John Jackson Tsa Lung

John Jackson - Kurs Tsa Lung
22-25 kwietnia, Wilga

Ostatecznym celem medytacji jest nauczenie się jak stabilnie przebywać w czystej, otwartej świadomości. Swoją zdolność łączenia się i spoczywania w naturalnie radosnym stanie rozwinąć można poprzez uwalnianie zaburzeń fizycznych, blokad emocjonalnych i energetycznych oraz zaburzeń mentalnych, czy też innych przeszkód w praktyce.
Pięć ćwiczeń Tsa Lung to metoda, dzięki której krok po kroku możemy rozpoznawać i oczyszczać przeszkody. Te proste do wykonania, ale potężne ćwiczenia mogą być używane jako przygotowanie do innych praktyk medytacyjnych, ale także jako główna praktyka wspierająca doświadczenie otwartej świadomości w codziennym życiu. Ćwiczenia mogą pomóc w:


•    oczyszczeniu grubych przeszkód, powodujących choroby czy silne negatywne emocje;
•    oczyszczeniu czy wyczerpaniu sił, kierujących zaburzającymi myślami;
•    oczyszczeniu subtelnych przeszkód, zaburzających zdolność do rozpoznania i przebywania w naturalnym stanie umysłu.

W języku tybetańskim tsa oznacza kanał, a lung oznacza oddech witalny lub wiatr (pranę). Poprzez połączenie skupienia umysłu, oddechu i ruchów fizycznych, w każdym ćwiczeniu tsa lung otwieramy konkretną czakrę (centrum energetyczne) w ciele. Oczyszczamy przeszkody, które przeszkadzają w rozpoznaniu czystej i otwartej przestrzeni istnienia. Ta czysta, otwarta przestrzeń jest źródłem wszystkich pozytywnych jakości.

Pięć ćwiczeń Tsa lung zostało opisane w książce Przebudzenie świętego ciała, Tenzin Wangyal Rinpocze, Wydawnictwo Rebis, Poznań 2012.

Zapraszamy także do oglądnięcia filmu z polskimi napisami, na którym Marcy Vaughn, uczennica Tenzina Wangyala Rinpocze, uczy i prowadzi praktykę Tsa lung http://vimeo.com/59425189

Program dnia:
Sesja 1 - godz. 10:00-11:30
Sesja 2 - godz. 12:00-13:00
Sesja 3 - godz. 15:00-16.30
Sesja 4 - godz. 17:00-18:00

rejestracja
Sugerowana darowizna za nauki: 300zł (75zł za dzień).

Zapisy na noclegi w ośrodku Cziamma Ling: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sugerowana darowizna za noclegi (za dobę) to:
Duży domek – 40zł, Mały domek – 30zł, Przychodnia – 25zł (3 pokoje po 2 miejsca, oraz sala 9 miejsc), Stara Gompa – 15 zł (sala zbiorowa – 20 miejsc, trzeba przywieźć swój śpiwór i karmiatę), Namiot – 15zł od osoby.

John Jackson

John Jackson rozpoczął swój trening medytacyjny w wieku 19 lat, praktykując różne metody od pranajamy do tybetańskiego dzogczen. W czasie studiów i eksploracji wiele podróżował,odbył  pielgrzymki dookoła świata i spędził długie okresy czasu na odosobnieniach w klasztorach Triten Norbutse w Nepalu i Menri w Indiach. Przez ostatnie 20 lat John rozwinął bliski związek i otrzymał wiele nauk od J.Ś. Lungtoka Tenpai Nyimy i Jongdzina Tenzina Namdaka, dwóch najważniejszych nauczycieli tradycji Bon, oraz od Tenzina Wangyala Rinpocze, najważniejszego nauczyciela Bon na Zachodzie. Od lat prowadzi kursy i uczy praktyk medytacyjnych  w Instytucie Ligmincha i powiązanych z nim ośrodkami w USA i Europie.  Od 2001 roku nauczał Jogi Śnienia, Nauk z tekstu 9 Ścieżek Bon, Integracji Medytacji z Codziennym Życiem, Uzdrawianie Ziemi – Uzdrawianie Siebie, Tsa Lung, Tybetańskie Uzdrawianie Dźwiękiem, Przebudzenie Świetlistego Umysłu i Czerwonego Garudy. John jest współzałożycielem programu Akademii Trzech Bram w Europie, intensywnego trzyletniego programu mającego na celu zdobycie głębokiego doświadczenia w tybetańskich praktykach ciała, mowy i umysłu.

John był przez 23 lata profesorem na Uniwersytecie Virginia, uczył studentów medycyny i prowadził warsztaty rozwoju osobistego. Jego zainteresowania dotyczą metod efektywnego nauczania, tworzenia programów, nauki online. Otrzymał od dziekana Nagrodę za Zasługi w Zakresie Nauczania, był członkiem Akademii Wyróżnionych Nauczycieli, oraz regularnie prezentował wyniki swoich badań w profesjonalnych magazynach i na konferencjach naukowych w USA i Europie.

John pomagał zakładać Instytut Ligmincha w 1992 r., organizował większość kursów, redagował teksty, i służył wspólnocie jako członek zarządu do 1997 r..Na prośbę Tenzina Wangyala Rinpocze założył Ośrodek Odosobnieniowy Ciamma Ling w Kolorado, miejsce na odosobnienia w górach Sangre de Christo w Kolorado i obecnie sprawuje funkcję dyrektora tego osrodka. John jest również aktywnym członkiem grupy do spraw planowania i rozwoju Instytutu Lishu, w pobliżu Dehradun (Indie). John żyje z żoną Cindy i synem Barunem w Charlottesville w stanie Virginia, gdzie czerpie radość z zajmowania się ogrodem, bycia mężem i ojcem i spędzania czasu na odosobnieniach w górach.

 

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn