Gesze Gyatso

Warsztat medytacyjny z Gesze Gyatso
8-9 kwietnia 2017, Kraków

 

 

Termin: 8-9 kwietnia, godz. 9.30-18 (przerwa od godz. 13-15)
Adres: Stradomska 17/4, Kraków
Sugerowana darowizna: 120zł za dwa dni (dla członków sangi Ligmincha 100zł za dwa dni).
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Guru joga jest jedną z podstawowych i najważniejszych praktyk medytacyjnych w buddyzmie tybetańskim. Polega na wizualizowaniu nauczyciela w przestrzeni przed sobą. Poprzez wizualizację i wymawianie sylab dokonuje się oczyszczenie blokad naszego ciała, mowy i umysłu, a następnie otrzymuje błogosławieństwa ciała, mowy i umysłu. Poprzez ten prosty i głęboki sposób praktyki możemy rozwinąć związek z wielowiekową tradycją duchową, z cała linią mistrzów, oczyścić nasze życiowe przeszkody, odnaleźć więcej otwartości i zwiększyć naszą pozytywną energię.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, także osoby nowe, które nie miały jeszcze żadnego kontaktu z medytacją.

Biografia:
Gesze Yungdrung Gyatso urodził się w regionie Dolpo w Nepalu w 1980r. W wieku 10 lat spotkał swojego nauczyciela Jego Eminencje Yongdzina Tenzina Namdaka i od tego czasu pod jego opieką pobierał nauki Sutry, Tantry i Dzogczen w klasztorze Triten Norbutse w Kathmandu. W 2008r. otrzymał tytuł Gesze (najwyższy tytuł w edukacji monastycznej). Po skończeniu swych studiów udał się na specjalne odosobnienie pod opieką swoich nauczycieli. Oprócz tego pracował jako dyrektor Szkoły Medycznej i redaktor magazynu Triten Norbutse ‘Drepoi Beltam’. Pracuje także nad rekonstrukcją klasztoru Tashi Namgyal w jego rodzinnym regionie Dolpo. Gesze odwiedził Polskę w roku 2013 i udzielał nauk w Warszawie, Sopocie, Gdańsku i Krakowie. Od 2015 r. Gesze zgodził się zostać nauczycielem rezydentem w Polsce i na stałe mieszkać w ośrodku Cziamma Ling w Wildze.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn