Tsa Lung w Kielcach

Weekendowy kurs medytacji i wykład otwarty 12.05 

Zapraszamy do udziału w weekendowym kursie praktyki TSA LUNG prowadzonym przez Instruktora Medytacji Ligmincha Polska Ryszarda Adamiaka. 

Zapraszamy do udziału w weekendowym kursie praktyki TSA LUNG i Trzech Schronień, prowadzonym przez Instruktora Medytacji Ligmincha Polska Ryszarda Adamiaka. Praktyka TSA LUNG to zestaw prostych ćwiczeń tybetańskich, pozwalających ustabilizować umysł i odzyskać witalność. Praktyka Trzech Schronień jest techniką medytacji umożliwiającą głęboki relaks i wyciszenie umysłu – skutecznie zmienia jakość życia uwalniając od szkodliwych przywiązań i frustracji. Szczegółowy opis pożytków płynących z regularnego wykonywania tych prostych ćwiczeń znajdziesz poniżej.

Jeśli czujesz się wypalony wewnętrznie, fizycznie zmęczony i pozbawiony motywacji oraz energii do działania, uporczywie trapią Cię niepokojące myśli i lęki, nad którymi nie masz kontroli, widzisz przyszłość w negatywnych barwach, czujesz, że Twój umysł jest ociężały i mało kreatywny, łatwo ulegasz irytacji, a twoje relacje z samym sobą i otoczeniem są pełne napięcia, boisz się utraty pozycji i stanu posiadania to te proste kilkunastominutowe ćwiczenia zwane TSA-LUNG i praktyka Trzech Schronień zmienią stan Twojego umysłu i ciała.

Opis praktyk

TSA LUNG


Ćwiczenia TSA LUNG są praktyką rozwiniętą przez mnichów tybetańskich w tradycji BON. Jeszcze w XX wieku opis techniki ich wykonania był pilnie strzeżoną tajemnicą. Działanie ćwiczeń TSA LUNG przejawia się na trzech poziomach:

  • czysto fizycznym związanym z poprawą funkcjonowania mięsni i organów wewnętrznych, stabilizacji pracy mózgu, krążenia krwi, oddychania oraz metabolizmu
  • uwolnieniem psychofizycznych blokad i traum których ślady są zapisane w ciele człowieka – w ujęciu tradycyjnym następuje oczyszczenie centrów energetycznych tzw. czakr. Z perspektywy kultury zachodniej następuje uwolnienie napięć zakumulowanych w organizmie pod wpływem stresujących sytuacji, traumatycznych przeżyć i sytuacji kryzysowych, które miały miejsce często w dalekiej przeszłości a są źródłem cierpienia i braku równowagi na obecnym etapie życia.
  • na płaszczyźnie duchowej ćwiczenia wspierają doświadczenie natury umysłu, która jest wolna od bieżących niepokojów, kryzysów. W doświadczeniu tym dotykamy istoty naszego istnienia w czysty sposób, tak jak tego doświadczają ludzie wolni od przywiązań, gniewu, zamartwiania się, zanurzania się w cierpieniu. Na tym poziomie następuje uwolnienie od ego, które jest źródłem wszystkich programów rujnujących szczęście w naszym życiu.

Korzyści płynące z ćwiczeń to lepsza koncentracja, klarowność, umysłu, uwolnienie od napięć, poczucie pełni i zdolności do działania, poprawa kreatywności, poprawa ogólnego stanu zdrowia, lepsza kontrola nad zachowaniami kompulsywnymi, poprawa relacji z otoczeniem, zbudowanie mocnej podstawy dla innych praktyk medytacyjnych poprawiających jakość życia.

Praktyka Trzech Schronień

Praktyka ta jest bezpośrednią drogą prowadzącą do doświadczenia stanu umysłu, w którym pozbywamy się negatywnych emocji i traum wpływających na nasze życie, relacje i jakość funkcjonowania. Doświadczenie stanu naturalnego umysłu wsparte ćwiczeniami TSA LUNG ma głębokie działanie rozwijające świadomość, leczące z frustracji, przygnębienia, złości, kompulsywnych zachowań czy depresji.
Systematyczna, nawet krótka praktyka, połączona z nieformalną praktyką wykonywaną w stresującym momencie buduje poczucie osadzenia w sobie, klarowności umysłu, jedności z otaczającym światem oraz daje napęd do działania z poziomu serca. Wartość tych prostych praktyk w rozwoju duchowym oraz ich oddziaływanie na stan zdrowia fizycznego i samopoczucie potwierdzają doświadczenia praktykujących oraz liczne badania naukowe prowadzone w ostatnich dekadach przez poważne ośrodki badawcze. Opanowanie podstawowych ćwiczeń i praktyk jest dostępne dla każdego, bez względu na wcześniejsze przygotowania i reprezentowany przez uczestników system przekonań filozoficznych i wierzeń.

 

Informacje praktyczne:

Kurs i wykład otwarty odbędzie się w Kielcach przy ulicy Warszawskiej 155 (salon „Szyje się") w dniach 13-14 maja.

Zapisy na kurs:

 rejestracja

lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacji telefonicznych odnośnie miejsca i zapisów na kurs udziela Monika, tel. 537 540 630

Program

Piątek 12 maja godz. 19-21. WYKŁAD OTWARTY
Sobota 13 maja godz. 10-17 – nauka TSA LUNG
Niedziela 14 maja godz. 9-15 – nauka medytacji i praktyki Trzech Schronień

Sugerowana opłata za uczestnictwo w kursie 100 zł – dla osób w trudnej sytuacji możliwe zniżki bądź zwolnienie z opłaty. 

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn