Trul Khor

 Tybetańska Joga 
Trul Khor

Wilga, Cziamma Ling

22-24.08.2016

W dniach 22 – 24  sierpnia 2016 roku Alejandro Chaoul Reich odwiedzi Polskę. Będzie to drugie z czteroletniego cyklu spotkanie. W tym roku mogą w nim jeszcze uczestniczyć osoby nowe, co nie będzie już możliwe w roku przyszłym i kolejnym gdzie uczestnicy będą wchodzić na głębsze poziomy zaawansowania. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie – spróbujcie sami jakich cudów z ciałem i umysłem dokonuje Joga Trul Kror!!!

 

Tybetańska Joga Trul khor


Ćwiczenia mogą być dobre dla ciała, energii, dla umysłu i ducha. Pomyśl, jak się czujesz, kiedy po dłuższym okresie braku aktywności zaczynasz biegać czy chodzić na spacery. Przedtem miałeś huśtawki nastrojów, byłeś zestresowany i ospały, po ćwiczeniach zaś czujesz się lepiej fizycznie, doświadczasz swobodnego przepływu energii, masz jaśniejszy umysł i czujesz się podniesiony na duchu.
Energiczne ćwiczenia Trul khor (joga tybetańska) mają podobne skutki. Trul khor został jednak stworzony głównie po to, aby uzyskać subtelne efekty w sferze energii i umysłu. Mówiąc ściślej, ćwiczenia Trul khor są pomocne w praktyce medytacyjnej, stanowią bramę do bardziej otwartego, przejrzystego i stabilnego spoczywania w naturalnym stanie umysłu. Integrując energiczne ćwiczenia fizyczne z koncentracją i świadomością oddechu, odblokowujemy i otwieramy przepływ prany w określonych obszarach ciała.


Tenzin Wangyal Rinpocze

 

Alejandro Chaoul-ReichDr Alejandro Chaoul Reich jest uczniem Tenzina Wangyala Rinpocze. Studiował także u wielu mistrzów Bon i buddyjskich. Od ponad 25 lat zajmuje się medytacją i rozwojem duchowym, szczególnie praktyką Dzogczen w tybetańskiej tradycji Jungdrung Bon, w tym również praktyką Jogi Tybetańskiej, a wcześniej także Jogi Indyjskiej.

Z wykształcenia jest religioznawcą, posiada tytuł doktora religii tybetańskich Uniwersytetu Rice w Houston, obronił pracę doktorską z zakresu Tybetańskiej Jogi Trul Khor i jej możliwości zastosowania w leczeniu chorych.

Obecnie pełni funkcję asystenta profesora w John P. McGovern Center for Health oraz jest adiunktem na University of Texas Medical School w Houston, gdzie w ramach M.D. Anderson Cancer Center prowadzi badania nad wykorzystaniem Jogi Tybetańskiej w leczeniu chorych onkologicznie. Program ten otrzymał już dwukrotnie wielomianowe dotacje rządu amerykańskiego w celu kontynuowania badań. 

Jest autorem licznych publikacji naukowych, które opisują badania nad zastosowaniem Jogi Tybetańskiej w terapii chorych onkologicznie oraz integracją tego systemu z metodami medycyny zachodniej.
Jest także Dyrektorem Ośrodka Odnowy Instytutu Religii i Medycyny Centrum Medycznym w Teksasie oraz prowadzi Instytut Ligmincha w Houston.

Dr Chaoul przyjeżdża do Polski od 2005 roku ucząc różnych technik Jogi Tybetańskiej. 

 

Zakwaterowanie

Zapisy na noclegi i jedzenie w ośrodku Cziamma Ling: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prosimy o zapisywanie się na nocleg i wyżywienia po dokonaniu zgłoszenia udziału.

Sugerowana darowizna za nauki to 75zł za dzień (cały kurs 225 zł)
Sugerowana darowizna za jedzenie to 40zł za dzień (trzy posiłki).
Sugerowana darowizna za noclegi (za dobę) to:
Duży domek – 40zł, Mały domek – 30zł, Przychodnia – 25zł (3 pokoje po 2 miejsca, oraz sala 9 miejsc), Stara Gompa – 15 zł (sala zbiorowa – 20 miejsc, trzeba przywieźć swój śpiwór i karmiatę), Namiot – 15zł od osoby.

 Konieczna jest rejestracja, ilość miejsc ograniczona! 

 

Rejestracja

 

 UWAGA: tylko osoby zarejestrowane otrzymają dostęp na nagrań po skończonym kursie.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn