UZDRAWIAJĄCA JOGA TYBETAŃSKA
KURS INTERNETOWY NA PLATFORMIE ZOOM

12-15 listopada 2020, Alejandro Chaoul-Reich

W dniach od 12 do 15 listopada 2020 r. zapraszamy na kurs starożytnej jogi tybetańskiej (trul khor) wywodzącej się z tradycji Bön A-tri Dzogchen. Kurs ten przeznaczony jest zarówno dla osób początkujących, jak i doświadczonych praktykujących i można potraktować go jako odrębną całość. Niemniej jednak będzie on początkował cykl nauk zaplanowanych na następne trzy lata.
Joga tybetańska może stanowić potężne wsparcie dla wszystkich praktykujących, nie tylko dla osób interesujących się fizycznymi aspektami jogi. W tybetańskich tradycjach duchowych ciało, mowa/oddech i umysł znane są jako trzy bramy do oświecenia, czy też do naszego naturalnego stanu. Kontemplacyjne, fizyczne ruchy tybetańskiej jogi z tradycji A-tri dają nam dostęp do wszystkich trzech bram przy pomocy jednej praktyki, oferując potężne i zręczne środki służące do usuwania przeszkód i zaciemnień zakłócających praktykę medytacji.
Owe szczególne ruchy jogi trul khor powstały w wyniku głębokich doświadczeń medytacyjnych tybetańskich adeptów jogi. Ruchy trul khor tradycyjnie praktykowane były w odległych himalajskich jaskiniach, lecz obecnie dostęp do nich zyskują również poważnie traktujący swoją praktykę duchową ludzie z krajów Zachodu. Stanowią one potężne narzędzie służące oczyszczeniu, zrównoważeniu i zharmonizowaniu subtelnych aspektów naszego wymiaru energetycznego.
Kiedy kanały subtelnego ciała energetycznego są czyste i poruszające się nimi wiatry (prana, oddech życiowy) płyną w sposób niezakłócony, odsłania się przed nami nasz naturalny stan umysłu – przestrzenny, świadomy, pozwalający na swobodny przepływ energii. Tego naturalnego stanu nie można ani wytworzyć, ani zniszczyć; jest on uniwersalny, niezrodzony, nieskalany. Trul khor może również stanowić wsparcie dla doświadczenia świadomości medytacyjnej zarówno kiedy siedzimy na poduszce do medytacji, jak też kiedy angażujemy się w inne działania, pozwalając przezwyciężyć senność, pobudzenie, otępienie, jak również pomagając utrzymać zdrowie fizyczne.
Zachęcamy wszystkich praktykujących do nauki tych ruchów, po to by odnosić płynące z nich korzyści. Przed osobami pragnącymi wziąć udział w naszych warsztatach nie stawiamy żadnych warunków wstępnych. Dla osób zainteresowanych pogłębieniem swej praktyki jogi tybetańskiej będą one pierwszym wydarzeniem z cyklu warsztatów szkoleniowych trul khor opartych na tradycji Bön A-tri Dzogchen. W ciągu najbliższych dwóch lat będziemy oferowali program szkoleniowy dla średniozaawansowanych praktykujących, którzy po jego ukończeniu będą mogli kontynuować dalszy dwuletni kurs dla zaawansowanych.
Listopadowy kurs odbędzie się w trybie online za pośrednictwem platformy Zoom. Przyszłe szkolenia mogą mieć miejsce w Serenity Ridge Retreat Center, kiedy ośrodek ten ponownie otworzy swe podwoje dla praktykujących. Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych!
Książka Tibetan Yoga for Health & Well-Being autorstwa Alejandro Chaoula w wersji angielskojęzycznej dostępna jest w internetowej księgarni Ligminchy bądź na amazon.com. W wersji polskiej pt. Uzdrawiająca joga tybetańsku nabyć można ją pod następującymi adresami:

https://ligminchapolska.pl/pl/p/Uzdrawiajaca-Joga-Tybetanska/16

lub


https://studioastro.pl/wydawnictwo/ksiazki/rozwoj-duchowy/buddyzm/uzdrawiajaca-joga-tybetanska-szybkie-i-skuteczne-cwiczenia-ktore-mozesz-wykonac-wszedzie/

Dr Alejandro Chaoul-Reich na prośbę Gesze Tenzina Wangyala Rinpoche odosobnienia tego rodzaju prowadzi od ponad 20 lat. Jako jeden ze starszych uczniów Rinpoche, Alejandro pobierał nauki trul khor u wielu mistrzów buddyjskiej tybetańskiej tradycji Bön. Uzyskał on doktorat z zakresu religii tybetańskich na Rice University. Tematem jego pracy doktorskiej była joga tybetańska oraz jej zastosowania we współczesnej służbie zdrowia. Obecnie jest on dyrektorem Mind Body Spirit Institute przy Jung Center jednocześnie pełniąc funkcję adiunkta na University of Texas (UT) MD Anderson Cancer Center w Houston oraz na University of Texas Medical School. Prowadzi zajęcia medytacyjne dla pacjentów cierpiących na choroby nowotworowe i ich opiekunów oraz angażuje się w badania z wykorzystaniem tsa lung trul khor z ich udziałem. Pełni on również funkcję Senior Teacher Akademii Trzech Bram (The 3 Doors Academy) oraz jest stypendystą kontemplacyjnym Mind & Life Institute. W czasie kursu Alejandrowi będzie pomagał Rob Patzig, prezes i dyrektor zarządzający Ligmincha International, a także doświadczony nauczyciel jogi od lat praktykujący trul khor.

Program: Więcej informacji wkrótce.

Język: Nauki będą prowadzone w języku angielskim z tłumaczeniem na polski.

Sugerowana darowizna: Uczestnicy mogą wybrać jedną z trzech opcji darowizny:
400zł płatność online
300zł płatność online
200zł płatność online

Jest także możliwość wzięcia udziału w kursie bez darowizny, natomiast nasz związek utrzymuje się z darowizn, więc prosimy być szczodrzy w miarę waszych możliwości.


Kurs odbędzie się przez program Zoom.

Jeśli nie posiadasz Zoom, możesz go pobrać i zainstalować za darmo ze strony https://zoom-video.pl

Po rejestracji na dzień przed kursem otrzymasz mailem numer Zoom i opis kursu.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn