Pięć Żywiołów część 1
Internetowy kurs medytacyjny
13-14 marca 2021

W buddyzmie tybetańskim jest wiele nauk na temat pięciu żywiołów (przestrzeni, powietrza, ognia, wody i ziemi). Te pięć żywiołów nie tylko tworzy zewnętrzny świat, ale także nasze ciało: ziemia to mięśnie i kości, woda to krew, ogień to ciepło naszego ciała, powietrze to oddech, przestrzeń to przestrzeń naszego ciała.

Możemy nie być tego świadomi, ale nasze ciało i psychika bardzo mocno związane są z funkcjonowaniem pięciu żywiołów. Osoby mieszkające w miejscach, gdzie są góry są zazwyczaj stabilniejsze. Osoby mieszkające nad wodą bardziej zrelaksowane. Jakości pięciu żywiołów to:
Ziemia: stabilność i ugruntowanie;
Woda: łagodność, komfort, wygoda;
Ogień: energia, kreatywność;
Powietrze: zmienność, swoboda;
Przestrzeń: otwartość, akceptacja.

Kurs 13-14 marca to część pierwsza. Na tym kursie będziemy uczyć się jak rozpoznawać, których żywiołów brakuje nam w naszym życiu lub które są w nierównowadze, oraz będziemy uczyć się prostych metod (śpiewania sylab i wizualizacji), które pomogą nam wzmocnić i zharmonizować nasze żywioły.

Na lipiec 2021 roku planowana jest część 2, a na listopad 2021 cześć 3. W części drugiej kursu nauczymy się praktyki z Dakinią Przestrzeni (łączącą pięć żywiołów) a w części trzeciej praktyk z Pięcioma Dakiniami Żywiołów (i ich poszczególne mantry).

Więcej na temat tych praktyk można przeczytać w książce: Tenzin Wangyal Rinpocze „Leczenie formą, energią i światłem”.

Program 13 i 14 marca:
15-16 Nauki i praktyka
16.30-17.30 Nauki i praktyka
18-19 Nauki i praktyka

Prowadzący: Jacek Trzebuniak (instruktor Ligmincha Polska). Więcej na jego temat tutaj.


Zapisy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kurs będzie odbywał się przez program Zoom. Dokładna informacja jak zainstalować Zoom oraz numer spotkania zostanie wysłany osobom, które zapiszą się na kurs.


Sugerowana darowizna: 100zł (na konto Ligmincha Polska, Al. Huberta 4, 08-470 Wilga 77 1240 5963 1111 0000 4796 7584 z dopiskiem „Darowizna kurs 5 Żywiołów”).

Osoby, które nie stać na darowiznę w wysokości 100zł, mogą ofiarować mniejszą kwotę.

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn