O Ligmincha

światowa sieć ośrodków i Sang

Ligmincha International to ogólnoświatowa sieć ośrodków i Sang założona przez Gesze Tenzina Wangyala Rinpocze. Siedzibą Ligmincha International jest Serenity Ridge, całoroczne centrum odosobnień w hrabstwie Nelson w stanie Wirginia w USA.

Nasza organizacja jest organizacją non-profit, została założona w 1992 roku jako Instytut Ligmincha w celu zachowania starożytnych nauk, przekazów i praktyk buddyzmu bon w Tybecie. Jako rdzenna religia Tybetu i jedna z najstarszych, nieprzerwanych tradycji duchowych na świecie, tradycja Bon ma bogate i unikalne dziedzictwo. Aby osiągnąć ten cel, Ligmincha International pragnie przybliżyć te tradycje do świata zachodniego w autentyczny sposób, aby pozostały pomocne, gdy zostaną włączone do współczesnej kultury zachodniej. Nazwa organizacji została zmieniona na Ligmincha International w 2014 roku

Znaczenie pieczęci Ligmincha


Nazwa Ligmincha pochodzi od dynastii królów Ligmincha ze starożytnego kraju Zhang Zhung, który znajdował się w północno-zachodniej części dzisiejszego Tybetu. Napis w języku Zhang Zhung na zewnętrznym okręgu pieczęci Ligmincha pochodzi z oficjalnej pieczęci ostatniego króla Zhang Zhung. Oznacza on: „Król Egzystencji, który ma władzę nad trzema światami” (tyb .: KhamTshan pa shang lig zhi ra rtsa). W pieczęci znajduje się pięć płatków kwiatu lotosu, które symbolizują pięć obszarów wiedzy (rig-gnas-inga), które osoba wykształcona musi znać, aby jego życie na świecie było pełne. Wewnątrz znajduje się ośmioramienna gwiazda, która wskazuje na pierwsze osiem dróg do oświecenia wśród przyczynowych i doskonalących pojazdów Dziewięciu Ścieżek Bon. W centrum pieczęci znajduje się tybetańska litera A, która reprezentuje Dziewiątą Drogę, Najwyższą Ścieżkę Samowyzwolenia, znaną jako Dzogczen, Wielka Doskonałość.

Światowa społeczność