DAREK ORWAT TRUL KHOR

Kurs Trul Khor
dla zaawansowanych

 

Data: 5 - 6 listopada,

Kurs odbędzie się w Wildze.

 

Jest to kurs przeznaczony dla osób znających praktyki Zhang Zhung Trul Khor (cykl Ngondro i Shedrag gegsel) i chętnych by pogłębić swoją praktykę.

 

Odkrycie subtelnej interakcji pomiędzy ciałem, oddechem i umysłem jest kluczowe w praktyce jogi Trul Khor. Tym większe uzyskamy rezultaty w praktyce im bardziej uda nam się zintegrować te trzy aspekty naszego doświadczenia. Dlatego podczas kursu skupimy się na tym - jak praktykować z ciałem, jak praktykować z oddechem (lung) i jak praktykować z umysłem by osiągnąć stan integracji.

 

Jeśli chodzi o ciało, nie tylko ważna jest właściwa postawa ciała w trakcie wykonywania ćwiczeń, ale przede wszystkim poczucie odprężenia, tak by poprzez fizyczny ruch przepływ energii był ukierunkowany i wzmacniany w energetycznych kanałach a nie blokowany przez wysiłek. Jeśli fizyczny ruch zostaje zintegrowany z poczuciem otwarcia wewnętrznej przestrzeni, kiedy ciało jest zrelaksowane - wzmaga przepływ energii w kanałach, może ona wówczas docierać do poszczególnych części ciała - by je odżywiać i oczyszczać z przeszkód. Jeśli chodzi o oddech, ważne jest by rozwijać zdolność zatrzymania oddechu w skupiony i jednocześnie zrelaksowany sposób tak by energia oddechu mogła się rozprzestrzeniać. Jeśli pojawia się napięcie podczas zatrzymania oddechu, przepływ lung zostaje zablokowany, wówczas ćwiczenia Trul Khor stają się fizyczną gimnastyką. Jeśli chodzi o umysł ważne jest by spoczywać w otwartym stanie świadomości - im bardziej otwarta, czysta i żywa jest nasza świadomość tym bardziej jesteśmy w stanie połączyć się z wymiarem ciała energii. Kiedy trzy aspekty doświadczenia ciało, energia i umysł spotykają się, kiedy współdziałają - dynamizuje się proces oczyszczania, równoważy się przepływ energii pięciu żywiołów, wówczas praktyka Trul Khor przynosi wiele korzyści, w wymiarze fizycznym, energetycznym, mentalnym i umysłowym. Kiedy energia pięciu żywiołów zostaje zharmonizowana, pozorna trwałość braku jasności umysłu zostaje przezwyciężona - nie doświadczamy przeszkód w rozpoznaniu niekonceptualnego, naturalnego stanu. Praktyka Trul Khor może też okazać się pomocna w ustabilizowaniu naturalnego stanu.

 

Szczególnie będziemy skupiać się na praktykach z oddechem. Kiedy wzrastała zdolność zatrzymywania oddechu i zdolność spoczywania, łączymy się z subtelną energią i subtelnym umysłem. Kiedy poprzez praktyki oddechowe - maning lung, dziam lung - stabilizujemy doświadczenie rozprzestrzeniającej się energii w ciele, wówczas możemy zintegrować przepływ energii z fizycznym ruchem - kiedy ruchy ciała skupiają przepływ energii w kanałach w określonych częściach ciała, wtedy energia z większą siłą oczyszcza kanały z zastałej energii, z energetycznych wzorców - w ten sposób urzeczywistniamy potencjał praktyki Trul Khor, „magiczną siłę” która przezwycięża przeszkody.

 

 

Zainteresowanych kursem prosimy o kontakt z Dariuszem Orwatem:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 737 495 759

 

Wizerunek Yangton Chenpo

 

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn