Praktyka Tsa Lung

Ostatecznie celem medytacji jest nauczenie się stabilnie przebywać w czystej, otwartej świadomości. Możesz rozwinąć swoją zdolność połączenia i spoczywania w naturalnie radosnym stanie przez uwalnianie fizycznych zaburzeń, emocjonalnych blokad, energetycznych i mentalnych zaburzeń, oraz innych przeszkód w twojej praktyce.

Pięć ćwiczeń Tsa Lung są metodami, dzięki którym krok po kroku możemy rozpoznawać i oczyszczać przeszkody. Te proste do wykonania, ale potężne ćwiczenia mogą być używane jako przygotowanie do innych praktyk medytacyjnych, oraz także jako główna praktyka wspierająca doświadczenie otwartej świadomości w codziennym życiu. Ćwiczenia mogą pomóc ci w:

-    oczyszczeniu grubych przeszkód, takich które powodują choroby czy silne negatywne emocje;
-    oczyszczeniu czy wyczerpaniu sił, który kierują zaburzającymi myślami;
-    oczyszczeniu subtelnych przeszkód, które zaburzają twoją zdolność do rozpoznania i przebywania w naturalnym stanie umysłu.


W języku tybetańskim tsa oznacza kanał a lung oznacza oddech witalny lub wiatr (pranę). Poprzez połączenie razem skupienia umysłu, oddechu i fizycznych ruchów, w każdym ćwiczeniu tsa lung otwieramy konkretną czakrę (centrum energetyczne) w ciele. Oczyszczamy przeszkody, które przeszkadzają nam w rozpoznaniu czystej i otwartej przestrzeni istnienia. Ta czysta, otwarta przestrzeń jest źródłem wszystkich pozytywnych jakości.

Pięć ćwiczeń Tsa lung jest opisanych w książce Przebudzenie świętego ciała, Tenzin Wangyal Rinpocze, Wydawnictwo Rebis, Poznań 2012.

Zapraszamy także do oglądnięcia filmu z napisami polskimi, na którym Marcy Vaughn, uczennica Tenzina Wangyala Rinpocze, uczy i prowadzi praktykę Tsa lung http://vimeo.com/59425189

Przekaż dalej

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn