KURS JOGI TYBETAŃSKIEJ - TSA LUNG TRUL KHOR

 

Data: 5-6 września 2020
Miejsce: FUNDACJA RIME, Aleje Jerozolimskie 11/19, lok. 042, Warszawa
https://www.facebook.com/fundacjarime/

Godziny
Sobota: 09:30 - 13:30, 15:00-18:30
Niedziela: 09:30 - 13:30, 15:00-18:00

Organizator: Ligmincha Polska www.ligmincha.pl

Sugerowana darowizan: 150 PLN

Prosimy o zabranie ze sobą mat do jogi.

Kurs prowadzi instruktor jogi Tsa Lung Truł Khor Ligmincha Polska: Darek Orwat

Zgłoszenia, dodatkowe informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Joga Tybetańska - Tsa Lung Trul Khor - ćwiczenia z kanałami energii i życiodajnym oddechem.
(Tsa - kanały energii, lung - prana, życiowa energia, Trul Khor - magiczne ruchy, określenie magiczne oznacza tutaj moc przezwyciężania rzeszkód jaką zyskuje się dzięki zintegrowaniu ciała, oddechu i umysłu w jogicznych ćwiczeniach).

Poprzez integrację ćwiczeń fizycznych z oddechem i świadomością, każdy z ruchów Trul Khor rozluźnia i usuwa w określonych obszarach ciała, fizyczne, energetyczne, emocjonalne i mentalne blokady. Połączenie fizycznego ruchu z odpowiednim sposobem oddychania stanowi podstawę metody koordynowania przepływu życiowej energii. Nasze fizyczne i psychiczne zdrowie zależy od życiowej energii. Sedno filozofii Tybetańskiej jogi opiera się na zrozumieniu, że wszystko co istnieje, wszystkie zjawiska zewnętrzne i wewnętrzne, wszystkie nasze doświadczenia mają swoją energetyczną strukturę, złożone są z energii pięciu żywiołów. Ich energetyczne współdziałanie odpowiedzialne jest za wszelkie życiowe fizyczne i mentalne procesy.

Kiedy dzięki praktyce Trul Khor ze stanu rozproszenia zostaje przywrócony naturalny stan skupienia lung, przenika on całe ciało, całą naszą istotę. Kiedy ścieżki kanałów energii (tsa) zostają odblokowane i oczyszczone dzięki ćwiczeniom Trul Khor, energia (lung) rozprzestrzenia się bez przeszkód, odżywia nas, wzmacnia i uzdrawia. Tak jak zaburzony przepływ lung stanowi podstawę dla wszystkich naszych negatywnych doświadczeń, tak swobodny przepływ lung, energetyczna równowaga lung stanowi podstawę dla doskonalenia wszystkich aspektów naszego funkcjonowania. Pozwala doświadczać siebie w bardziej harmonijny i błogi sposób, pozwala połączyć się z pozytywnymi właściwościami. Dla bardziej zaawansowanych praktykujących joga Trul Khor stanowi bramę do przejrzystego i stabilnego spoczywania w naturalnym stanie umysłu.

Korzyści płynące z praktyki Trul Khor
Obejmują cały zakres naszych doświadczeń, od doświadczenia fizycznych sił i procesów, poprzez myśli i emocje, po najsubtelniejsze doświadczenia natury umysłu.
Ciało odpręża się i wzmacnia, poprawia się funkcjonowanie narządów, wzmacnia układ oddechowy, doskonalą wszystkie mentalne procesy (poprawia się pamięć, koncentracja, zdolności intelektualne), wzmacnia się życiowa energia. Dzięki ćwiczeniom Trul Khor możemy uzyskać dobry stan zdrowia, witalność, emocjonalną równowagę oraz zrelaksowany i przytomny stan umysłu. Możemy rozwinąć zdolność spoczywania w otwartym stanie świadomości.
W czasie kursu zostaną przekazane praktyki oddechowe, oraz dwa cykle ćwiczeń: Ngondro Trul Khor oraz Cziedrag Gegsel.

Znam wielu adeptów jogi, którzy skupiają się na dobroczynnych efektach fizycznych, na tym, że dzięki jodze dobrze wyglądają i mają lepsze samopoczucie, nie mając pojęcia, że jogiczne pozycje i techniki oddechowe mogą służyć osiągnięciu wyższego urzeczywistnienia świadomości. Z drugiej strony, istnieją jogini zaawansowani w wyższych medytacjach umysłu i prany, którzy zaniedbują fizyczny wymiar swojej praktyki. Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że ostateczny cel samorealizacji osiągną ci praktykujący, którzy rozumieją subtelne interakcje ciała, mowy (energii) i umysłu”.
Tenzin Wangyal Rinpocze

"Starożytni praktykujący Bön, którzy często praktykowali Trul Khor żyli długo, zachowując zdrowe ciało. Osiągali równowagę, spokój psychiczny poprzez realizację natury umysłu. Korzyści te są szczególnie ważne na Zachodzie, ponieważ szybkie tempo życia wywołuje wiele stresu. We współczesnych społeczeństwach, brakuje połączenia i harmonii pomiędzy ciałem a umysłem. Ludzie nie zdają sobie sprawy ze skutków takiego braku połączenia. Mieszkańcy Zachodu często cierpią z powodu braku równowagi między sferą fizyczną, emocjonalną i mentalną”.
Geshe Chapur Rinpocze

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn