Nauki Dzogczen z tekstu 21 gwoździ

Event details

  • piątek | 19 maja 2023 to niedziela | 21 maja 2023
  • Cały dzień

NAUKI DZOGCZEN

 Z TEKSTU DWADZIEŚCIA JEDEN GWOŹDZI 

CZĘŚĆ PIERWSZA

Niemczyn koło Białegostoku

on-line

19 – 21 maja 2023 roku

 

Odosobnienie poprowadzi:

Jarosław Kotas, instruktor sanghi Ligmincza, założonej przez Tenzina Wangyala Rinpocze.

 

Serdecznie zapraszam na nauki wyjawiające metody rozpoznawania pustej, wrodzonej nam natury umysłu, spontanicznie wolnej od błędów oraz cierpienia. Nauki te nazywamy dzogczen – naturalną, wspaniałą doskonałością. Tacy naprawdę jesteśmy, lecz błędnie przywiązujemy się do naszych wad, cech, wzorców i problemów, nie wiedząc o potencjale samowyzwolenia, jaki mamy w sobie lub nie znając metod na łączenie się z nim. Kiedy nam się to uda, możemy wreszcie ukoić własny ból, otwierając się tym samym nie tylko na poznanie prawdy o sobie, ale też na rozwinięcie naturalnego ciepła serca, umysłu, aby inspirowało nas do pomocy innym.  

W trakcie trzech kolejnych odosobnień przekażę najistotniejsze założenia ezoterycznego tekstu dzogczen autorstwa Tapihritsy, jogina żyjącego w VII w.n.e., ucznia Tsepung Dawy Gyaltsena, mistrza przekazu ustnego Zhang Zhung Nyen Gyud, który podobnie jak wszyscy jego porzednicy osiągnął jas lu, czyli tęczowe ciało ostatecznego wyzwolenia. Tapihritsa jest aż po dzisiaj centralną postacią tego przekazu, mimo że nie licząc dziewięciu pierwszych Der Shiek Buddów, jest dopiero dwudziestym piątym z kolei mistrzem przekazu dzogczen z Zhang Zhung. Dlatego praktykujący według tej linii nauk zwracają się do niego poprzez guru jogę. Oprócz niej na odosobnieniu będziemy wykonywać specjalną skomponowaną dla niego Inwokację, której tekst nie jest niczym innym, jak ekspozycją podstawowych założeń nauk dzogczen.

Pierwsza część nauk w roku 2023 poświęcona będzie przede wszystkim zrozumieniu i rozpoznaniu doświadczenia pustej podstawy wszelkich zjawisk, czyli kun-zhi. Wszyscy dysponujemy czymś tak niesamowitym jak umysł, więc skorzystajmy z szansy, aby się doń nieco zbliżyć i spróbować rozpoznać jego niezmiennie wyzwoloną naturę. 

Jarek Kotas

Cieszymy się, jako lokalna Sangha Białystok, z przyjazdu Jarka i z perspektywy wyśmienitych Nauk wyzwolenia.

Jesteśmy przekonani, jako organizatorzy warsztatu, że przyniesie on dobroczynne rezultaty .

Zapraszamy  serdecznie na Zielone o tej porze roku  PODLASIE.

Pragniemy zaznaczyć, że temat Nauk jest unikalny, a cykl, który będzie realizował nasz Drogocenny Przyjaciel i Instruktor – JAREK  KOTAS – nauczany był przez kilka lat w Polsce (2012-2O16) przez Tenzina Wangyala Rinpocze.

MIEJSCE   ODOSOBNIENIA:   

Dom Rękodzieła Ludowego w Niemczynie, położony na skraju ogromnego kompleksu leśnego Puszczy Knyszyńskiej, w odległości około 25 km na wschód od Białegostoku. 

Organizowaliśmy w tym miejscu  -jako Sangha Białystok – już kilka odosobnień, w tym z Gesze Gyatso. 

Do dyspozycji mamy  – na piętrze – kilka pokoi 4-osobowych z łazienkami, na parterze znajduje się sala treningowo- wykładowa z kominkiem.

 

Kurs będzie transmitowany równolegle metodą online
Osoby zainteresowane prosimy o rejestrację do Justyny Mucharskiej dane kontaktowe podane na końcu tekstu.

Sugerowana darowizna za kurs online wynosi 230 zł

CZAS:

Zaczynamy w piątek  godz.  17

Kończymy w niedzielę  godz. 16

PROSIMY   O  NASTĘPUJĄCE  DAROWIZNY

– na rzecz NAUK : 280zł

– na  rzecz noclegu : 2 x 50 zł = 100zł

– na rzecz wyżywienia:   =  135zł

CAŁKOWITA  DAROWIZNA  na rzecz warsztatu z pełnym noclegiem i wyżywieniem: 515 zł

Zgłoszenia  na  warsztat   przyjmuje  Justyna Mucharska:   jujana@wp.pl

Tel. 601 988 108

Dodatkowych informacji udziela  Paweł Karpowicz:  Tel. 696 662 209

 

Translate »