Rozwijanie koncentracji

Praktyka koncentracji pomaga nam zrozumieć swój własny umysł, doświadczyć jego klarowności i otwartości. Każdy może wykonywać tę medytację. Chociaż praktyka ta pochodzi z buddyzmu, to jest dobrym wsparciem dla każdej ścieżki duchowej i rozwoju osobistego. Jeśli chcemy zmniejszyć wewnętrzny chaos i napięcie, poprawić relacje z innymi ludźmi, to powinniśmy spróbować zrozumieć i doświadczyć tego jak działa nasz umysł. Gdy nauczymy się doświadczać własnego umysłu i zrozumiemy jak działa, będziemy w stanie dokonać pozytywnych zmian w naszym życiu.

Koncentracja (tybetańskie szine) to prosta i głęboka praktyka medytacyjna, która pozwala nam zatrzymać się na chwilę, przyjrzeć swojemu umysłowi i zaprzyjaźnić się z samym sobą. Dzięki szine możemy głęboko doświadczać otwartości, spokoju, łagodności i dobroci – naszych podstawowych ludzki właściwości.

Kurs jest otwarty dla wszystkich, zarówno dla osób bez żadnego doświadczenia w medytacji, jak również dla praktykujących z dużym stażem. Szine jest uniwersalną praktyką wzmacniającą siłę koncentracji i stabilność umysłu, która może być wykonywana przez każdego, bez względu na przekonania religijne i filozoficzne, w tym przez osoby preferujące świeckie (niereligijne) podejście do medytacji. Kurs składać się będzie z wyjaśnień podstaw medytacji, praktycznych sesji medytacyjnych, krótkich wykładów i żywych rozmów w formie pytań i odpowiedzi.

Termin: 16-17 grudnia 2017 (sobota godz. 10-13 i 15-18, niedziela 9-12 i 14-17)
Adres: Wrocław, Centrum Jogi i Samorealizacji - Biała Sowa, Aleja Ludomira Różyckiego 1c/425.
Prowadzący: Jacek Trzebuniak - instruktor Ligmincha Polska, uczeń Tenzina Wangyala Rinpocze. Więcej informacji o tym nauczycielu - tutaj.
Sugerowana darowizna: 150zł za dwa dni (dla członków sangi Ligmincha 120zł)
Kontakt i zapisy: 737 495 759, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn