Kurs medytacyjny
Odzyskiwanie energii Pięciu Żywiołów w codziennym życiu.
2 - 4 października 2020, Przesieka

W jaki sposób starożytna praktyka odzyskiwania utraconych jakości żywiołów może być pomocna w nowoczesnej rzeczywistości? Jak rozpoznać dysharmonię energii żywiołów, zanim doprowadzi nas ona do choroby? Jaki wpływ na przeżywanie codziennych wyzwań mają energie pięciu żywiołów, jak wpływają na emocje? Podczas naszego kursu zapoznamy się zarówno z wiedzą, jak i praktycznymi ćwiczeniami medytacji i jogi tybetańskiej.

Z całego kolorytu praktyk najważniejsze są te, które trafiają do Ciebie. Wtedy naprawdę może nastąpić zmiana. Skorzystaj z tej okazji, prowadzącej do odzyskania wewnętrznej równowagi. Rozkoszuj się stanem umysłu, w którym uwalniasz negatywne emocje
i transformujesz ślady po trudnych lub traumatycznych doświadczeniach.
Poprzez przebłysk doświadczenia stanu naturalnego umysłu przy wspierającej mocy żywiołów odzyskaj witalność, świeżość, uwalniając zmęczenie i stres.

Skuteczność tych prostych praktyk oraz ich oddziaływanie na stan zdrowia fizycznego i samopoczucie potwierdzają doświadczenie praktykujących, oraz liczne badania naukowe prowadzone w ostatnich dekadach przez poważne ośrodki badawcze. Opanowanie podstawowych ćwiczeń i praktyk jest dostępne dla każdego, bez względu na wcześniejsze przygotowania i reprezentowany przez uczestników system przekonań filozoficznych i wierzeń.
Przesieka to miejsce szczególne, nie tylko ze względu na możliwość bezpośredniego kontaktu z naturalnymi żywiołami, co wykorzystamy podczas naszych medytacji.

Warsztaty poprowadzi Ryszard Adamiak, który jest uczniem Tenzina Wangyala Rinpoche i instruktorem medytacji w tybetańskiej tradycji Bon. Odbędą się one w malowniczym zakątku Karkonoszy — w dolinie Czerwienia — w Przesiece. Inspiracją dla zorganizowania kursu w Przesiece jest magia tego miejsca.

Urzekające piękno i wspierająca moc górzystych okolic, otwarta przestrzeń panoramy krajobrazu, czysta źródlana woda, płynąca w strugach i wodospadach, smagający wiatr, ciepło słońca i wieczornego ogniska, z pełnym dostępem do czystych Żywiołów.
W tej miejscowości istniała również w latach osiemdziesiątych wspólnota buddyjska, prowadzona przez rodzinę Ostaszewskich. W latach 1992/93 w Przesiece i Podgórzynie znaleźli pomoc i schronienie uchodźcy z rejonu Bałkanów. Przyjeżdża tu wielu artystów. Jest to więc miejsce wypełnione szacunkiem do ludzi, sztuki i wolności.

Program:

Od piątku 2 października od godziny 9.30.do niedzieli 4 października do godz. 14.00.

Prosimy o zgłoszenie uczestnictwa ze względu na konieczność rezerwacji noclegów w Pensjonacie "Karolinka".

Wstępny plan zajęć każdego dnia:

8.00.-9.00.
Śniadanie
9.30.-12.00.
Nauki i praktyka.
12.30-13.00.
Przerwa
13.00.-15.30.
Nauki i praktyka.
16.45.-17.30.
Obiadokolacja
17.30-19.00.
Nauki i praktyka.


W sprawach organizacyjnych, potwierdzenia uczestnictwa i rezerwacji noclegów osobą do kontaktu jest: Paweł Kowalewski 664 811 921

W sprawach związanych z praktyką:
Ryszard Adamiak Tel: 500177147 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Sugerowana darowizna za udział w kursie 120 zł / dzień (dla członków Ligmincha Poland 90zł).

W Pensjonacie "Karolinka" dostępnych jest 50 miejsc noclegowych w cenie 80 zł za dobę.

Cena noclegu zawiera:
- nocleg
- opłaty klimatyczne
- dwa posiłki wegetariańskie (śniadanie i obiadokolacja)

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn