14-15 października 2017, Kraków, ul. Stradomska 17/4

Pięć  ćwiczeń Tsa Lung to starożytne ćwiczenia jogi tybetańskiej,
pochodzą one z cyklu nauk Tantry Matki.

Tsa to subtelne kanały energii, W całym naszym ciele rozciąga się sieć subtelnych kanałów energii. Dzielimy je na kanały główne, kanały gałęzie i kanały liście. (Czakry to energetyczne centra, miejsca przecięcia się wielu kanałów energii).
Lung to życiowa energia, wewnętrzny wiatr, który porusza się ścieżką kanałów (w j. sanskryckim - prana, w j. chińskim - qi).

Lung poruszający się w głównych kanałach niesie ze sobą doświadczenie na poziomie świadomości. Lung poruszający się w kanałach gałęziach tworzy doświadczenia w sferze emocji.
lung poruszający się w kanałach liściach stanowi podstawą wszystkich fizycznych sił i procesów.

Ćwiczenia Tsa Lung, opierają się na otwarciu tak fizycznego ciała, jak i jego subtelnego wymiaru - ciała energii. Ta starożytna tybetańska praktyka jest jedną z najbardziej skutecznych technik, pozwalających oczyścić system subtelnych energetycznych kanałów i czakr.

Dzięki ćwiczeniom Tsa Lung możemy uzdrowić samych siebie, możemy doświadczyć znaczących zmian w wymiarze fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i umysłowym. Zamiast koncentrować się na zewnętrznej sytuacji, zamiast wikłać się w konceptualne spekulacje i gubić w iluzorycznej wizji, zamiast popadać w coraz większe uwarunkowania i pomieszanie, możemy odkryć poruszające się w naszych kanałach i czakrach subtelne energie, które stanowią podstawę wszystkich naszych doświadczeń.

W praktyce Tsa Lung negatywne wzorce - fizyczne, emocjonalne i umysłowe, uwalniamy poprzez skupienie, oddech i ruch. Dzięki integracji fizycznego ruchu z oddechem docieramy do doświadczenia subtelnego, energetycznego wymiaru ciała - otwieramy subtelne kanały energii i subtelne energetyczne centra, nie tylko główne kanały ale również pośrednie i pomniejsze kanały. Fizyczny ruch sam w sobie, jest nie wystarczający, może on wpłynąć korzystnie na kondycję fizyczną, jednak by osiągnąć doświadczenie otwarcia wewnętrznej przestrzeni kanałów i czakr, musimy zastosować subtelną metodę - połączenie fizycznego ruchu z energią oddechu.

Na początku ćwiczenia Tsa Lung mogą wydawać się proste, jednak w miarę praktyki, odkrywamy w nich coraz więcej głębi, coraz większy potencjał - możliwość dokonania zmian w subtelnym wymiarze naszego istnienia. Ćwiczenia te, nie tylko są dobroczynne dla fizycznego ciała, nie tylko równoważą emocje - dają one możliwość usunięcia najbardziej trudnych do usunięcia i trudnych do rozpoznania przeszkód, które zaciemniają naszą prawdziwą naturę. Trudno jest je rozpoznać ponieważ są immanentne z naszym poczuciem tożsamości. Kiedy usuwamy tego rodzaju blokady otwieramy się na nowy wymiar doświadczeń - wymiar wyższych doświadczeń i pozytywnych właściwości!

Nauki dotyczące praktyk Tsa Lung mówią o wielu różnych rodzajach subtelnych energii poruszających się w naszym ciele. Zależnie od ich funkcji podzielone są one na różne kategorie. Jednak na potrzeby praktyki możemy przedstawić dwa zasadnicze rodzaje lung: wiatr mądrości oraz wiatr ignorancji - wiatr karmiczny. Kiedy lung przepływa w kanałach i czakrach bez przeszkód nazywamy go wiatrem mądrości, kiedy jednak jego przepływ jest zaburzony mówimy o nim, że jest wiatrem ignorancji, wiatrem karmicznym. Kiedy w ćwiczeniach Tsa Lung kierujemy i skupiamy przepływ energii w określonych częściach ciała, jesteśmy w stanie oczyścić energetyczne kanały i energetyczne centra z blokad, możemy wszystkie karmiczne wiatry przetransformować w wiatr mądrości.

Kiedy zrównoważymy przepływ subtelnej energii, będziemy doświadczać życiowej siły, jej potencjał będzie nas uzdrawiał - wzmacniał nasze ciało i naszego ducha. Kiedy kierujemy życiową energię tak by poruszała się kanałami mądrości - doświadczamy witalnej siły, nasz umysł otwiera się i rozjaśnia, przejawia się mądrość samopoznania, powstają pozytywne właściwości. Kiedy przepływ energii nie jest ukierunkowany, kiedy jego siła zostaje rozproszona, wówczas tworzą się energetyczne negatywne wzorce - energetyczne złogi. Kiedy przepływ energii na ścieżkach kanałów jest utrudniony, wyższe doświadczenia nie mają miejsca, zostajemy zniewoleni przez destrukcyjne emocje, zaburzona równowaga energii prowadzi do powstawania fizycznych i psychicznych chorób. Kiedy życiowa energia przepływa kanałami ignorancji, negatywne emocje zaciemniają nasz umysł i pogrążamy się w iluzji.

W pięciu ćwiczeniach Tsa Lung praktykujemy z pięcioma rodzajami żywiołów i ich energią. Pięć żywiołów to: ziemia, woda, ogień, powietrze i przestrzeń. Ziemia to solidność, woda - spójność, ogień - temperatura, powietrze - ruch, a przestrzeń to sfera, która mieści w sobie wszystkie pozostałe żywioły. Pięć wiatrów - lung to energia tych żywiołów. Pięć lung jest podstawą wszystkich zjawisk i wszystkich doświadczeń - w sferze fizycznej, zmysłowej i umysłowej. Nie ma nic, w żadnym wymiarze egzystencji, co nie składałoby się całkowicie z wzajemnego oddziaływania tych pięć aspektów energii. Kiedy doświadczamy mniej lub bardziej subtelnych poziomów żywiołów, w rzeczywistości doświadczamy mniej lub bardziej subtelnych poziomów nas samych.

W czasie kursu zostaną przekazane praktyki oddechowe, oraz pięć ćwiczeń Tsa Lung zarówno na tzw. zewnętrznym poziomie jak i wewnętrznym. Ideą kursu jest wprowadzenie w bardziej wewnętrzny wymiar praktyki, by poprzez żywe doświadczenie tsa i lung, uzyskać zdolność usuwania negatywnych energetycznych wzorców, które blokują nasz potencjał, naszą zdolność  stabilnego spoczywania w otwartym stanie świadomości.

Program kursu:
Sobota:
09:30-18:00

niedziela:
09:00-17:00

(przerwa obiadowa 13:00-14:30)

Sugerowana darowizna 150zł (dla członków sangi Ligmincha Polska 120zł).

Kurs poprowadzi Darek Orwat - instruktor Ligmincha Polska (więcej na temat tego nauczyciela tutaj)
Kontakt w sprawach organizacyjnych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kontakt w sprawach tematu kursu: tel. 737 495 759, E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn