Kurs internetowy 29-30 sierpnia 2020
Joga śnienia
Tybetańskie metody świadomego śnienia

Praktyka jogi śnienia pogłębia naszą zdolność pozostawania świadomym podczas wszystkich naszych doświadczeń: snów śnionych nocą i doświadczeń dnia codziennego. Praktyka jogi śnienia jest potężnym narzędziem używanym od setek lat do rozwoju osobistego i duchowego.

Zachodnia psychologia zajmuje się głównie analizą treści snów, natomiast w tybetańskim podejściu do snów, oprócz zrozumienia treści, rozwija się elastyczność umysłu, czyli zdolność przekształcania sytuacji i doświadczeń. Ostatecznym celem tej praktyki z punktu widzenia buddyzmu jest rozpoznanie natury umysłu, stanu oświecenia.

Podczas kursu omówimy związek pomiędzy śnieniem a życiem na jawie. Uczestnicy otrzymają wyjaśnienia na temat „czterech przygotowań” do snu oraz metod wywoływania i wykorzystywania świadomego śnienia.

Tutaj znajduje się krótki filmik (9 minut), w którym Tenzin Wangyal Rinpocze wyjaśnia znaczenie jogi śnienia.

Tutaj krótki wywiad z Rinpocze na temat jogi śnienia.

Ten kurs jest pierwszą częścią (sny łagodne i przejrzystości). Druga część (sny mocy) planowana jest na koniec roku 2020 a trzecia na lato 2021 (sny nieustraszoności).

Ten kurs jest powtórzeniem kursu, który miał miejsce 30-31 maja 2020. Osoby, które uczestniczyły 30-31 maja mogą też wziąć udział.


Program 29 i 30 sierpnia (sobota i niedziela):

godz. 14-15 Wyjaśnienia i praktyka
godz. 15.30-16.30 Wyjaśnienia i praktyka
godz. 17-18 Wyjaśnienia i praktyka


Prowadzący: Jacek Trzebuniak (instruktor Ligmincha Polska). Więcej na jego temat tutaj.


Zapisy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Kurs będzie odbywał się przez program Zoom. Dokładna informacja jak zainstalować Zoom oraz numer spotkania zostanie wysłany osobom, które zapiszą się na kurs.

Sugerowana darowizna: 100zł (na konto Ligmincha Polska, Al. Huberta 4, 08-470 Wilga
77 1240 5963 1111 0000 4796 7584 z dopiskiem „darowizna kurs internetowy”).

Osoby, które nie stać na darowiznę w wysokości 100zł, mogą ofiarować mniejszą kwotę.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn