NAUKI SZEŚCIU LOKA
Jak uwolnić się od bolesnych emocji?
Prowadzi  GESZE GYATSO
Sopot, 18-19 listopada 2017, godz. 10-17

Zgodnie z naukami buddyzmu czujące istoty, które zamieszkują wszechświat, przyjmują sześć form. Są to  istoty piekielne, głodne duchy, zwierzęta, ludzie, półbogowie oraz bogowie. Każda z tych form zamieszkuje swój określony świat, w buddyzmie zwany Loka. Te światy nie są czymś zamkniętym i odrębnym. Czujące istoty, zgodnie z nagromadzoną karmą, mogą odradzać się i przebywać w każdym z nich.
Każdy z nas, obecnie żyjący w świecie ludzi, poprzez niezliczone żywoty wędrował poprzez Sześć Światów, odradzał się w każdym z nich. W naszym umyśle, na głębokim poziomie, obecne są ślady karmiczne, związane z każdą Loka.

Istoty przebywające w poszczególnych światach zdominowane są  przez bolesne emocje. W świecie istot piekielnych dominuje gniew, w świecie głodnych duchów chciwość i niezaspokojone pragnienia, w świecie zwierząt niepewność i niewiedza, w świecie ludzi zazdrość i współzawodnictwo, w świecie półbogów duma, pycha i kłótliwość, w świecie bogów lenistwo, odurzenie i przyjemne rozproszenie.

Loka jest miejscem, do którego wiodą nas nasze emocje. One bowiem, wraz z myślami i towarzyszącymi im wrażeniami, składają się na naszą karmę. Ta z kolei kształtuje zarówno naszą bieżącą egzystencję, jak też miejsce odrodzenia w przyszłości. Bez końca się odradzamy, gdyż nie panujemy w pełni nad umysłem, który jest wiedziony siłą karmy. Nasze obecne odrodzenie jest bardzo korzystne, gdyż daje nam szansę uzdrawiania szkodliwych emocji, zbierania zasługi, praktykowania i pomagania innym.

Praktyka, którą będziemy wykonywać pod kierunkiem Nauczyciela, polega na nawiązaniu kontaktu z bolesnymi emocjami, które w różnych okresach życia nami miotają. Medytacja pomaga przekształcić te emocje w pozytywne jakości. W ten sposób gniew przekształcamy w miłość, chciwość w szczodrość, niewiedzę w mądrość, zazdrość w otwartość, wojowniczość w spokój oraz przyjemne rozproszenie w stan produktywny i twórczy.
Warto więc już teraz się zastanowić nad najczęściej nawiedzającymi nas, bolesnymi emocjami i przyjść na dwudniowy kurs medytacji z Lamą bon i doświadczonym nauczycielem, którym jest Gesze Gyatso. Spotkanie z nim oferuje konkretne narzędzia w pracy z naszymi emocjami.

Miejsce: pensjonat Eden ul. Kordeckiego 2/4, Sopot.
Termin: 18-19 listopada 2017, godz. 10 do 17.
Sugerowana darowizna:  150 zł (dla członków Ligmincha 100zł)
Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 511 796 117

Gesze Yungdrung Gyatso urodził się w regionie Dolpo w Nepalu w 1980r. W wieku 10 lat spotkał swojego nauczyciela Jego Eminencje Yongdzina Tenzina Namdaka i od tego czasu pod jego opieką pobierał nauki Sutry, Tantry i Dzogczen w klasztorze Triten Norbutse w Kathmandu. W 2008r. otrzymał tytuł Gesze (najwyższy tytuł w edukacji monastycznej). Po skończeniu swych studiów udał się na specjalne odosobnienie pod opieką swoich nauczycieli. Oprócz tego pracował jako dyrektor Szkoły Medycznej i redaktor magazynu Triten Norbutse ‘Drepoi Beltam’. Pracuje także nad rekonstrukcją klasztoru Tashi Namgyal w jego rodzinnym regionie Dolpo. Gesze odwiedził Polskę w roku 2013 i udzielał nauk w Warszawie, Sopocie, Gdańsku i Krakowie. Od 2015 r. Gesze zgodził się zostać nauczycielem rezydentem w Polsce i na stałe mieszkać w ośrodku Cziamma Ling w Wildze. Od tego czasu prowadzi wykłady i kursy w różnych miastach w Polsce.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn