgłoszenia.

-:- pl-PL / http://ex.boninfo.org/event/1777/css/5016.PL.html