Joga Snu z Tenzinem Wangyalem Rinpocze

 

 

Joga Śnienia

Praktyka jogi śnienia pogłębia naszą zdolność pozostawania świadomym, podczas wszystkich naszych doświadczeń: snów śnionych nocą, sennej natury doświadczeń w ciągu dnia i stanu bardo po naszej śmierci. Praktyka jogi śnienia jest potężnym narzędziem przebudzenia używanym od setek lat przez wielkich mistrzów tradycji tybetańskich. Odmiennie od postrzegania snów przez zachodnią psychologię, w tybetańskim podejściu do jogi śnienia, celem ostatecznym tej praktyki jest rozpoznanie ostatecznej natury umysłu, stanu oświecenia.

Udzielane przez Tenzina Wangyala Rinpocze nauki jogi śnienia pochodzą z Tantry Matki (Ma Gyud), która zawiera jedne z najważniejszych cykli nauk w buddyjskiej tradycji Bon. Podczas odosobnień poświęconych tej praktyce, Rinpocze omówi związki pomiędzy śnieniem, a życiem na jawie oraz pomiędzy śnieniem, a doświadczeniami pośmiertnymi. Udzieli instrukcji na temat „czterech przygotowań” do snu i na temat metod i sposobów wykorzystania tak zwanego jasnego śnienia.

Zapraszamy również osoby początkujące. W razie pytań prosimy o Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program:
15-20 sierpnia (dokładny program wkrótce, w programie kursu będzie Walne Zgromadzenie, Aukcja i Ognisko):
Godz.   7:00 - 8:00 Poranna medytacja z polskim instruktorem
Godz. 10:00 - 11:30 Nauki i praktyka z Rinpocze
Godz. 12:00 - 13:00 Nauki i praktyka z Rinpocze
Godz. 15:00 - 16:00 Praktyka z instruktorem
Godz. 16.30 - 18:00 Nauki i praktyka z Rinpocze
Każdej nocy: praktyka.

 

Rejestracja na kurs:

rejestracja

Zarejestrowane osoby, poza gwarancją uczestnictwa, zyskają dostęp do nagrań z całego odosobnienia.

 

Sugerowana darowizna za nauki 15-20 sierpnia: 450zł (75zł za dzień). Wpłaty w recepcji ośrodka, przed rozpoczęciem kursu.

Dojazd do ośrodka Cziamma Ling, Aleja Huberta 4, Wilga.

Zapisy na noclegi w ośrodku Cziamma Ling: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sugerowana darowizna za noclegi (za dobę) to:
Duży domek – 40zł, Mały domek – 30zł, Przychodnia – 25zł (3 pokoje po 2 miejsca, oraz sala 9 miejsc), Stara Gompa – 15 zł (sala zbiorowa – 20 miejsc, trzeba przywieźć swój śpiwór i karmiatę), Namiot – 15zł od osoby.

[29.07.2017]
Uwaga: brak już miejsc w domkach
Alternatywy:
 - Ośrodek Wypoczynkowy PW w Wildze ul. Wiewiórek 1, 08-470 Wilga, tel (25) 68-53-017,
 - Oferty z serwisu Airbnb,
 - Willa Wilga,

Posiłki:

Dokładne informacje.

 

Więcej informacji:

Obejrzyj 9-minutowy film z napisami polskimi, w którym Rinpocze wyjaśnia znaczenie jogi śnienia pod linkiem: http://vimeo.com/37338760
oraz wykład Rinpocze o jodze śnienia po angielsku tutaj.

Dokładnych informacji o jodze śnienia zaczerpnąć można z książki Rinpocze „Tybetańska joga snu i śnienia” (Tibetan yoga of dream and sleep). Kup w naszym sklepiku online.

 Ksiązka Tybetańska Joga Snu i Śnienia

Krótki wywiad z Rinpocze po polsku: http://www.ligmincha.pl/pl/zasoby/artykuly/88-joga-snienia.html

Biografia Tenzina Wangyala Rinpocze - tutaj.

Tenzin Wangyal Rinpocze

 

 

 

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn