Warsztat medytacyjny dzogczen
Warszawa 16 - 17 grudnia 2017
Prowadzący: dr Jarosław Kotas, instruktor Ligmincza Polska

Jeśli chodzi o prawidłowość odróżnienia między sem a semnyi:
kiedy nieczyste (sem) rozpuściło się w bezmiarze przestrzeni, nieskazitelność jaśnieje pod postacią światła (semnyi).
Szata konceptualnego umysłu opada, a rigpa manifestuje się w swej nagości.
Usunięte zostają masy chmur dyskursywnych myśli,
i prezentuje się nieprzesłonięta mądrość.

Jeśli chodzi o rozpoznanie sem i semnyi:
nie konceptualizuje;
będąc Podstawą Wszystkiego;
jest neutralna i nieokreślona;
nic jej nie przesłania, chociaż wszystko się z niej manifestuje.
Takie są cztery przymioty -
Kunzhi, Podstawy Wszystkiego, semnyi, natury umysłu.

Będąc obecny i świadomy;
manifestuje się jako cokolwiek;
kiedy jest uspokojony, wyzwala się;
gdy zostawić go takim jaki jest, rozpuszcza się.
Takie są cztery przymioty -
Lo, konceptualnego umysłu, sem, umysłu.
(Fragment tekstu Gwoździa Pierwszego z cyklu Dwadzieścia Jeden Gwoździ)

Nasze codzienne życie wypełnia ciągły wysiłek. Krzątamy się zawzięcie wokół własnego ciała, pragnąc nadać mu piękny wygląd, dobrze je odżywić oraz utrzymać w zdrowiu. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie poświęcana tym sprawom nadmierna uwaga oraz częste niezadowolenie z rezultatu naszych starań. Często zdarza nam się wypowiadać niezgodnie z wcześniejszym zamiarem lub używamy słów dających wyraz negatywnym emocjom albo raniących innych. Umysł zaś często wypełniają liczne myśli. Część z nich
wywołuje w nas poczucie zagrożenia i niepewności, aż w końcu zamieniają się one w gotowe negatywne scenariusze rozwoju wypadków.
Tymczasem najpoważniejsze przeszkody na ścieżce ku rozpoznaniu natury umysłu to wysiłek, zmęczenie oraz oczekiwania. Autentyczne spoczęcie w naturze wszystkie je wyzwala, zwracając nam pierwotną wolność.
Zapraszam serdecznie na weekend poświęcony medytacji i naukom dzogczen. Pochodzą one z tradycji Bön, która jest  wyjątkowo bogata. Tym razem wyjaśnienia oparte będą o tekst pierwszych pięciu z Dwudziestu Jeden Gwoździ. Wykorzystamy je bezpośrednio w medytacji, gdyż dopiero poznanie smaku natury umysłu oraz podstawowa zdolność spoczęcia w niej, wyzwala nasz wysiłek, oczekiwania i uwalnia zmęczony umysł. Dzięki temu może on się na powrót otworzyć i zobaczyć wiele spraw w nowy, czasem
nieoczekiwanie prosty sposób.
Szczere podążanie za prostotą dzogczen, połączone z pełnym oddaniem, przynosi wspaniałe efekty. Przyjdź i się przekonaj.

Naucz się dawać wytchnienie swojemu ciału, swojej mowie (wymiarowi energii) oraz umysłowi. Do zobaczenia więc w grudniowy weekend w Warszawie. Wyjaśnienia postaram się przekazać najlepiej, jak potrafię, a tekst sięga do samych głębin naszej istoty. Jak zwykle też na moim warsztacie będzie dużo medytacji.
Jarosław Kotas

Miejsce:
Warszawa ul. Towarowa 22, wejście A Biura, lokal A16 na 1 piętrze, tel: 883755519

Czas: sobota/niedziela od godz. 10.00 do 17.30

Darowizna: 150 zł za dwa dni, za jeden 80

Prowadzący: dr Jarosław Kotas, instruktor Ligmincza Polska

Zgłoszenia i informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. do organizatora i instruktora oraz opiekuna sanghi warszawskiej - Cezarego Skury: 883755519

Nauki pochodzą z bezpośredniego przekazu Tenzina Wangyala Rinpoche, którego dr Jarek Kotas jest wieloletnim uczniem.

O prowadzącym warsztat:
Jarosław Kotas, Instruktor Ligmincza Polska

Na ścieżkę Bonu wkroczył w 2002 roku, po spotkaniu swojego Nauczyciela, Tenzina Wangyala Rinpocze, za którym nieprzerwanie podąża do dziś i nie zamierza tego zmieniać w przyszłości. W ciągu 15 lat praktyki otrzymał wiele nauk i bardzo ważne dla kultywacji praktyk Dzogczen, inicjacje. Czuje związek przede wszystkim z nieprzerwanym przekazem ustnym Zhang Zhung Nyan Gyud i Sierab Ciammą. A spośród Nauczycieli z Jego Eminencją Loponem Tenzinem Namdakiem Yongdzinem Rinpocze i Tenzinem Wangyalem Rinpocze.

Oprócz tych dwóch wybitnych lamów, nauki otrzymał od: Khenpo Tonpy Yungdrunga Rinpocze, Czongtula Rinpocze, Nyimy Dakpy Rinpocze, Jego Świątobliwości Lungtoka Tenpi Nyimy Rinpocze, Menri Lopona Trinleya Nyimy Rinpocze oraz Alexa Chaoul Reicha i wielu gesze z tradycji Yungdrung Bon.

Żyje i praktykuje we Wrocławiu, gdzie jest zatrudniony jako adiunkt w Instytucie Studiów Międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim. W roku 1997, na Uniwersytecie Jagiellońskim otrzymał tytuł doktora prawa międzynarodowego publicznego.
W dziedzinie spraw światowych, kibic speedwaya i zagorzały fan muzyki roots reggae.
Od 5 lat, oprócz funkcji instruktora w Ligmincza Polska, pełni też funkcję tłumacza. W styczniu 2014 roku ukończył 50 lat i żywi nadzieję na pogłębianie swojego związku z bonem do końca życia.


UWAGA!

Zapraszamy na czwartkowe praktyki medytacji z prowadzeniem.
godzina 19-21, adres jak powyżej.
na stronie FB regularnie ukazuję się wydarzenia.

Pozdrawiam serdecznie!
Cezary Skura
tel: 883755519

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn