Kurs odzyskiwanie duszy

Praktyka Odzyskiwania Duszy - 
Wzmacnianie Wewnętrznej Istoty

 

Tak, jak blask słoneczny rozbłyska w ciemnościach,
naturalnie oczyszcza się zwodnicza ignorancja.
Tak, jak książę obejmujący tron,
król wrodzonej świadomości przybywa do miejsca, które jest mu należne*.

 

 

Praktykę poprowadzi:

Jarosław Kotas

Jarosław Kotas 

 

Data:

Miejsce:

Zapisy:

18 - 19.06. 2016

sobota    11:00 do 19:00 z przerwą (2 godz)
niedziela 10:00 do 17:00 z przerwą (2 godz)

Centrum Rozwoju Świadomości MANA
Gdańsk

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel 531 567 531

Sugerowana darowizna: 200 zł


Nasze własne karmiczne ślady złączone z subtelnym wiatrem umysłu oraz nasza siła życiowa i czas jej manifestacji w obecnym ciele, składają się na pojęcie Duszy (tyb. La). Żyjąc codziennym życiem, praktykując, wchodząc w relacje z ludźmi - wzbogacamy lub zubożamy naszą Duszę, a czasami możemy ją nawet po części lub w całości utracić. W tradycyjnym, szamańskim ujęciu, za wzbogacanie lub osłabianie Duszy mogą być odpowiedzialne konkretne duchy, istoty żyjące w naturze i w naszym codziennym otoczeniu. Bon zna mnogość rytuałów mających za zadanie odzyskiwanie Duszy, lecz my sami, korzystając z właściwego połączenia ze światem natury, mamy tę moc odzyskiwania w sobie. Służą nam do tego trzy podejścia - zewnętrzne, wewnętrzne i tajemne. To ostatnie bazuje na praktykach wielkiej doskonałości, znanych jako dzogczen.


Wykorzystując przede wszystkim tę ostatnią metodę, będziemy próbować łączyć się z pierwotną czystością naszej natury umysłu, która jest źródłem wszelkich możliwych jakości. Gdy uzyskujemy dostęp do otwartej przestrzeni naszej wewnętrznej istoty, możemy spontanicznie czerpać ze skarbca dostępnych tam jakości i dowiadywać się, że od zawsze są one w nas samych. Dopiero, gdy je odzyskamy, możemy wprowadzać je do dowolnych sytuacji z naszego życia.
Nauczymy się więc wspólnie, jak zamiast drenować naszą wewnętrzną istotę, wzmacniać ją. Odkryjemy w sobie samych moc 5 czystych świateł reprezentujących jakości naturalnych elementów, z których się składamy oraz nauczymy się te jakości dostrzegać w tych miejscach naszego życia, w których jest taka potrzeba. Postaramy się odkryć w sobie otwartość pustej przestrzeni, światło i pełną współczucia błogość, które są jak lekarstwo aplikowane naszej Duszy.
Zanim przyjdziesz na ten warsztat, zastanów się nad swym życiem i poszukaj miejsca, w którym twa Dusza jest słaba. Jest to miejsce bólu i niewygody i być może nawet znasz przyczynę takiego stanu rzeczy. Nadmierny stres, zamknięcie, zmartwienia, choroby, dramatyczne zdarzenia, samotność - to wszystko prowadzi do osłabiania Duszy, a nawet jej utraty, co zakończyć się może śmiercią. Wnieś na ten warsztat konkretne miejsce w swoim życiu, w którym chcesz doświadczyć pozytywnej zmiany. Poddamy go 2-dniowemu leczeniu za sprawą otwartej przestrzeni, wewnętrznej ciszy, pełnej ciepła błogości oraz mocy 5 elementów i mantry.

Serdecznie zapraszamy
Jarosław Kotas

 

 

*) cytat z tekstu tradycji Bon zatytułowanego Dwadzieścia Jeden Gwoździ. Tłum. J. Kotas.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn