Trul Khor

 

Kurs Jogi Trul Khor

Rozpoznaj i poczuj swoją życiową energię, która harmonizuje ciało, emocje i umysł.

 1-3 lipca 2016 

Cziamma Ling, al. Huberta 4, 08-470 Wilga. 

 

Tsa Lung Trul Khor to jogiczne ćwiczenia pochodzące z cyklu starożytnych nauk dzogczen, tradycji Jungdrung Bon. Te starożytne ćwiczenia do niedawna utrzymywane były w tajemnicy. Teraz, możemy uczyć się ich i je praktykować, dzięki Tenzinowi Wangyalowi Rinpocze, który zdecydował się przekazywać te niezwykle drogocenne nauki otwarcie.

 

 

W systemie jogi Trul Khor ciało, energia i umysł stanowią trzy bramy prowadzące do urzeczywistnienia. Kiedy te trzy aspekty poprzez ćwiczenia Trul Khor zostają zintegrowane, wzajemnie wspierają się w procesie usuwania wszelkich zakłóceń w naszym funkcjonowaniu. Każde z ćwiczeń Jogi Trul Khor rozluźnia i usuwa fizyczne, energetyczne, emocjonalne i mentalne blokady. Dzięki ćwiczeniom Trul Khor życiowa energia może się w nas swobodnie poruszać, może nas oczyszczać, wzmacniać i uzdrawiać. Kiedy uwalniamy się od negatywnych wzorców, doświadczamy otwarcia, które prowadzi nas do odkrycia potencjału naszego istnienia.

 

Ćwiczenia te regulują życiowe procesy, usprawniają funkcjonowanie narządów, dodają witalnej siły, poszerzają percepcję zmysłową, pamięć, zdolności intelektualne, równoważą emocje, uspokajają umysł, przynoszą doświadczanie spokoju i relaksu. Kiedy doświadczamy bardziej otwartego stanu świadomości, pozytywne właściwości zaczynają przejawiać się w sposób naturalny. Dla bardziej zaawansowanych praktykujących ćwiczenia Trul Khor stanowią bramę do przejrzystego i stabilnego spoczywania w naturalnym stanie umysłu. W dawnych czasach jogini zachowywali zdrowie, oraz osiągali niezwykłe zdolności, właśnie dzięki praktyce Trul Khor.

 

W czasie kursu zostaną przekazane praktyki oddechowe, pięć ćwiczeń Tsa Lung, oraz dwa cykle ćwiczeń Trul Khor: Ngondro Trul Khor oraz Cziedrag Gegsel. Duży nacisk zostanie położony na praktyki z oddechem rozwijające zdolność odczuwania subtelnego aspektu oddechu (lung, prana). Doświadczenie subtelnego aspektu oddechu wprowadza w głębszy, bardziej wewnętrzny wymiar praktyki. Poprzez żywe doświadczenie subtelnej energii oddechu uzyskujemy zdolność usuwania negatywnych energetycznych wzorców, które blokują nasz prawdziwy potencjał.

 

Zainteresowani praktykami Tsa lung - Trul Khor będą mogli kontynuować naukę podczas kolejnych kursów. W sierpniu odbędzie się kurs z Alejandro Choul-Reich, głównym nauczycielem jogi Trul Khor instytutu Lingmicha. Kurs będzie składał się z kolejnych cykli, przekazywanych przez kolejne lata, dając możliwość rozwinięcia swojego doświadczenia tym wszystkim, którzy zapragną zaangażować się w praktykę Trul Khor.

 

Znam wielu adeptów jogi, którzy skupiają się na dobroczynnych efektach fizycznych, na tym, że dzięki niej dobrze wyglądają i mają lepsze samopoczucie - nie mając pojęcia, że jogiczne pozycje i techniki oddechowe mogą służyć osiągnięciu wyższego urzeczywistnienia świadomości. Z drugiej strony, istnieją jogini zaawansowani w wyższych medytacjach umysłu i prany, którzy zaniedbują fizyczny wymiar swojej praktyki. Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że ostateczny cel samorealizacji osiągną ci praktykujący, którzy rozumieją subtelne interakcje ciała, energii i umysłu.

Tenzin Wangyal Rinpocze

Konieczna jest rejestracja, ilość miejsc ograniczona! 

Rejestracja

 

Rozkład zajęć piątek, sobota, niedziela:

10:00 - 11:30 nauki i praktyka 
12:00 - 13:00 nauki i praktyka

15:00 - 16:30 nauki i praktyka 
17:00 - 18:00 nauki i praktyka

Koszt nauk 60 zł za 1 dzień, całość 180 zł.

 

Prowadzacy: Dariusz Orwat

Dariusz Orwat

 

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn