PIĘĆ ĆWICZEŃ TSA LUNG (wewnętrzny i zewnętrzny)
Starożytne ćwiczenia jogi tybetańskiej

Tsa to subtelne kanały energii. W całym naszym ciele rozciąga się sieć subtelnych kanałów energii. Dzielimy je na kanały główne, kanały pośrednie i kanały pomniejsze. (Czakry to energetyczne centra, miejsca przecięcia się wielu kanałów energii).
Lung to życiowa energia, wewnętrzny wiatr, który porusza się ścieżką kanałów (w j. sanskryckim - prana, w j. chińskim - qi).

Lung poruszający się w głównych kanałach niesie ze sobą doświadczenie na poziomie świadomości. Lung poruszający się w kanałach pośrednich tworzy doświadczenia w sferze emocji.

Lung poruszający się w kanałach pomniejszych stanowi podstawę wszystkich fizycznych sił i procesów.

Ćwiczenia Tsa Lung, opierają się na otwarciu tak fizycznego ciała, jak i jego subtelnego wymiaru - ciała energii. Ta starożytna tybetańska praktyka jest jedną z najbardziej skutecznych technik, pozwalających oczyścić system subtelnych energetycznych kanałów i czakr.

W praktyce Tsa Lung dzięki połączeniu fizycznego ruchu z odpowiednim sposobem oddychania rozwijamy świadomość ciała i oddechu - osiągamy zdolność kontrolowania przepływu energii w ciele. Fizyczny ruch może wpłynąć korzystnie na kondycję fizyczną, jednak by osiągnąć doświadczenie otwarcia wewnętrznej przestrzeni kanałów i czakr, musimy zastosować subtelną metodę - zintegrowanie ruchu ciała z przepływem energii. Nasze zdrowie, fizyczne i psychiczne samopoczucie zależy od życiowej energii, dlatego tak ważne jest rozwijanie technik prowadzących do jej zrównoważenie i wzmocnienia. Otwarty przepływ energii w ciele stanowi podstawę dla doskonalenia wszystkich życiowych funkcji i procesów, pozwala doświadczać siebie w bardziej harmonijny, pozytywny sposób. Dzięki praktykom jogi Tsa Lung możemy osiągnąć nie tylko dobry stan zdrowia i emocjonalną równowagę, ale również pełen spokoju, zrelaksowany, jasny stan umysłu.

Adres: Centrum Jupiter ul. Towarowa 22 wejście A, lokal 16A na pierwszym piętrze

Program kursu:
Sobota:
09:30-18:00

niedziela:
09:00-17:00

(przerwa obiadowa 13:00-14:30)

Sugerowana darowizna 150zł (dla członków sangi Ligmincha Polska 100zł).

Kurs poprowadzi Darek Orwat - instruktor Ligmincha Polska (więcej na temat tego nauczyciela tutaj)
Kontakt w sprawach organizacyjnych: Krzysztof Kaluta, E-mial: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Tel. 510 924 341. Czarek Skura Tel. 883755519
Kontakt w sprawach tematu kursu: tel. 737 495 759, E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn