Gesze Yungdrung Gyatso
Nauki o Jesze Łalmo
25-26 listopada 2017, Kraków

Jesze Łalmo jest oświeconym strażnikiem tybetańskiej tradycji Bon. W tej buddyjskiej tradycji istniej wiele praktyk i rytuał poświęconym Jesze Łalmo. Gesze Yungdrung Gyatso udzieli wyjaśnień do inwokacji Jesze Łalmo, która służy przyzywaniu oświeconej aktywności tej dakini, aby usunąć trudności w naszym życiu i szybko zrealizować nasze plany.

Gesze Gyatso udzieli również wyjaśnień do rytuału Uzdrawiającej Wody Jesze Łalmo. Ta starożytna praktyka medytacyjna i uzdrawiający rytuał odnosi się do współczucia w pełni oświeconego strażnika tradycji Bon – Jesze Łalmo. Źródłem tej uzdrawiającej praktyki jest sama Jesze Łalmo, która ukazała się w wizji mistrzowi Bonu Togden Dzialła Łangden i od niego w nieprzerwanej linii przekazywana jest z mistrza na mistrza.

Uzdrawiająca woda, która jest przygotowywana w czasie rytuału Jesze Łalmo, uważana jest za potężne lekarstwo na choroby współczesnych czasów. Poprzez ten rytuał, osoby chore otrzymują uzdrawiającą energię wraz z przygotowaną wodą. W czasie kursu uczestnicy otrzymają wyjaśnienia, jak wykonywać taki rytuał samemu, które pozwolą na wykonywanie uzdrawiającej wody dla siebie i dla innych.

Adres: ul. Stradomska 17/4, Kraków
Data:25-26 listopada 2017, godz. 10-18 (z przerwą obiadową w godzinach 13-15).
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sugerowana darowizna: 150zł (dla członków sangi 100zł)

Gesze Yungdrung Gyatso urodził się w regionie Dolpo w Nepalu w 1980r. W wieku 10 lat spotkał swojego nauczyciela Jego Eminencje Yongdzina Tenzina Namdaka i od tego czasu pod jego opieką pobierał nauki Sutry, Tantry i Dzogczen w klasztorze Triten Norbutse w Kathmandu. W 2008r. otrzymał tytuł Gesze (najwyższy tytuł w edukacji monastycznej). Po skończeniu swych studiów udał się na specjalne odosobnienie pod opieką swoich nauczycieli. Oprócz tego pracował jako dyrektor Szkoły Medycznej i redaktor magazynu Triten Norbutse ‘Drepoi Beltam’. Pracuje także nad rekonstrukcją klasztoru Tashi Namgyal w jego rodzinnym regionie Dolpo. Gesze odwiedził Polskę w roku 2013 i udzielał nauk w Warszawie, Sopocie, Gdańsku i Krakowie. Od 2015 r. Gesze zgodził się zostać nauczycielem rezydentem w Polsce i na stałe mieszkać w ośrodku Cziamma Ling w Wildze.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn