6-8 października 2017, Ośrodek Ciamma Ling, Wilga, ul. Aleja Huberta 4
Ćwiczenia z kanałami energii i życiodajnym oddechem.

Kurs poprowadzi Darek Orwat - instruktor Ligmincha Polska (więcej informacji o tym instruktorze tutaj).

Tsa Lung Trul Khor to jogiczne ćwiczenia pochodzące z cyklu starożytnych nauk dzogczen Sziang Sziung Njen Dziu tradycji buddyzmu tybetańskiego Jungdrung Bon.
Ćwiczenia Tsa Lung Trul Khor opierają się na rozpoznaniu subtelnej interakcji pomiędzy ciałem, energią i umysłem.

(Tsa - kanały energii, lung - subtelna energia, prana, wewnętrzny wiatr, wiatr siły życiowej, Trul Khor - ruch, rozumiany tutaj jako szczególny ruch - to co się porusza, to ciało, energia i umysł w zjednoczeniu, które obrazuje mandala, w centrum mandali jest świadomość, zewnętrznymi kręgami mandali jest nasze fizyczne ciało).

Jeśli chcemy cieszyć się zdrowiem fizycznym i psychicznym, powinniśmy zadbać o harmonijne współistnienie tych trzech składników. Te trzy aspekty naszego istnienia przez cały czas na siebie wpływają - umysł wpływa na oddech, na energię oddechu, a energia oddechu wpływa na ciało, z drugiej strony stan naszego umysłu zależy od energii oddechu, a ta zależy od stanu naszego ciała. Kiedy ciało, energia i umysł zostają zintegrowane w jogicznych ćwiczeniach Trul Khor, wzajemnie się wspierają w procesie usuwania wszelkich zakłóceń w naszym funkcjonowaniu. Poprzez integrację ćwiczeń fizycznych z oddechem i świadomością, każdy z ruchów Trul Khor rozluźnia i usuwa  w określonych obszarach ciała fizyczne, energetyczne, emocjonalne i mentalne blokady. Dzięki praktyce jogi Trul Khor otwiera się przepływ życiowej siły (ze stanu rozproszenia, zostaje przywrócony naturalny stan skupienia życiowej siły w subtelnej przestrzeni kanału centralnego, z którego przenika całe nasze ciało - stanowiąc podstawę dla doskonalenia wszystkich aspektów naszego funkcjonowania).
Kiedy ścieżki kanałów energii zostają oczyszczone, życiowa energia rozprzestrzenia się w nich bez przeszkód, odżywia nas, wzmacnia, oczyszcza i uzdrawia. Ten otwarty przepływ energii pozwala doświadczać siebie w bardziej otwarty, harmonijny i błogi sposób, pozwala połączyć się z pozytywnymi właściwościami ciała i umysłu. Dla zaawansowanych praktykujących praktyka Trul Khor stanowi bramę do przejrzystego i stabilnego spoczywania w naturalnym stanie umysłu, w przestrzeni samoświadomości.
Wszystkie pozytywne doświadczenia, wszystkie zdolności naszego ciała i umysłu, i wszystkie negatywne doświadczenia, niedoskonałości ciała i umysłu, zaburzenia, choroby - zakorzenione są w subtelnych, energetycznych kanałach. Każde nasze doświadczenie czy to fizyczne, fizjologiczne emocjonalne, mentalne, ma swoją energetyczną strukturę. Każdemu doświadczeniu, każdemu stanowi umysłu towarzyszy wewnętrzny wiatr, który jest nieoddzielny od tego doświadczenia (na przykład myśli, nie są tylko myślami, są wewnętrznym wiatrem poruszającym się w ciele w kanałach energii). Dzięki praktyce Trul Khor możemy połączyć się z tą energetyczną strukturą wszystkich naszych doświadczeń, możemy usunąć energetyczne złogi - rozpuścić negatywne energetyczne wzorce, możemy rozpuścić energetyczną strukturę tzw. karmicznego, konceptualnego ciała bólu, i możemy pozwolić by przejawiły się pozytywne właściwości - otwartość, przytomność, radość, współczucie, nieustraszoność.

Korzyści płynące z praktyki Trul Khor:
Obejmują cały zakres naszych doświadczeń, od doświadczenia fizycznych sił i procesów, poprzez myśli i emocje, po najsubtelniejsze doświadczenia natury umysłu (dzięki przywracaniu równowagi pięciu lung).

Ciało odpręża się i wzmacnia, poprawia się funkcjonowanie narządów, wzmacnia się układ oddechowy, doskonalą wszystkie mentalne procesy (poprawia się pamięć i koncentracja, zdolności intelektualne), wzrasta energia siły życiowej, równoważą się emocje, umysł uspokaja się, staje się jasny, rozwija się zdolność spoczywania w otwartym stanie świadomości.

W czasie kursu zostaną przekazane praktyki oddechowe, oraz dwa cykle ćwiczeń: Ngondro Trul Khor oraz Cziedrag Gegsel. Duży nacisk zostanie położony na praktyki z oddechem rozwijające zdolność odczuwania subtelnego aspektu oddechu (lung, prana). Ideą kursu jest wprowadzenie w głębszy, bardziej wewnętrzny wymiar praktyki, by poprzez żywe doświadczenie tsa i lung, (kanały energii, subtelna energia-prana) uzyskać zdolność usuwania negatywnych energetycznych wzorców, które blokują nasz potencjał.
Zainteresowani praktykami Tsa lung Trul Khor będą mogli kontynuować naukę podczas kolejnych kursów. W przyszłym roku odbędzie się kurs z Alejandro Choul-Reich, głównym nauczycielem jogi Trul Khor instytutu Lingmicha, dając możliwość rozwinięcia swojego doświadczenia i pogłębienia swojej praktyki.

Sugerowana darowizna za trzy dni kursu: 180zł
Kontakt: tel. 737 495 759, E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rejestracja na Tsa Lung


Dojazd do Ciamma Ling: http://www.ligmincha.pl/pl/cziamma-ling-wilga/dojazd-wilga.html

Plan kursu w Wildze

piątek, sobota:
10:00-13:00
15:00-18:30

niedziela:
09:30-13:00
15:00-17:00

Dla chętnych dodatkowe sesje:
07:00-08:00 (sobota, niedziela)
20:00-21:00 (piątek, sobota)

Znam wielu adeptów jogi, którzy skupiają się na dobroczynnych efektach fizycznych, na tym, że dzięki jodze dobrze wyglądają i mają lepsze samopoczucie, nie mając pojęcia, że jogiczne pozycje
i techniki oddechowe mogą służyć osiągnięciu wyższego urzeczywistnienia świadomości. Z drugiej strony, istnieją jogini zaawansowani w wyższych medytacjach umysłu i prany, którzy zaniedbują fizyczny wymiar swojej praktyki. Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że ostateczny cel samorealizacji osiągną ci praktykujący, którzy rozumieją subtelne interakcje ciała, mowy (energii) i umysłu”.
Tenzin Wangyal Rinpocze

Nauki Trul Khor są fundamentem praktyk ciała i umysłu w tradycji duchowej  Dzogczen. Praktyki te łączą ciało, energię i umysł, każde z ćwiczeń związane jest z konkretnym żywiołem (praną). Pięć żywiołów, pran, leży u podstaw medycyny tybetańskiej. Sedno filozofii opiera się na zrozumieniu, że wszystko co istnieje w tym wszechświecie jest złożone z pięciu pierwotnych żywiołów i ich pran. Ich energetyczne współdziałanie odpowiedzialne jest za wszelkie życiowe fizyczne, mentalne procesy. Praktykujący Trul Khor mogą rozwijać swoje umiejętności w zakresie identyfikacji i łagodzenia fizycznego dyskomfortu i bólu oraz emocjonalnych i psychicznych trudności.
Starożytni praktykujący Bön, którzy często praktykowali Trul Khor żyli długo, zachowując zdrowe ciało. Osiągali równowagę, spokój psychiczny poprzez realizację natury umysłu. Korzyści te są szczególnie ważne na Zachodzie, ponieważ szybkie tempo życia wywołuje wiele stresu. We współczesnych społeczeństwach, brakuje połączenia i harmonii pomiędzy ciałem a umysłem. Ludzie nie zdają sobie sprawy ze skutków takiego braku połączenia. Mieszkańcy Zachodu często cierpią z powodu braku równowagi między sferą fizyczną, emocjonalną i mentalną”.
Geshe Chapur Rinpocze

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn