John Jackson, 29-30 kwietnia 2017, Wilga
Kurs dla umdze (wyłącznie dla umdze i instruktorów Ligmincha)

Tenzin Wangyal Rinpocze stworzył międzynarodową grupę, w tym John Jackson, aby rozwinąć nowy program treningowy dla umdze (liderzy grup) i instruktorów. Ten kurs będzie pierwszym treningiem. Wszyscy umdze i instruktorzy Ligmincza z całego świata są zaproszenie na to wydarzenie. Kurs będzie zawierał:

- dogłębne instrukcje i wyjaśnienia na temat najważniejszych praktyk medytacyjnych używanych w Ligminczy;

- Jak efektywnie uczyć i prowadzić praktyki dla różnych odbiorców, od początkujących do zaawansowanych praktykujących;

- Dyskusje na temat wyzwań w byciu liderem grupy lub instruktorem;

- Jak być lepszym liderem i efektywnie pracować ze swoją grupą

- Jak wspierać rozwój swojej duchowej wspólnoty

Kurs da wiele okazji do dyskusji z Johnem i innymi na temat wyzwań, jakie doświadczasz i wsparcia, które potrzebujesz. To jest także okazja dla ciebie, żeby poznać lepiej innych umdze i przez swoje uwagi wpłynąć na przyszły trening i materiały, które będą oferowane umdze. Dołącz do nas i bądź jednym z pierwszych w nowym treningu.

Nauki na kursie są darmowe dla polskich umdze i instruktorów.

Program dnia:
Sesja 1 - godz. 10-11.30
Sesja 2 - godz. 12-13
Sesja 3 - godz. 15-16.30
Sesja 4 - godz. 17-18

Zapisy na noclegi w ośrodku Cziamma Ling: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sugerowana darowizna za noclegi (za dobę) to:
Duży domek – 40zł, Mały domek – 30zł, Przychodnia – 25zł (3 pokoje po 2 miejsca, oraz sala 9 miejsc), Stara Gompa – 15 zł (sala zbiorowa – 20 miejsc, trzeba przywieźć swój śpiwór i karmiatę), Namiot – 15zł od osoby.

John Jackson rozpoczął swój trening medytacyjny w wieku 19 lat, praktykując różne metody od pranajamy do tybetańskiego dzogczen. W czasie studiów i eksploracji wiele podróżował,odbył  pielgrzymki dookoła świata i spędził długie okresy czasu na odosobnieniach w klasztorach Triten Norbutse w Nepalu i Menri w Indiach. Przez ostatnie 20 lat John rozwinął bliski związek i otrzymał wiele nauk od J.Ś. Lungtoka Tenpai Nyimy i Jongdzina Tenzina Namdaka, dwóch najważniejszych nauczycieli tradycji Bon, oraz od Tenzina Wangyala Rinpocze, najważniejszego nauczyciela Bon na Zachodzie. Od lat prowadzi kursy i uczy praktyk medytacyjnych  w Instytucie Ligmincha i powiązanych z nim ośrodkami w USA i Europie.  Od 2001 roku nauczał Jogi Śnienia, Nauk z tekstu 9 Ścieżek Bon, Integracji Medytacji z Codziennym Życiem, Uzdrawianie Ziemi – Uzdrawianie Siebie, Tsa Lung, Tybetańskie Uzdrawianie Dźwiękiem, Przebudzenie Świetlistego Umysłu i Czerwonego Garudy. John jest współzałożycielem programu Akademii Trzech Bram w Europie, intensywnego trzyletniego programu mającego na celu zdobycie głębokiego doświadczenia w tybetańskich praktykach ciała, mowy i umysłu.

John był przez 23 lata profesorem na Uniwersytecie Virginia, uczył studentów medycyny i prowadził warsztaty rozwoju osobistego. Jego zainteresowania dotyczą metod efektywnego nauczania, tworzenia programów, nauki online. Otrzymał od dziekana Nagrodę za Zasługi w Zakresie Nauczania, był członkiem Akademii Wyróżnionych Nauczycieli, oraz regularnie prezentował wyniki swoich badań w profesjonalnych magazynach i na konferencjach naukowych w USA i Europie.

John pomagał zakładać Instytut Ligmincha w 1992 r., organizował większość kursów, redagował teksty, i służył wspólnocie jako członek zarządu do 1997 r..Na prośbę Tenzina Wangyala Rinpocze założył Ośrodek Odosobnieniowy Ciamma Ling w Kolorado, miejsce na odosobnienia w górach Sangre de Christo w Kolorado i obecnie sprawuje funkcję dyrektora tego ośrodka. John był również aktywnym członkiem grupy do spraw planowania i rozwoju Instytutu Lishu, w pobliżu Dehradun (Indie). John żyje w Charlottesville w stanie Virginia, gdzie czerpie radość z zajmowania się ogrodem, bycia mężem i ojcem i spędzania czasu na odosobnieniach w górach.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn