Ośrodek Buddyzmu Tybetańskiego Jungdrung Bon

MISJA

Ośrodek Cziamma Ling w Wildze powstał w 2004 roku. Jego prawnym opiekunem jest Związek Garuda w Polsce (Ligmincha Polska). W aspekcie duchowym prowadzony jest przez tybetańskich mistrzów starożytnej tradycji Jungdrung Bon, którzy udzielają tutaj nauk kilka razy w roku. Głównym celem istnienia ośrodka jest zapewnienie odpowiedniego miejsca i jak najlepszych warunków do nauczania i praktykowania nauk z tradycji Bon. Ośrodek jest także otwarty dla osób z innych tradycji, a także dla wszelkich działań mających na celu pomoc w rozwoju duchowym zarówno jednostek jak i grup zorganizowanych. Ośrodek funkcjonuje przez cały rok. Można zaplanować wielodniowe lub wielotygodniowe grupowe lub indywidualne odosobnienia.

Gompa

W centralnym miejscu ośrodka znajduje się Gompa – miejsce medytacji i kontemplacji oraz kilkumetrowej wysokości stupa symbolizująca oświecony umysł Buddy. Do jej wierzchołka przywieszone są flagi modlitewne. Niedaleko jest mała Gompa, która służy do całorocznej medytacji i retritów z mniejszą liczbą uczestników.

Stupa

Gompa jest formą świątyni, miejscem, w którym praktykujemy i słuchamy nauk. Zarówno jej budowa jak i wystrój mają nas wspierać w praktyce. Wizerunki buddów, strażników i nauczycieli symbolizują ich nieustanną obecność, nieograniczone współczucie i ochronę przed negatywnościami. Dużą inspiracją jest także poczucie wspólnoty z innymi praktykującymi. To wszystko powoduje, że pomieszczenie gompy nabiera specyficznego znaczenia ułatwiając nam odkrycie naszej pierwotnie czystej natury.

MAŁA GOMPA

POŁOŻENIE, DOJAZD, WARUNKI


Ośrodek położony jest w lasach sosnowych, 60 km od Warszawy,  jadąc w kierunku Puław (dojazd). W pobliżu znajduje się czyste jezioro, rzeki Wilga i Wisła, a cała okolica ma charakter typowo wypoczynkowy. Jest to doskonałe miejsce na przejażdżki rowerowe i spacery (zarówno wałem wiślanym jak i po licznych leśnych dróżkach).
Teren ośrodka Cziamma Ling zajmuje powierzchnię prawie 4 h. W jego skład wchodzi 31 domków, stołówka, kawiarnia, plac zabaw dla dzieci oraz kilka budynków gospodarczych oraz parking.  Do dyspozycji jest 130 miejsc noclegowych w domkach 2-3 osobowych i 4-5 osobowych z łazienką i toaletą w każdym domku. Dla osób mieszkających w namiotach są wspólne natryski i toalety oraz zaplecze gospodarcze wyposażone w gniazdka elektryczne i kuchenkę gazową. Domki mają ogrzewanie całoroczne. Można korzystać z łączy internetowych. Na terenie ośrodka zabronione jest spożywanie alkoholu i innych używek.

PLANY REALIZACYJNE
Staramy się także systematycznie wykonywać najbardziej konieczne prace porządkowo-remontowe.

  1. Przede wszystkim poważnego remontu wymagają mocno już zniszczone domki będące pozostałością czasów peerelowskich. Aby zrealizować ten cel potrzebne są duże nakłady finansowe, dlatego powoli realizujemy niezbędne prace remontowe i renowacyjne.
  2. Oprócz tego planujemy wyremontować małą gompę tak, żeby mogła służyć przez cały rok, głównie w zimie i chłodnych okresach w roku. Projekt ten zakłada przede wszystkim zapewnienie dobrej izolacji cieplnej pomieszczenia i zminimalizowanie kosztów ogrzewania. Najważniejsze założenia projektu to ocieplenie ścian i podłogi oraz adaptacja pomieszczeń z tyłu Gompy.

Prosimy Was o wsparcie zarówno finansowe, jak i pomoc w pracach i porządkach, ponieważ przez cały czas jest bardzo dużo do zrobienia.

KOSZTY POBYTU
Koszty pobytu za jeden dzień:
Pole namiotowe – 25 zł
Sale zbiorowe – 25 zł bez pościeli, 30 zł z pościelą  
Miejsce w domku – 40-60 zł

W przypadku dłuższych indywidualnych odosobnień istnieje możliwość ustalenia innych cen.

REZERWACJA NOCLEGÓW W CZASIE KURSÓW
Gosia Kocurek

malgorzatakocurek2@gmail.com

WSPARCIE
Darowizny (z dopiskiem czego dotyczy np. domki) proszę kierować:
Związek Garuda, Aleja Huberta 4, 08-470 Wilga
BANK PEKAO SA O/Warszawa
77 1240 5963 1111 0000 4796 7584

Przypominamy, że dokonanie darowizny na rzecz związku wyznaniowego można odliczyć od podstawy opodatkowania w wysokości 6 %.


KONTAKT z kierownictwem ośrodka:

Al. Huberta 4, 08-470 Wilga
e-mail: zarzadligmincha@gmail.com