Tsa Lung

Kurs praktyki TSA LUNG 
Kołobrzeg 

UWAGA: zmiana terminu! wkrótce będzie podana nowa data 

 Rozpoznaj i poczuj swoją życiową energię, która harmonizuje ciało, emocje i umysł poprzez praktykę pięciu ćwiczeń Tsa Lung.

 

Tsa Lung:  (Tsa - energetyczne kanały, Lung - subtelna energia, prana), to jogiczne starożytne ćwiczenia buddyzmu Jungdrung Bon, najstarszej duchowej tradycji Tybetu.

Ćwiczenia Tsa Lung odblokowują energetyczne kanały i energetyczne ośrodki (czakry) dzięki czemu życiowa energia może się swobodnie rozprzestrzeniać w całym naszym ciele, może nas odżywiać, oczyszczać i uzdrawiać. Wszystkie negatywne doświadczenia, niedoskonałości naszego ciała i umysłu, wszystkie choroby, zaburzenia oraz pozytywne doświadczenia, wszystkie zdolności ciała i umysłu, zakorzenione są w subtelnych energetycznych kanałach. To jak doświadczamy samych siebie zależy od przepływu życiowej energii. Poprzez integrację ćwiczeń fizycznych ze świadomością oddechu, odblokowujemy i otwieramy przepływ życiowej energii w określonych obszarach ciała. Każdy z ruchów rozluźnia i usuwa fizyczne, energetyczne, emocjonalne i umysłowe blokady.

Ćwiczenia są proste i każdy może się ich nauczyć. Ich głębia wynika z integracji trzech aspektów naszego istnienia: ciała, energii i umysłu. Kiedy te trzy aspekty w praktyce Tsa Lung współdziałają ze sobą, wyzwalają ‘magiczne doświadczenia’ - wzajemnie wspierają się w procesie usuwania zakłóceń w naszym funkcjonowaniu. Pozwalają odkryć prawdziwy potencjał naszego istnienia. Ćwiczenia Tsa Lung stanowią bramę do bardziej przejrzystego i stabilnego spoczywania w naturalnym stanie umysłu.

Często kiedy próbujemy zmienić coś w naszym życiu, kiedy chcemy pozbyć się jakiegoś nawykowego działania, nasze wysiłki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Mamy pewne idee ale brakuje nam poczucia mocy by wcielić je w życie. Poprzez praktykę Tsa Lung możemy połączyć się z energetycznym wymiarem naszych doświadczeń, możemy zmienić negatywne wzorce przepływu energii i tym samym dokonać zmian w naszym życiu. Kiedy np. uwolnimy się od gniewu, wówczas pojawia się przestrzeń na doświadczenie miłości, wygaśnięcie smutku prowadzi nas do radości. Uwalniając się od negatywnych wzorców, zbliżamy się do samych siebie, możemy odkryć prawdziwy potencjał swojego istnienia, możemy odkryć prawdziwą naturę swojego umysłu.

Tenzin Wangyal Rinpocze

 

Adres:

Kołobrzeg, Joga Park, ul. Wschodnia 18

Sobota, niedziela 10:00-18:00

przerwa obiadowa 13:00-15:00

 

Prowadzący:

Dariusz Orwat

Dariusz Orwat

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn