Tenzin Wangyal Rinpocze mieszka na Zachodzie od 1989 roku i od tego czasu stworzył cztery podstawowe inicjatywy. W tym czasie napisał również książki, które zostały przetłumaczone na kilka języków.

Ligmincha International

Ligmincha International ist ein weltweites Netzwerk an Zentren und Sanghas, das von Geshe Tenzin Wangyal Rinpoche im Jahr 1992 in Charlottesville, Virginia, USA, gegründet wurde mit dem Ziel der Erhaltung und Verbreitung der Lehren des Bön. Serenity Ridge, ein ganzjähriges Retreat-Zentrum in Nelson County, Virginia, USA, ist Hauptsitz von Ligmincha International.

Ligmincha International to ogólnoświatowa sieć ośrodków i Sangh, która została założona przez Gesze Tenzina Wangyala Rinpocze w 1992 roku w Charlottesville (Wirginia USA), w celu zachowania i rozpowszechniania nauk Bon. Siedzibą Ligmincha International jest Serenity Ridge, całoroczne centrum odosobnień w hrabstwie Nelson w stanie Wirginia w USA.

Instytut Lishu

Mając ten sam cel na uwadze, w 2006 roku położył kamień węgielny pod Lishu Institute w pobliżu Dehra Dun w Indiach, gdzie dał zachodnim studentom możliwość dłuższych odosobnień i intensywnego studiowania tradycji Bon.

3 drzwi

Ideą The 3 Doors jest stworzenie pozytywnych zmian w społeczeństwie. Wykonywane są nie tylko praktyki medytacyjne. Założone w 2010 roku The 3 Doors to „miejsce”, w którym ludzie dzielą się pomysłami i starają stać się lepszymi ludźmi, partnerami, rodzicami, liderami i członkami społeczności.

TWR LIVE

TWR LIVE to innowacyjny sposób łączenia się z Tenzinem Wangyalem Rinpocze, starożytnymi naukami tybetańskimi i znajomymi z całego świata poprzez regularne transmisje na żywo, które można łatwo zobaczyć na Facebooku Rinpocze. Wszystkie programy są bezpłatne i otwarte dla wszystkich - nie potrzebujesz konta na Facebooku, aby je oglądać.