NAUKI DZOGCZEN
Z KHENPO TENPA YUNGDRUNG RINPOCZE
KURS INTERNETOWY, 17-20 WRZEŚNIA 2020

Khenpo Rinpocze będzie nauczał z tekstu dzogczen Namkha Truldze, z rozdziału o tytule: Klucz esencjonalnych instrukcji.

Dzogczen (tyb. rdzogs chen) - wielka doskonałość albo wielka kompletność. Dzogczen to najwyższe nauki i praktyki w buddyzmie tybetańskim. Ich podstawą jest zasada, że rzeczywistość, w tym każda jednostka, jest już kompletna i doskonała. Nie trzeba nic przekształcać (jak w tantrze) lub wyrzekać się (jak w sutrze), tylko rozpoznać czym ta rzeczywistość naprawdę jest. Esencjonalną praktyką Dzogczen jest samowyzwolenie, pozwalanie, żeby cokolwiek pojawia się w doświadczeniu, po prostu było takie jakie jest, bez elaboracji przez konceptualny umysł, bez chwytania lub odpychania.

Sednem nauk Dzogczen jest pogląd, że wszystkie czujące istoty są pierwotnie czyste, doskonałe i mają potencjał do spontanicznego działania dla dobra innych. Ta zdolność jest w każdym z nas. To jest nasza prawdziwa natura, ale często, ze względu na pośpiech w naszym codziennym życiu, stajemy się oddzieleni od nas samych i innych. Jeśli jesteśmy w stanie w sposób bezpośredni i nagi spotkać nasze doświadczenia codziennego życia, jakkolwiek trudne by one nie były, te doświadczenie mogą stać się bramami do realizacji naszej prawdziwej natury, bramą do naszego wewnętrznego schronienia.

Te nauki zachęcają cię do zaangażowania w praktykę medytacyjną i refleksję, żeby spojrzeć do wewnątrz i odkryć skarb, który ukryty jest w naszych zwyczajnych doświadczeniach. Poznaj jak szanować nasze trzy bramy: ciało, mowę i umysł. Rozpoznaj możliwości uzdrawiania swojego życia. Odkryj wewnętrzne schronienie: dar otwartości, świadomości i ciepła, które mogą uzdrowić nie tylko ciebie, ale przynieść także korzyść twoim relacjom z innymi i światu.

 

Biografia Khenpo Rinpocze tutaj.


Tłumaczenia:

Nauki będą w języku angielskim z tłumaczeniem na polski, hiszpański, portugalski, węgierski i rosyjski.

Program:

17 września
15.30-16.30 i 16.45-17.45 Nauki z Khenpo Rinpocze

18-20 września
14-15 Medytacja z Gesze Gyatso
15.30-16.30 i 16.45-17.45 Nauki z Khenpo Rinpocze


Sugerowana darowizna za nauki (można wybrać jedną z czterech opcji):

640zł
480zł
320zł
240zł
160zł

Jest także możliwość wzięcia udziału w kursie bez darowizny, natomiast nasz związek utrzymuje się z darowizn, więc prosimy być szczodrzy w miarę waszych możliwości.
W przypadku braku możliwości darowizny, prosimy zaznaczyć "0 zł" w formularzu rejestracyjnym (poniżej).


Numer konta:
Ligmincha Polska, Al. Huberta 4, 08-470 Wilga
77 1240 5963 1111 0000 4796 7584


Kurs odbędzie się poprzez program Zoom:
Jeśli nie posiadasz Zoom, możesz go pobrać i zainstalować za darmo ze strony https://zoom-video.pl


Numer Zoom i materiały na kurs zostaną wysłane mailem zarejestrowanym osobom jeden dzień przed kursem.

REJESTRACJA JEST JUŻ WYŁĄCZONA: w szczególnych przypadkach proszę pisać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn