Tsa Lung Trul Khor

Event details

  • sobota | 4 grudnia 2021 to niedziela | 5 grudnia 2021
  • Cały dzień

Tsa Lung Trul Khor – Poznań 4 – 5.12.2021

 

Kurs prowadzony przez instruktora Dariusza Orwata i dotyczył będzie
jogi Tsa Lung Trul Khor.

Kurs odbędzie się 04-05.12.2021

Adres: ul. Romka Strzałkowskiego 5/7 (sala gimnastyczna) w Poznaniu.

Plan dnia:

Sobota  04.12.2021:

09:30 – 11:00 – praktyka
11:20 – 13:00 – praktyka
15:00 – 16:30 – praktyka
16:50 – 18:30 – praktyka

Niedziela 05.12.2021:

09:30 – 11:00 – praktyka
11:20 – 13:00 – praktyka
15:00 – 16:30 – praktyka

16:50 – 18:00 – praktyka

Sugerowana darowizna 200zł, 150zł dla członków Ligmincha.

W razie pytań proszę o kontakt: mclolek94@gmail.com

 

Tsa Lung Trul Khor to jogiczne ćwiczenia pochodzące z cyklu starożytnych nauk dzogczen Sziang Sziung Njen Dziu tradycji tybetańskiego buddyzmu Jungdrung Bon.
Tsa – kanały energii, lung – życiowa energia, prana. Trul Khor – koło, ruch – Magiczne Koło Ćwiczeń Jogicznych. Gdy ruch ciała zostaje zintegrowany z energią oddechu i świadomością, pomaga skupić i wzmocnić przepływ życiowej energii w energetycznych kanałach. Poprzez integrację ćwiczeń fizycznych ze świadomością oddechu, odblokowujemy i otwieramy przepływ subtelnej energii, każdy z ruchów rozluźnia i usuwa fizyczne, energetyczne, emocjonalne i mentalne blokady w określonych obszarach ciała. Gdy ścieżki kanałów energii zostają oczyszczone, lung rozprzestrzenia się bez przeszkód, odżywia nas, wzmacnia, oczyszcza i uzdrawia.
Tak jak rozproszony przepływ energii, jest przyczyną wszystkich naszych problemów – zdrowotnych, emocjonalnych i mentalnych, tak zrównoważony przepływ lung stanowi podstawę pozytywnych doświadczeń – jest podstawą dla doskonalenia wszelkich aspektów naszego funkcjonowania. Kiedy ze stanu rozproszenia, zostaje przywrócony naturalny stan skupienia życiowej energii, przenika ona nasze ciało, przenika naszą istotę, pozwala doświadczać siebie w bardziej harmonijny i błogi sposób.
Dzięki praktyce Tsa Lung Trul Khor możemy usunąć zastałą energię, energetyczne złogi, negatywne energetyczne wzorce, które blokują nasz naturalny potencjał – możemy rozpuścić energetyczną strukturę tzw. karmicznego, konceptualnego ciała bólu i pozwolić by przejawiły się pozytywne właściwości. Dla bardziej zaawansowanych praktykujących joga Trul Khor stanowi bramę do przejrzystego i stabilnego spoczywania w naturalnym stanie umysłu. Ruchy trul khor, prowadzą życiową energię, by wykorzenić trucizny, aby mogła ujawnić się pierwotna mądrość.
Korzyści płynące z praktyki Trul Khor
Obejmują cały zakres naszych doświadczeń, od doświadczenia fizycznych sił i procesów, poprzez myśli i emocje, po najsubtelniejsze doświadczenia natury umysłu (dzięki przywracaniu równowagi energii pięciu żywiołów).
Ciało odpręża się i wzmacnia, poprawia się funkcjonowanie narządów, wzmacnia się układ oddechowy, doskonalą wszystkie mentalne procesy (poprawia się pamięć i koncentracja, zdolności intelektualne), wzrasta energia siły życiowej – witalność, równoważą się emocje, umysł się uspokaja, staje się jasny i przytomny, wzrasta zdolność spoczywania w otwartym stanie świadomości.
W czasie kursu zostaną przekazane praktyki oddechowe, oraz dwa cykle ćwiczeń: Ngondro Trul Khor oraz Cziedrag Gegsel. Duży nacisk zostanie położony na praktyki z oddechem rozwijające zdolność odczuwania subtelnego aspektu oddechu – lung. Ideą kursu jest wprowadzenie w bardziej wewnętrzny wymiar praktyki, by poprzez żywe doświadczenie tsa i lung, uzyskać zdolność usuwania negatywnych energetycznych wzorców, które blokują nasz potencjał.
„Znam wielu adeptów jogi, którzy skupiają się na dobroczynnych efektach fizycznych, na tym, że dzięki jodze dobrze wyglądają i mają lepsze samopoczucie, nie mając pojęcia, że jogiczne pozycje i techniki oddechowe mogą służyć osiągnięciu urzeczywistnienia otwartego stanu świadomości. Z drugiej strony, istnieją jogini zaawansowani w wyższych medytacjach umysłu i prany, którzy zaniedbują fizyczny wymiar swojej praktyki. Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że ostateczny cel samorealizacji osiągną ci praktykujący, którzy rozumieją subtelne interakcje ciała, mowy (energii) i umysłu”.
Tenzin Wangyal Rinpocze
„Nauki Trul Khor są fundamentem praktyk ciała i umysłu w tradycji duchowej Dzogczen. Praktyki te łączą ciało, energię i umysł, każde z ćwiczeń związane jest z konkretnym żywiołem (praną). Pięć żywiołów, pran, leży u podstaw medycyny tybetańskiej. Sedno filozofii opiera się na zrozumieniu, że wszystko co istnieje w tym wszechświecie jest złożone z pięciu pierwotnych żywiołów i ich pran. Ich energetyczne współdziałanie odpowiedzialne jest za wszelkie życiowe fizyczne, mentalne procesy. Praktykujący Trul Khor mogą rozwijać swoje umiejętności w zakresie identyfikacji i łagodzenia fizycznego dyskomfortu i bólu oraz emocjonalnych i psychicznych trudności.
Starożytni praktykujący Bön, którzy często praktykowali Trul Khor żyli długo, zachowując zdrowe ciało. Osiągali równowagę, spokój psychiczny poprzez realizację natury umysłu. Korzyści te są szczególnie ważne na Zachodzie, ponieważ szybkie tempo życia wywołuje wiele stresu. We współczesnych społeczeństwach, brakuje połączenia i harmonii pomiędzy ciałem a umysłem. Ludzie nie zdają sobie sprawy z negatywnych skutków braku takiego połączenia. Mieszkańcy Zachodu często cierpią z powodu braku równowagi między sferą fizyczną, emocjonalną i mentalną”.
Geshe Chapur Rinpocze
Dariusz Orwat – Buddyzm tybetański w tradycji Jungdrung Bon praktykuję od kilkunastu lat. W tym czasie pobierałem nauki od najważniejszych nauczycieli tej tradycji. Na mojej duchowej drodze szczególną rolę odegrały i odgrywają praktyki jogi tybetańskiej – Tsa Lung i Trul Khor. Praktyk Trul Khor uczę się od 2005 roku u Alejandro Chaoul Reich, głównego instruktora Trul Khor tradycji Jungdrung Bon na Zachodzie. Ogromnie wdzięczny jestem Tenzinowi Wangyalowi Rinpocze oraz Alejandro Chaoul Reich za umożliwienie studiowania tych nauk. Przez ostatnie kilka lat pod opieką Alejandro Chaoul Reich przygotowywałem się do roli instruktora. Instruktorem Tsa lung, Trul Khor jestem od 2012 roku i od tego czasu prowadzę kursy.
Translate »