Kurs Tsa Lung Trul Khor

Kurs Jogi Tsa Lung Trul Khor
26-27 Listopada, Wrocław

 

Tsa Lung Trul Khor to jogiczne ćwiczenia pochodzące z cyklu starożytnych nauk dzogczen Sziang Sziung Njen Dziu tradycji buddyzmu tybetańskiego Jungdrung Bon, które oczyszczają ciało, energię i umysł. Ćwiczenia Tsa Lung - Trul Khor opierają się na rozpoznaniu subtelnej interakcji pomiędzy ciałem, energią i umysłem (Tsa - kanały energii, lung - subtelna energia, prana). Kiedy ciało, energia i umysł zostają zintegrowane w jogicznych ćwiczeniach Trul Khor, wzajemnie się wspierają w procesie usuwania wszelkich zakłóceń w naszym funkcjonowaniu, w przekraczaniu ograniczeń. Poprzez integrację ćwiczeń fizycznych ze świadomością oddechu, odblokowujemy i otwieramy przepływ subtelnej energii w określonych obszarach ciała. Każdy z ruchów rozluźnia i usuwa fizyczne, energetyczne, emocjonalne i mentalne blokady.

Wszystkie negatywne doświadczenia, niedoskonałości ciała i umysłu, choroby, zaburzenia oraz wszystkie pozytywne doświadczenia, wszystkie zdolności naszego ciała i umysłu zakorzenione są w subtelnych, energetycznych kanałach. Ćwiczenia Trul Khor odblokowują przepływ życiowej energii. Kiedy subtelna energia rozprzestrzenia się w naszym ciele, odżywia nas i oczyszcza - uzdrawia wszystkie aspekty naszego istnienia. Dzięki jodze Trul Khor możemy przezwyciężyć choroby i mentalne zaburzenia, możemy rozwinąć pozytywne właściwości. Głównym celem Jogi Trul Khor jest wykształcenie zdolności pozostawania w stanie głębokiej relaksacji - w naturalnym stanie umysłu.

 

Korzyści płynące z praktyki Trul Khor:

Obejmują cały zakres naszych doświadczeń, od doświadczenia fizycznych sił i procesów. poprzez myśli i emocje, po najsubtelniejsze doświadczenia natury umysłu.

 

Ciało odpręża się i wzmacnia, wzmacnia się układ oddechowy i nerwowy, poprawia się funkcjonowanie wewnętrznych narządów, równoważą się emocje, doskonalą wszystkie mentalne procesy (poprawia się pamięć i koncentracja), wzrasta energia siły życiowej, umysł uspokaja się. Dla bardziej zaawansowanych praktykujących praktyka Trul Khor stanowi bramę do przejrzystego i stabilnego spoczywania w naturalnym stanie umysłu.

 

Znam wielu adeptów jogi, którzy skupiają się na dobroczynnych efektach fizycznych, na tym, że dzięki niej dobrze wyglądają i mają lepsze samopoczucie, nie mając pojęcia, że jogiczne pozycje i techniki oddechowe mogą służyć osiągnięciu wyższego urzeczywistnienia świadomości. Z drugiej strony, istnieją jogini zaawansowani w wyższych medytacjach umysłu i prany, którzy zaniedbują fizyczny wymiar swojej praktyki. Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że ostateczny cel samorealizacji osiągną ci praktykujący, którzy rozumieją subtelne interakcje ciała, mowy (energii) i umysłu.

Tenzin Wangyal Rinpocze

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Czas: 26-27 listopada 2016  

sobota 10:00-18:30, niedziela 10:00-18:00 (przerwa 13:00-15:00)

Miejsce: Centrum Jogi i Samorealizacji - Biała Sowa, ul. Różyckiego 1, Wrocław

Opłata za udział w warsztacie 150 zł, (100 zł - członkowie sanghi)

 

Zainteresowanych kursem prosimy o kontakt z Dariuszem Orwatem:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 737 495 759

 

 

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn