Pięć ćwiczeń Tsa Lung – kurs pogłębiający

Event details

  • sobota | 23 października 2021 to niedziela | 24 października 2021
  • Cały dzień
  • Kraków, ul. Stradomska 17/4 
  • majik.trance@gmail.com

Pięć ćwiczeń Tsa Lung – kurs pogłębiający

Kraków 23-24 października

 

Jest to kurs dla wszystkich zainteresowanych rozwojem w praktyce ćwiczeń tsa lung i dla tych, którzy pragną solidnie przygotować się do praktyki Tummo.
Warunkiem udziału jest wcześniejsza znajomość tej praktyki. Kurs nie jest przeznaczony dla osób początkujacych.

We wszystkich praktykach z tsa i lung, ważne jest by coraz bardziej rozwijać zdolność połączenia z wewnętrznym wymiarem ciała – z ciałem energii. W ten sposób zyskujemy moc rozplątywania węzła kanałów – odblokowywania przepływu wewnętrznego, życiodajnego wiatru.

„Praktyka ćwiczeń Tsa Lung oczyszcza nasze kanały i czakry, oczyszcza nasze bolesne ciało, bolesną mowę i bolesny umysł. Ale czy jesteśmy gotowi by przejść ten głęboki proces?”
„Ruchy tsa lung nie są ruchami przypadkowymi. Każdy z nich ma za zadanie budzić lung w określonym miejscu. Oczywiście istnieją różne style wykonania [tej praktyki], nawet w zależności od klasztoru, ale dopiero kiedy wykonujemy ją prawidłowo, wówczas ten konkretny ruch wywiera konkretny skutek w konkretnym miejscu. Ruch wpływa na kanały i czakry, z kolei kanały i czakry wpływają na wiatr, a wiatr wpływa na umysł”

Tenzin Wangyal Rinpocze

 

Jeśli chcemy by nasza praktyka zyskała moc transformacji, powinniśmy rozwinąć doświadczenie ciała energii. Ciało energii składa się z umysłu, kanałów energii i energii, wykracza poza uwarunkowania fizycznego ciała i konceptualnego umysłu. Naszej praktyce z tsa i lung często brakuje mocy, ponieważ nie jest ona prawidłowa. Kiedy umysł nie łączy się w odpowiedni sposób z tsa i lung, nasz oddech i ruchy ciała również nie korespondują z tsa i lung – oddech jest zwykłym fizycznym oddechem a ruchy zwykłymi fizycznymi ruchami, i są bardziej wyrazem naszej bolesnej tożsamości niż ciała energii.

Postęp w praktyce ćwiczeń Tsa Lung opiera się na rozwijaniu integracji trzech wymiarów doświadczenia – ciała, energii i umysłu. Jak rozwijać świadomość ciała i subtelnego wymiaru ciała? jak ożywić doświadczenie tsa i lung? jak zintegrować ruchy ciała z tsa i lung? jak wytrenować moc oddechu zarówno na poziomie fizycznym jak i wewnętrznym? Tym właśnie będziemy zajmować się podczas kursu.

Zwykle doświadczamy rozproszenia lung, co jest przyczyną wszystkich naszych problemów, tak zdrowotnych, emocjonalnych jak i mentalnych. Lung gromadzi się, skupia wtedy gdy umysł się skupia, dzięki temu możemy kontrolować i równoważyć przepływ lung w ciele. I na odwrót, ponieważ umysł porusza się na lung, dzięki praktyce z lung, poprzez odpowiedni sposób oddychania, do równowagi doprowadzamy umysł. Kiedy umysł połączy się z tsa i lung, kiedy ruchy ciała będą podążać za przepływem energii, a energia za ruchami ciała – kiedy rozwiniemy doświadczenie harmonijnego współdziałania tych aspektów, nasza praktyka pięciu ćwiczeń Tsa Lung zyska moc. Stopniowo rozwijając moc zjednoczenia ciała, oddechu i umysłu, rozwijamy moc naszej praktyki, moc uwalniania przeszkód i moc transformacji.

Kurs poprowadzi Dariusz Orwat, instruktor Ligmincha Polska
https://ligmincha.pl/staff/darek-orwat/
Zajęcia będą odbywać się w trybie stacjonarnym oraz online za pośrednictwem platformy Zoom.

Sugerowana darowizna – 150-200 zł.
Rejestracja na kurs jest obowiązkowa. Osoby chętne prosimy do zgłaszania udziału na adres email: majik.trance@gmail.com
sobota – 9.00 – 18.00
niedziela – 9.00 – 18.00

Kraków, ul. Stradomska 17/4 

 

Translate »