Nauki dzogczen Kagyu Korshi

Event details

  • piątek | 5 lipca 2024 to niedziela | 7 lipca 2024
  • 10:00

Nauki dzogczen Kagyu Korshi

Menri Shedrub Lopon Togme Sherab Rinpoche
5-7 lipca 2024, Wilga i online
Nauki po tybetańsku i polsku (Teachings in Tibetan and Polish)

Dzogczen (wielka doskonałość) jest uważany za najwyższą naukę i praktykę buddyzmu tybetańskiego. Jej podstawowym założeniem jest to, że rzeczywistość, w tym jednostka, jest już kompletna i doskonała, że niczego nie trzeba przekształcać (jak w tantrze) ani się wyrzekać (jak w sutrze), a jedynie rozpoznać to, czym naprawdę jest. Zasadniczą praktyką dzogczen jest samowyzwolenie; pozwolenie, aby wszystko, co pojawia się w doświadczeniu, istniało takie, jakie jest, bez rozwijania przez umysł konceptualny, bez chwytania czy niechęci.

Rinpocze na kursie opowie o medytacji i naukach dzogczen. Dzogczen nie wymaga od nas przyjmowania jakiś określonych wierzeń lub przekonania, tylko pokazuje nam jak działa nasz umysł. Dzięki pogłębianiu zrozumienia własnego umysłu możemy uwolnić się od nawykowych, negatywnych emocji i tendencji, a w zamian rozwinąć pozytywne jakości, które są naturalnymi właściwościami naszej natury umysłu. Dzięki obecności mistrza i jego wyjaśnieniom łatwiej jest mieć pozytywne doświadczenie i zrozumieć na czym polega medytacja dzogczen, niż dzięki tylko czytaniu książek czy oglądaniu filmów w internecie. Z tego powodu gorąco zachęcamy do przyjścia i doświadczenia czym jest dzogczen w żywej obecności mistrza.

Język: nauki będą po tybetańsku z tłumaczeniem na język polski.

AT THE MOMENT WE ARE NOT PLANNING TO HAVE ENGLISH TRANSLATION.

Program 5-7 lipca 2024:
10-11.15 sesja
11.45-13 sesja
15-16.15 sesja
16.45-18 sesja

Sugerowana darowizna: 280zł

Adres: Ośrodek Cziamma Ling (Aleja Huberta 4, 08-470 Wilga, Polska), oraz online.

Zapisy na noclegi w ośrodku Cziamma Ling: wilga@ligmincha.pl

Online: Nauki internetowe będę przez program Zoom. Jeśli nie posiadasz Zoom, możesz go pobrać i zainstalować za darmo ze strony https://zoom-video.pl

Pytania: info@ligmincha.pl

 

Translate »