Pięć ćwiczeń Tsa Lung – Wrocław – Uwaga! Zmiana miejsca kursu.

Event details

  • sobota | 1 października 2022 to niedziela | 2 października 2022
  • Cały dzień

Pięć ćwiczeń Tsa Lung.

Rozpoznaj i poczuj swoją życiową energię, 

która harmonizuje ciało, energię i umysł.

Darek Orwat – Wrocław – 1-2.10.2022

Uwaga! 
Zmiana miejsca kursu.
Ośrodek Jogi – Yoga Wrocław Spa, Kwiat Życia. Ul. Wieniawskiego 30, Wrocław 
To nowa przestrzeń ośrodka Biała Sowa, niedaleko dotychczasowej sali, w pięknej okolicy, mekka zieleni z wyjściem przez zagajnik
na łąkę.

Tsa Lung – (Tsa – energetyczne kanały, Lung – subtelna energia, prana), to starożytne jogiczne ćwiczenia buddyzmu Jungdrung Bon, najstarszej duchowej tradycji Tybetu.

Tak jak rozproszony przepływ energii, jest przyczyną wszystkich naszych problemów, fizycznych, emocjonalnych i umysłowych, tak jej zrównoważony przepływ stanowi podstawę wszystkich pozytywnych doświadczeń. Nasze funkcjonowanie w wymiarze ciała, emocji i umysłu zależy od oddechu, od przepływu energii – lung. Wszelkie niedoskonałości ciała i umysłu, braki, zaburzenia, choroby, jak i wszelkie doskonałości ciała i umysłu – to czy doświadczamy braku równowagi, dysharmonii, bólu, czy równowagi, harmonii, błogości, zależy od tego na ile nasze kanały energii są zablokowane, bądź otwarte i czyste. Kiedy kanały energii zostają oczyszczone, życiowa energia porusza się w nich bez przeszkód. 

Praktyka tsa lung nie jest tylko praktyką fizycznego ciała, ponieważ jej ostatecznym celem jest przekształcenie naszej świadomości. Dzięki praktyce ćwiczeń Tsa Lung zmieniamy przepływ energii w naszym ciele, a kiedy zmienia się przepływ energii w naszym ciele, wszystko się zmienia. Praktyki te nie są tylko praktykami z ciałem, czy tylko z oddechem, z energią, tak samo jak medytacja nie jest tylko praktyką z umysłem, nie jest tak, że medytacja nie ma nic wspólnego z lung, wszystko ze sobą współistnieje. Tak długo jak żyjemy, w każdym momencie, kanały i oddech wpływają na nasz umysł a umysł wpływa na oddech, na lung, na kanały i ciało. Kiedy dzięki ćwiczeniom Tsa Lung węzły kanałów zostają uwolnione, kiedy ze stanu rozproszenia zostaje przywrócony naturalny stan skupienia życiowej energii, przenika ona nasze ciało, odżywia nas, oczyszcza i uzdrawia, pozwala doświadczać siebie w bardziej harmonijny i błogi sposób. Kiedy przepływ energii zostaje zrównoważony jakości naszego ciała i umysłu wzrastają.

Tak więc kanały energii powinny zostać otwarte, zwłaszcza trzy główne kanały, które mają wpływ na wszystkie kanały w naszym ciele. Trzy główne kanały są niczym filary ciała, nazywane są też drzewem witalności. Dopiero kiedy popłynie w nich energia, zaczyna się nasz autentyczny, prawdziwy rozwój. Ćwiczenia są proste, każdy może się ich nauczyć. Ich głębia wynika z integracji trzech aspektów istnienia: ciała, subtelnej energii i umysłu. To właśnie poprzez integrację ćwiczeń fizycznych z oddechem i świadomością, odblokowujemy i otwieramy przepływ życiowej energii.

„Znamy radość płynącą z kupna nowego samochodu, ale czy znamy radość jaka jest w naszym sercu. Nowy samochód i radość z niego płynąca jest nam znana, ale radość płynąca z przepływu subtelnego wiatru w naszym sercu jest nam nieznana. Praktyka polega na tym żeby uczynić to nieznane nam doświadczenie znanym”.

„Znam wielu adeptów jogi, którzy skupiają się na dobroczynnych efektach fizycznych, na tym, że dzięki niej dobrze wyglądają i mają lepsze samopoczucie – nie mając pojęcia, że jogiczne pozycje i techniki oddechowe mogą służyć osiągnięciu wyższego urzeczywistnienia świadomości. Z drugiej strony, istnieją jogini zaawansowani w wyższych medytacjach umysłu i prany, którzy zaniedbują fizyczny wymiar swojej praktyki. Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że ostateczny cel samorealizacji osiągną ci praktykujący, którzy rozumieją subtelne interakcje ciała, energii i umysłu”.

„Często kiedy próbujemy zmienić coś w naszym życiu, kiedy chcemy pozbyć się jakiegoś nawykowego działania, nasze wysiłki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Mamy pewne idee ale brakuje nam poczucia mocy by wcielić je w życie. Poprzez praktykę Tsa Lung możemy połączyć się z energetycznym wymiarem naszych doświadczeń, możemy zmienić negatywne wzorce przepływu energii i tym samym dokonać zmian w naszym życiu. Kiedy np. uwolnimy się od gniewu, wówczas pojawia się przestrzeń na doświadczenie miłości, wygaśnięcie smutku prowadzi nas do radości. Uwalniając się od negatywnych wzorców, zbliżamy się do samych siebie, możemy odkryć prawdziwy potencjał swojego istnienia, możemy odkryć prawdziwą naturę swojego umysłu”.

Tenzin Wangyal Rinpocze

Informacje organizacyjne:

Kurs poprowadzi instruktor Ligmincha Polska: Darek Orwat

Czas i miejsce kursu:

1-2 października

Ośrodek Jogi – Yoga Wrocław Spa, Kwiat Życia.
Ul. Wieniawskiego 30, Wrocław 

www.wroclawjoga.pl

Kontakt: 

darekorwat@gmail.com   tel: 737 495 759

Program kursu:

sobota, niedziela

09:30 – 11:00

11:30 – 13:00

15:00 – 16:30

17:00 – 18:30

Opłata za kurs – 200 zł. (członkowie Lignmincha – 150 zł)

Translate »