Witamy w Cziamma Ling

Ośrodek Buddyzmu Tybetańskiego Jungdrung Bon

Misja

Ośrodek Cziamma Ling w Wildze powstał w 2004 roku. Jego prawnym opiekunem jest Związek Garuda w Polsce (Ligmincha Polska). W aspekcie duchowym prowadzony jest przez tybetańskich mistrzów starożytnej tradycji Jungdrung Bon, którzy udzielają tutaj nauk kilka razy w roku. Głównym celem istnienia ośrodka jest zapewnienie odpowiedniego miejsca i jak najlepszych warunków do nauczania i praktykowania nauk z tradycji Bon. Ośrodek jest także otwarty dla osób z innych tradycji, a także dla wszelkich działań mających na celu pomoc w rozwoju duchowym zarówno jednostek jak i grup zorganizowanych. Ośrodek funkcjonuje przez cały rok. Można zaplanować wielodniowe lub wielotygodniowe grupowe lub indywidualne odosobnienia.

Gompa

W centralnym miejscu ośrodka znajduje się Gompa – miejsce medytacji i kontemplacji oraz kilkumetrowej wysokości stupa symbolizująca oświecony umysł Buddy. Do jej wierzchołka przywieszone są flagi modlitewne. Niedaleko jest mała Gompa, która służy do całorocznej medytacji i retritów z mniejszą liczbą uczestników.

Gompa jest formą świątyni, miejscem, w którym praktykujemy i słuchamy nauk. Zarówno jej budowa jak i wystrój mają nas wspierać w praktyce. Wizerunki buddów, strażników i nauczycieli symbolizują ich nieustanną obecność, nieograniczone współczucie i ochronę przed negatywnościami. Dużą inspiracją jest także poczucie wspólnoty z innymi praktykującymi. To wszystko powoduje, że pomieszczenie gompy nabiera specyficznego znaczenia ułatwiając nam odkrycie naszej pierwotnie czystej natury.

PRAKTYKI

Codziennie:
10 - 11   Sang, Yeshe Walmo
19 - 20  Czie

Jak dojechać?

Dojazd z Warszawy do ośrodka Cziamma Ling w Wildze (Aleja Huberta 4)

Samochodem

Uwaga na ostatni kilometr: mapa Googla jest niedokładna, nie zawiera fragmentu Al. Huberta, która przecina drogę DW801 i która jest najkrótszym dojazdem do ośrodka. Jadąc z Warszawy najlepiej skręcić na poniższym, mało widocznym  skrzyżowaniu:

Dojazd do Cziamma Ling

Właściwy układ dróg wygląda następująco (kliknięcie w mapę pokaże przykładową trasę z Warszawy):

 

Autobusy PKS:

Aktualny rozkład jazdy
Należy kierować się do przystanku Wilga ośrodki wczasowe.

Należy wysiąść na przystanku Wilga - Ośrodki Wczasowe. Następnie pójść w prawo Aleją Huberta prawie do końca (około 800 metrów) aż do ośrodka Cziamma Ling po lewej stronie.

Tu jesteśmy

Ośrodek położony jest w lasach sosnowych, 60 km od Warszawy,  jadąc w kierunku Puław. W pobliżu znajduje się czyste jezioro, rzeki Wilga i Wisła, a cała okolica ma charakter typowo wypoczynkowy. Jest to doskonałe miejsce na przejażdżki rowerowe i spacery (zarówno wałem wiślanym jak i po licznych leśnych dróżkach).
Teren ośrodka Cziamma Ling zajmuje powierzchnię prawie 4 h. W jego skład wchodzą Gompa oraz stupa, domki, stołówka, kawiarnia, kilka budynków gospodarczych oraz parking.  Do dyspozycji są miejsca noclegowe w domkach w pokojach 2-4 osobowych z łazienką i toaletą w każdym domku. Dla osób mieszkających w namiotach są wspólne natryski i toalety oraz zaplecze gospodarcze wyposażone w gniazdka elektryczne i kuchenkę gazową. Domki mają ogrzewanie całoroczne. Można korzystać z łączy internetowych. Na terenie ośrodka zabronione jest spożywanie alkoholu i innych używek.

Staramy się także systematycznie wykonywać najbardziej konieczne prace porządkowo-remontowe. W 2024 roku naszymi głównymi celami są:

  1. Przede wszystkim chcemy zwiększyć ilość miejsc noclegowych w ośrodku. Oznacza to inwestycje w zupełnie nowe domki, bo stare z lat 70 nie nadają się do użytkowania i zostają usuwane.
  2. Podwyższenie standardu przebywania poprzez ulepszanie funkcjonalności obecnych miejsc noclegowych, zapewnienie uczestnikom dostępu do internetu, poprawę wizualną otoczenia w tym Gompy, utwardzenie ścieżek i placu i wiele innych.

Prosimy Was o wsparcie zarówno finansowe, jak i pomoc w pracach i porządkach, ponieważ przez cały czas jest bardzo dużo do zrobienia.

Chętnym udostępniamy bieżącą listę zadań i potrzeb. Prosimy pisać cl@ligmincha.pl

Koszty pobytu

Domki nr. 8, 9, 10: pierwsza doba 150zł, kolejne 100zł. Podczas kursów Ligmincha Polska: 80 zł/doba

Pozostałe domki: pierwsza doba 130zł, kolejne 80zł. Podczas kursów Ligmincha Polska: 60 zł/doba

Nocleg w "przychodni": 45 zł (pokój 2 os.), 40 zł (wspólna sala).

Nocleg w starej gompie : 35 zł (podłoga)

Pole namiotowe: 30zł/doba. Wypożyczenie namiotu 50 zł (jednorazowa opłata).

Camper: 30zł/doba + 10zł prąd

 

W przypadku dłuższych indywidualnych odosobnień istnieje możliwość ustalenia innych cen.

REZERWACJA NOCLEGÓW W CZASIE KURSÓW

Prosimy pisać na adres: wilga@ligmincha.pl

Uwaga: w tytule prosimy koniecznie podać nazwę wydarzenia i datę 🙏

Darowizny (z dopiskiem czego dotyczy np. domki) proszę kierować:
Związek Ligmincha Polska, Aleja Huberta 4, 08-470 Wilga
BANK PEKAO SA O/Warszawa
77 1240 5963 1111 0000 4796 7584

lub

https://www.paypal.me/LigminchaPolska/

Przypominamy, że dokonanie darowizny na rzecz związku wyznaniowego można odliczyć od podstawy opodatkowania w wysokości 6%.

Kierownikiem ośrodka Cziamma Ling jest Jacek Piasecki.

W skrócie o Jacku:

Jacek to doświadczony praktykujący buddyzm z ponad trzydziestoletnim stażem. Jest wielkim miłośnikiem zwierząt, zaawansowanym astrologiem oraz pasjonatem pracy z ciałem i jego energią. Jako dyplomowany dietetyk specjalizujący się w świadomym jedzeniu i niejedzeniu, przeszedł nawet 42-dniowy post i proces bretariański.
Jego wieloletnie doświadczenie obejmuje także terapie grupowe i indywidualne. Przez kilka lat prowadził ośrodek rozwoju osobistego w Lechowie, położonym w Górach Świętokrzyskich.
.

 

KONTAKT z ośrodkiem:

Al. Huberta 4, 08-470 Wilga Kierownik ośrodka: info@ligmincha.pl

tel.: 459 410 343 czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 9-17,

Rezerwacje noclegów: wilga@ligmincha.pl

 

Cziamma Ling Facebook