Joga Tsa Lung Trul Khor

Event details

  • piątek | 8 lipca 2022 to niedziela | 10 lipca 2022
  • Cały dzień
  • Bobrowa

JOGA TSA LUNG TRUL KHOR

 

8 – 10 lipca 2022

Dariusz Orwat

 

 

Ćwiczenia z kanałami energii i życiodajnym oddechem,
uzdrawiające ciało i umysł.

Tsa Lung Trul Khor to jogiczne ćwiczenia pochodzące z cyklu starożytnych nauk dzogczen Sziang Sziung Njen Dziu tradycji tybetańskiego buddyzmu Jungdrung Bon. 

Tsa – kanały energii, lung – życiowa energia, prana. Trul Khor – koło, ruch – Magiczne Koło Ćwiczeń Jogicznych. Gdy ruch ciała zostaje zintegrowany z energią oddechu i świadomością, skupia i wzmocnia przepływ życiowej energii w energetycznych kanałach. i czakrach. Poprzez integrację ćwiczeń fizycznych ze świadomością oddechu, odblokowujemy i otwieramy przepływ subtelnej energii, każdy z ruchów rozluźnia i usuwa fizyczne, energetyczne, emocjonalne i mentalne blokady w określonych obszarach ciała.

Gdy ścieżki kanałów energii i czakry zostają oczyszczone, lung rozprzestrzenia się bez przeszkód, odżywia nas, oczyszcza i uzdrawia. Tak jak rozproszony przepływ energii, jest przyczyną wszystkich naszych problemów – zdrowotnych, emocjonalnych i mentalnych, tak zrównoważony przepływ lung stanowi podstawę pozytywnych doświadczeń – jest podstawą dla doskonalenia wszelkich aspektów naszego funkcjonowania. Kiedy ze stanu rozproszenia, zostaje przywrócony naturalny stan skupienia życiowej energii, przenika ona nasze ciało, przynosi zdrowie i witalność, przenika naszą istotę, pozwala doświadczać siebie w bardziej harmonijny i błogi sposób.

Dzięki praktyce Tsa Lung Trul Khor możemy usunąć zastałą energię, energetyczne złogi, negatywne energetyczne wzorce, które blokują nasz potencjał – możemy rozpuścić energetyczną strukturę tzw. karmicznego, konceptualnego ciała bólu i pozwolić by przejawiły się pozytywne właściwości. Dla bardziej zaawansowanych praktykujących joga Trul Khor stanowi bramę do przejrzystego i stabilnego spoczywania w naturalnym stanie umysłu. Ruchy trul khor, prowadzą życiową energię, by wykorzenić trucizny, aby mogła ujawnić się pierwotna mądrość.

Korzyści płynące z praktyki Trul Khor

Obejmują cały zakres naszych doświadczeń, od doświadczenia fizycznych sił i procesów, poprzez myśli i emocje, po najsubtelniejsze doświadczenia natury umysłu.

Wzmacnia się układ oddechowy, ciało odpręża się i wzmacnia, poprawia się funkcjonowanie narządów, doskonalą wszystkie fizyczne i mentalne procesy (poprawia się pamięć i koncentracja, zdolności intelektualne), wzrasta witalność, równoważy się energia pięciu żywiołów, równoważą się emocje, umysł uspokaja się, staje się jasny i przytomny, wzrasta zdolność spoczywania w otwartym stanie świadomości.

W czasie kursu zostaną przekazane praktyki oddechowe, oraz dwa cykle ćwiczeń: Ngondro Trul Khor oraz Cziedrag Gegsel. Duży nacisk zostanie położony na praktyki z oddechem rozwijające zdolność odczuwania energetycznego, subtelnego aspektu oddechu – lung. Ideą kursu jest wprowadzenie w bardziej wewnętrzny wymiar praktyki, by poprzez żywe doświadczenie tsa i lung, uzyskać zdolność usuwania negatywnych energetycznych wzorców, które blokują nasz potencjał.

Znam wielu adeptów jogi, którzy skupiają się na dobroczynnych efektach fizycznych, na tym, że dzięki jodze dobrze wyglądają i mają lepsze samopoczucie, nie mając pojęcia, że jogiczne pozycje i techniki oddechowe mogą służyć osiągnięciu urzeczywistnienia otwartego stanu świadomości. Z drugiej strony, istnieją jogini zaawansowani w wyższych medytacjach umysłu i prany, którzy zaniedbują fizyczny wymiar swojej praktyki. Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że ostateczny cel samorealizacji osiągną ci praktykujący, którzy rozumieją subtelne interakcje ciała, mowy (energii) i umysłu.

Tenzin Wangyal Rinpocze

„Nauki Trul Khor są fundamentem praktyk ciała i umysłu w tradycji duchowej Dzogczen. Praktyki te łączą ciało, energię i umysł, każde z ćwiczeń związane jest z konkretnym żywiołem (praną). Pięć żywiołów, pran, leży u podstaw medycyny tybetańskiej. Sedno filozofii opiera się na zrozumieniu, że wszystko co istnieje w tym wszechświecie jest złożone z pięciu pierwotnych żywiołów i ich pran. Ich energetyczne współdziałanie odpowiedzialne jest za wszelkie życiowe fizyczne, mentalne procesy. Praktykujący Trul Khor mogą rozwijać swoje umiejętności w zakresie identyfikacji i łagodzenia fizycznego dyskomfortu i bólu oraz emocjonalnych i psychicznych trudności.

Starożytni praktykujący Bön, którzy często praktykowali Trul Khor żyli długo, zachowując zdrowe ciało. Osiągali równowagę, spokój psychiczny poprzez realizację natury umysłu. Korzyści te są szczególnie ważne na Zachodzie, ponieważ szybkie tempo życia wywołuje wiele stresu. We współczesnych społeczeństwach, brakuje połączenia i harmonii pomiędzy ciałem a umysłem. Ludzie nie zdają sobie sprawy z negatywnych skutków braku takiego połączenia. Mieszkańcy Zachodu często cierpią z powodu braku równowagi między sferą fizyczną, emocjonalną i mentalną”. 

Geshe Chapur Rinpocze

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Czas:

8 – 10 Lipca

Miejsce:

Bobrowa 29A, 16-060 Zabłudów (koło Białegostoku)

Online – przez program Zoom. Program można pobrać i zainstalować za darmo ze strony:

https://zoom-video.pl

(Możliwość indywidualnych sesji online po kursie)

Kontakt w sprawach organizacyjnych, zapisy: 

mail: jujana@wp.pl 

tel: 601 988 108

Dojazd własnym samochodem, bądź samochodem z innymi uczestnikami z Białegostoku – kontakt w sprawie dojazdu z organizatorem.

Kurs poprowadzi instruktor Tsa Lung, Trul Khor – Darek Orwat

PROGRAM KURSU:

piątek

11:00 – 12:30

13:00 – 14:30

17:00 – 18:30

20:00 – 20:45 (dodatkowa sesja praktyki dla chętnych)

sobota

06:30 – 07:15 (dodatkowa sesja praktyki dla chętnych)

09:00 – 10:30

11:00 – 12:30

15:00 – 16:30

17:00 – 18:30

20:00 – 20:45 (dodatkowa sesja praktyki dla chętnych)

niedziela

06:30 – 07:15 (dodatkowa sesja praktyki dla chętnych) 

09:00 – 10:30

11:00 – 12:30

15:00 – 17:00

Śniadanie: 07:40

Obiad: 13:00

Kolacja: 19:00

KOSZTY:

Opłata za kurs – 230 zł

kurs online – 200 zł

Nocleg:

W domu (8 miejsc) – 60 zł za dobę.

Na sali 6 – 8 osób – 25 zł ze swoim posłaniem (karimata, śpiwór) za dobę.

Namiot (we własnym zakresie) 15 zł od osoby za dobę.

Posiłki:

Śniadanie – 15 zł

Obiad – 35 zł

Kolacja – 15 zł

W tym kawa, herbata etc.

Należy zabrać ze sobą matę do jogi, ręcznik.

Translate »