Biografia Lodoe Tsukphud Rinpocze:

Lodoe Tsukphud Rinpocze urodził się w 1976 roku w wiosce Phoksundo, w regionie Dolpo w Nepalu. Kiedy miał 13 lat od swojego dziadka Lama Jogi Samdziora nauczył się czytania i pisania języka tybetańskiego oraz kilku innych dziedzin. W wieku 15 lat udał się na odosobnienie (3 lata, 3 miesiące i 3 dni) w klasztorze Thasung Tsoling. W ciągu tych trzech lat wykonywał praktyki wewnętrznej tantry Walcien, praktyki wstępne dzogczen (900 000 powtórzeń), główne praktyki dzogczen (ngo szi) i różne rytuały, których nauczył się od Khenpo Samdrup Nyimy Rinpocze.
Kiedy skończył odosobnienie udał się do Kathmandu i został wyświęcona na mnicha przez Jongdzina Tenzina Namdaka Rinpocze w klasztorze Triten Norbutse. W 1995 roku rozpoczął studia nad sutrą, tantrą i dzogczen w szkole dialektycznej klasztoru Triten Norbutse. Jego głównym nauczycielem w klasztorze był Jongdzina Tenzin Namdak Rinpocze, ale otrzymywał nauki także od Khenpo Tenpa Yungdrunga Rinpocze, Ponloba Tsangpy Tenzina Rinpocze i Drubdra Khenpo Tsultrima Tenzina Rinpocze.
W 2007 roku zakończył edukację i otrzymał tytuł Gesze. Następnie dołączył do szkoły medytacyjnej, gdzie uczył się i praktykował cztery główne cykle dzogczen: Sziang Sziung Njen Dziu, Jetri Thasel, Gabpa Gukor i Drakpa Korsum. Nauka w szkole medytacyjnej trwała 4 lata. Na zakończenie programu otrzymał tytuł Siengji Naldzior, który oznacza jogina dzogczen. Lodoe Tsukphud Rinpocze był pierwszym mnichem w klasztorze Triten Norbutse, który przeszedł edukację zarówno w szkole dialektycznej, jak i szkole medytacyjnej tego klasztoru.
Od 2011 do 2013 Lodoe Tsukphud Rinpocze uczył filozofii w klasztorze i kilkukrotnie udzielał nauk w Europie. W 2013 Jongdzin Tenzin Namdak Rinpocze i Khenpo Tenpa Yungdrung Rinpocze wyznaczyli go na Siedrup Lopona, czyli głównego nauczyciela w szkole dialektycznej tego klasztoru. Od tego czasu uczy sutry, tantry, dzogczen i innych przedmiotów w klasztorze Triten Norbutse.