Zapraszamy na warsztat medytacyjny buddyjskiej tradycji bön prowadzone przez instruktora Ligmincha Polska Jarka Kotasa- Harmonizowanie Duszy (La-Yid-Sem) Esencją Żywiołów.

Warsztaty odbędą się 21 i 22 lipca w Puszczy Wielkiej ulica Palenica27, 43-353 Porąbka, około 20 km od Bielsko-Biała i 10 km od Andrychowa.

Sugerowana darowizna za kurs 200 zł (i 150 zł dla członków sangi Ligmicha).
Nocleg możliwy na miejscu. Proszę zabierzcie ze sobą poduszki medytacyjne i śpiwory.
Więcej szczegółów wkrótce.

Kontakt Krzysiek 600 478 111 i Ala 501 620 883
Do zobaczenia w wkrótce !

Harmonizowanie Duszy (La-Yid-Sem) Esencją Żywiołów
Starożytna buddyjska tradycja yungdrung bön dysponuje dwoma rodzajami ścieżek/pojazdów: czterema przyczynowymi oraz pięcioma rezultatu. Pierwsze z nich swą nazwę zawdzięczają temu, że opierają się na dualnym poglądzie. W ich ramach istnieją skomplikowane rytuały odzyskiwania duszy, lecz nie jest to jedyna metoda, która sprawi, że zredukują się zewnętrzne przeszkody, zharmonizuje się energia ciała oraz uspokoi i wyciszy umysł. La bowiem, czyli duszę, odzyskiwać można także poprzez bezpośrednie łączenie się ze źródłem, z którego wszystko pochodzi. Jest nim nasza natura umysłu. Kiedy uda nam się spocząć w zupełnie otwartym stanie umysłu, połączymy się ze źródłem, z którego pochodzą tworzące nasz świat i przeżycia żywioły.

W swoim surowym charakterze przejawiają się one w naszych zewnętrznych doświadczeniach. Ich wewnętrzna energia manifestuje się w każdej z naszych trzech bram, czyli w ciele, mowie i umyśle, lecz ich prawdziwą naturą jest czyste światło naszej świadomości. Udamy się więc we wspólną podróż, która będzie miała leczniczy charakter. Uczynimy to na trzech poziomach naszych doświadczeń, czyli zewnętrznym, wewnętrznym i tajemnym.

Postaramy się zyskać pomoc od żywiołów, sięgając po nie na zewnątrz. Miejsce warsztatu bardzo temu sprzyja, gdyż będziemy praktykować w naturalnym otoczeniu przyrody. Spróbujemy także poczuć ożywczą energię pięciu żywiołów w naszym ciele, wykonując ćwiczenia tsalung, oraz połączymy się z ich prawdziwą, wyzwoloną esencją, spoczywając w naturze umysłu.

Wszystko to odniesiemy do nas samych i do naszego życia. Przechodzimy bowiem przez różnorodne trudności, choroby i zmartwienia. Czasem dręczą nas niepotrzebne myśli oraz wpadamy w sytuacje, w których brakuje nam mocy manifestacji potrzebnego żywiołu. Nie ma na przykład pozwalającego znaleźć rozwiązanie powietrza albo przestrzeni na szczerą rozmowę. Bywa też, że za bardzo przygniata nas ziemia lub cierpimy na niedobór prostoty i lekkości wody. Niedostatek zaś ognia sprawia, że szczera radość staje się dla nas niedostępna.

Można to wszystko naprawić. Zastanów się zatem, czego najbardziej brak w twoim obecnym życiu: otwartości i ekspansywności przestrzeni; elastyczności, swobody i świeżości powietrza; radości, humoru i ekstazy ognia; komfortu, płynności i delikatności wody; czy też stabilności, skupienia i potęgi ziemi?

Odkryj ten deficyt w konkretnej sferze swojego życia, w konkretnej relacji, czy w konkretnej pracy lub też w medytacji, i przyjedź koniecznie na nasz warsztat. Przekonasz się sam/sama, że poczujesz się lepiej. Odkryj czego ci brak, zastosuj praktykę i ciesz się życiem.

Jarek Kotas
Instruktor Ligmincza Polska

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn